Last minute Kréta | Dovolenka Kréta

Last Minute Kréta - keď dovolenka, tak v Grécku!

Grécko láka dovolenkárov z celého sveta už dlhé roky a niet sa čomu čudovať. Nádherná príroda a pláže, priezračné more, pamiatky a mnoho iných atrakcií, ktoré k dokonalej dovolenke rozhodne patria. Väčšina turistov však nemá ani tak záujem o dovolenku na pevnine, oveľa atraktívnejšie sú pre nich okolité grécke ostrovy, ktoré svojou krásou zatienia aj vychýrené exotické destinácie. Jedným z najnavštevovanejších je bezpochyby ostrov Kréta. Last Minute Kréta vám splní všetky vaše očakávania a to bez ohľadu na to, či na dovolenke uprednostňujete dobrodružstvo alebo skôr oddych. Krétu inak nazývajú aj perla Stredomoria a keď ju raz navštívite, určite si ju zamilujete!

                                                                     Kréta dovolenka

Last Minute Kréta vonia po pomarančoch

Kréta je najväčším z gréckych ostrovov a obmýva ju Krétske a Lýbijské more. Je to hornatý ostrov s pobrežím, ktoré sa tiahne viac ako tisíc kilometrov a spájajú sa tu dramatické hory s hlbokými skalnými roklinami. Last Minute Kréta vonia po oleandroch, olivách a pomarančovníkoch a má takú neopísateľnú atmosféru, že si ju okamžite zamilujete a zaradíte ju k svojim naj dovolenkovým destináciám. More tohto ostrova je kryštálovo modré a biele pieskové pláže sú tu zaliate slnkom viac ako 300 dní v roku, čo z Kréty robí skutočný dovolenkový raj. Kréta je divoká a rôznorodá, takže sa tu nudiť určite nebudete. Najviac si ale zamilujete miestnych obyvateľov, ktorí si svojim optimistickým prístupom a srdečným vystupovaním okamžite získajú vaše srdcia.

                                                                      Last Minute Kréta

Jaskyne na každom kroku - aj taká je Last Minute Kréta!

Dovolenka Kréta vás uchváti aj svojou čarovnou prírodou. Jej vysoké hory v sebe okrem iného ukrývajú aj mnoho prenádherných a fascinujúcich jaskýň - je ich viac ako 3000! V jednej z nich sa vraj dokonca narodil aj sám Zeus. S Last Minute Kréta si okrem jaskýň môžete užiť aj horskú turistiku, kde sa vám z vrcholcov hôr naskytne dychberúci výhľad na okolitú prírodu. Západ je rozhodne najzelenšou časťou ostrova, zatiaľ čo holé kamene vyprahnutého východu vám pripomenú púšť. Ak máte ale chuť spoznať skutočnú Krétu, ktorá nie je poškvrnená turizmom, namierte si to na juh, kde na vás čakajú ich tradičné horské dedinky a roľnícke usadlosti. Naskytne sa vám tu pohľad na pastierov v tradičnom odeve a mnohé iné zaujímavosti.

                                                                     Grécka dovolenka

Last Minute Kréta - čo treba vidieť?

Kréta má mnoho zaujímavých miest, ktoré sa oplatí vidieť, no z tých najznámejších by sme mali spomenúť napríklad staré mesto Chania, ktoré je vďaka neopísateľnej romantickej atmosfére označované ako Benátky východu. Kréta dovolenka by ani nestála za to, keby ste sa nezastavili aj pri minojskom paláci Knossos. Čaká tu na vás kráľovský palác z čias minojskej civilizácie s titolom druhej najdôležitejšej stavby v histórii Európy. Last Minute dovolenka Kréta vám umožní pozrieť si aj archeologické múzeum alebo prírodno-historické múzeum v Heraklione, kde sa nachádza napríklad simulátor zemetrasenia, ale aj replika najväčšieho cicavca na svete. Turisti milujú aj najdlhšiu roklinu Európy - Samaria (je to raj pre botanikov) či horskú planinu Lasithi s veternými mlynmi alebo neďalekú jaskyňu Dikti.

                                                                     dovolenka v Grécku

Last Minute Kréta - pláže ako v raji!

Samozrejme dovolenka Kréta ponúka aj všetky tie "tradičné" atrakcie za ktorými sem turisti cestujú. Kréta je známa svojimi prenádhernými a hlavne čistými plážami na ktorých sa budete cítiť ako v rozprávke. Jednou z najznámejších je pláž Balos Lagoon s neskutočnou scenériou, ktorú si zamilujete hlavne pri západe slnka alebo čarovná pláž Elafonisi s priezračnou tyrkysovou vodou a ružovými koralmi - jednoducho raj na zemi! Last Minute Kréta na pláži Preveli bude zážitkom, ak ste milovníkom surfingu, pretože sa nachádza pri otvorenom mori, takže sú tu obrovské vlny. A domovom najväčšieho palmového hája, kde rastie asi päťtisíc paliem starých až dvetisíc rokov je pláž Vai - je známa svojou čistotou a krásnym výhľadom z okolitých kopcov.

Last Minute dovolenka Kréta s CK TUI Reisecenter 

Kréta má svoje čaro, ktorému podľahne snáď každý turista. Učaria vám majestátne hory, tajomné jaskyne, zátoky aj rokliny a mnoho iných krás, ktoré by ste v inej destinácii len ťažko hľadali. Kréta dovolenka je aj o milých a srdečných ľuďoch a dobrom jedle, no v prvom rade je to miesto, kde si môžete dokonale oddýchnuť a načerpať nové sily do bežného života. S CK TUI ReiseCenter máte možnosť zakúpiť si Last Minute Kréta aj dovolenku Kréta za skvelé ceny a presvedčit sa na vlastnú päsť o tom, že Kréta je skutočný raj na zemi.