Lyžovačka v Taliansku

Kam na lyžovačku v Taliansku?

Talianske Dolomity sú nádherné a viaceré strediská je možné využívať s jedným skipasom.

Vyskúšali sme strediská na dovolenku s lyžovačkou v Taliansku. Kde si dobre zalyžujete?

Talianske Dolomity sú nádherné a viaceré strediská je možné využívať len s jedným skipasom Dolomiti Superski. Patrí sem obľúbený okruh Sella Ronda spájajúci 4 - 5 menších stredísk navzájom poprepájaných lanovkami. V strediskách si môžete kúpiť lístok len do daného strediska alebo pre celú oblasť. 

Na vylyžovanie odporúčame Kronplatz. V Kronplatzi si zjazdovku nájde začiatočník aj profesionál. Toto stredisko môžete navštevovať roky a nezunuje sa vám.

Pohodovú lyžovačku s miernymi zjazdovkami a krásnymi výhľadmi si vychutnáte v stredisku Alta Badia. Ak hľadáte v Alta Badia slušný hotel, odporúčame hotel Dolomiti 3*

Na zjazdovke Gran Risa, kde sa koná svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - obrovský slalom a slalom mužov - si zo štartovacej búdky môže každý lyžiar odmerať svoj čas. Stredisko uspokojí aj túžby po nočnom vyžití. Nájdete tu vychytené bary a chaty pre nočný život. 

Alta Badia rezort


Na lyžiarsku turistiku je ideálna Sella RondaPre náročnejších lyžiarov odporúčame stredisko Cortina D´Ampezzo - elegantné alpské mestečko, obľúbené u talianskej smotánky, s rôznorodými zjazdovkami. Miestne zjazdovky sú určené pre pokročilých, možností pre začiatočníkov je tu menej. V Cortina D Ampezzo sa jazdieva svetový pohár - väčšinou zjazd, super G a obrovský slalom žien. Hľadáte tipy na hotely v Cortina D´Ampezzo? Odporúčame Alaska 4* , Boutique Hotel Villa Blu 4* a Bellevue 4*

ĎALŠIE TIPY NA HOTELY V TALIANSKU

Sella Ronda rezort  Cortina d Ampezzo Rezort

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viac tipov na lyžovačku v Taliansku Vám poskytnú travel experti v našich pobočkách.

KONTAKTOVAŤ POBOČKY