Ostrov Kréta a tradičná organická farma – netradičný zážitok z dovolenky

Ostrov Kréta a tradičná organická farma – netradičný zážitok z dovolenky

Grécky ostrov Kréta je požehnaný klímou, ktorá umožňuje dozrievať ovociu a zelenine do jedinečných chutí.

Grécky ostrov Kréta je požehnaný klímou, ktorá umožňuje dozrievať ovociu a zelenine do jedinečných chutí. Teplý saharský vietor a chladné alpské podmienky v horách živia obrovské množstvo plodov a každú sezónu prinesú niečo nové.

                                                          Kréta pláž

Hotelová sieť Grecotel, ktorá je povestná tým, že si zakladá na kvalitnej gastronómii sa rozhodla zachovať jemnú rovnováhu medzi človekom a prírodou na svojej tradičnej organickej farme Agreco. Farma samotná, ako aj priľahlé budovy sú postavené v harmónii s okolitou krajinou. Na farme sa nachádza lis na olivy, vodný mlyn, pec na drevo, vínna pivnica, dielne, obchodík, kostol, ako aj penzión.

                                                          slnečníky Kréta                                                 

Každé ročné obdobie je oslavou krétskeho spôsobu života ostrova. Každá činnosť na farme je spätá s hojnosťou matky zeme. Na statku rastú olivovníky, vinič, zelenia, ovocie, aromatické bylinky a vyrábajú si vlastnú pšeničnú múku.

Farmársky dvor je srdcom celého statku. Dobytok nechovajú len pre ich produkty – syr, mlieko, vajíčka, mäso, med, ale je integrovaný do časti života na farme.

                                                          Farmársky dvor Kréta

Zažite netradičný deň počas Vašej dovolenky na Kréte a staňte sa farmárom na jeden deň na Agreco farme. Vyskúšajte a naučte sa ako si nielen pripraviť tradičné krétske pokrmy, ale ako si ich aj správne vychutnať.