Lyžovačka v Rakúsku

Kam na dovolenku s lyžovačkou v Rakúsku?

Ponúkame Vám tipy na dobrú lyžovačku v rakúskych strediskách. 

Obertauern je kvalitné a dobre prepojené lyžiarske stredisko pre všetky úrovne lyžovania od začiatočníckych modrých až po čierne zjazdovky. Nájdete tu dostatok miest na oddych, na občerstvenie a krásne výhľady. Cesta z Bratislavy autom trvá asi 4 hodiny. Tipy na hotely: Hotel Steiner 4* a Hotel Marietta 4* - oba hotely ponúkajú ski in/ski out a nachádzajú sa v bezprostrednej blízkosti zjazdoviek. Po dobrej lyžovačke si doprajete wellness a plávanie vo vnútornom bazéne. Personál v hoteli sa k hosťom správa úslužne a príjemne.

Nassfeld / Hermagor – Korutánsko
Veľké a obľúbené lyžiarske stredisko s množstvom zjazdoviek, krásnou scenériou a vyborným prepojením lanovkami. Je ideálne pre všetky úrovne lyžovania. Cesta autom z Bratislavy trvá cca. 4,5 h. Tip na hotel: Falkensteiner Carinzia 4* je situovaný priamo na stanici lanovky. V tomto vyhľadávanom hoteli nájdete príjemné spa, vnútorný bazén, výbornú stravu a moderne zariadené izby. Pre firmy a organizované skupiny hotel ponúka konferenčné služby.  

Saalbach / Hinterglemm  - Salzbursko 
Lyžiarske stredisko s atmosférou menšieho mestečka s množstvom prepojených zjazdoviek pre všetky úrovne lyžiarov a traťami na bežky. Tip na hotelZur Dorfschmiede 4* – mestský, typický rakúsky hotelík s tradičným zariadením a chutnou kuchyňou, ležiaci 2 min. chôdze od stanice lanovky. Relax si užijete v menšom vnútornom bazéne a v saune. Stravu v hoteli hodnotíme ako veľmi dobrú. Hotel Sonnblick 4* je menší, rodinný typ hotela s tradičným rakúskym zariadením, nachádzajúci sa priamo v stredisku, len pár minút pešo od lanovky. V hoteli si môžete dopriať saunu.  

Hochgurgl – Tirolsko
Podľa nás najkrajšia lyžovačka v nadmorskej výške od 2.500 do 3.800 m.n.m., a nádhernými výhľadmi na okolité hory počas lyžovania. Zjazdovky sú kvalitne upravené a nájdete tu zariadenia apres ski. Cesta autom z Bratislavy trvá asi 7 hodín. Tipy na hotely: Top Hotel Hochgurgl 5* - exkluzívny rezort zaradený do siete Relais & Chateaux s prvotriednymi službami, ideálny pre náročnejšieho zákazníka. Hotel Riml 4* je hotel s krásnym výhľadom a ponukou všetkých služieb pre lyžovačku. Ponúka wellness. Hneď vedľa hotela sa nachádza „Hütte“ - tradičná rakúska krčma s hudbou, pivom a špecialitami.  

Kitzbühel 
Stredisko predstavuje vychytenú adresu v Rakúsku, hot spot pre mnohé známe tváre s luxusnou mestskou atmosférou, obchodmi, reštauráciami a luxusnými rezortmi. Lyžovačka v Kitzbüheli je na super úrovni. Z väčšiny hotelov je potrebný ski bus k lanovkám. Tip na hotel: Tiefenbrunner 4* je mestský hotel na pešej zóne, bez wellness ale zato s krásnou atmosférou v centre mesta. Strava v hoteli je kvalitná, služby na dobrej úrovni ponúka príjemný personál.  

S výberom lyžovačky v Rakúsku Vám poradia naši travel experti v pobočkách.

KONTAKTOVAŤ TRAVEL EXPERTOV 

Rakusko lyzovanie

Lyzovanie koláž