Kefalónia dovolenka | Kefalónia Last Minute

Vyberte si z našej širokej ponuky dovolenkových destinácií. 

Kefalónia dovolenka pre náročných

kefalónia last minuteGrécko je perfektná dovolenková destinácia a to nielen pre jeho nádherné pláže a rozprávkové more, ale aj úchvatnú prírodu, množstvo historických pamiatok, milých ľudí a vysokú úroveň služieb. Nesmierne vyhľadávané sú najmä grécke ostrovy a jedným z nich je aj obľúbená Kefalónia. Kefalónia je najväčším ostrovom Iónskeho mora, ktorý sa pýši tými najkrajšími plážami zo všetkých gréckych ostrovov.

Tento ostrov uspokojí aj toho najnáročnejšieho turistu a to bez ohľadu na to, či na svojej dovolenke hľadáte len oddych alebo aj zábavu a dobrodružstvo. Kefalónia dovolenka ponúka nedotknutú prírodu, romantické pieskové pláže, priezračne čisté more a množstvo iných atrakcií, ktoré k dokonalej dovolenke rozhodne patria.  

Pokojná dovolenka

Ak si svoju dovolenku predstavujete niekde na prenádhernej pláži, kde budete polihovať pod palmou a kúpať sa budete v dokonale čistom mori, pod hladinou ktorého uvidíte aj na vzdialenosť niekoľko desiatok metrov, potom je Kefalónia dovolenka pre vás to pravé. Tento úchvatný grécky ostrov je totiž hotovým rajom pre dovolenkárov! Poteší vás najmä fakt, že na rozdiel od ostatných ostrovov nie je ešte Kefalónia poznačená masovou turistikou, vďaka čomu si na pláži užijete väčšie súkromie a nebudete narážať do davov s turistami. Kefalónia vás upúta najmä svojou fascinujúcou panenskou prírodou, ale aj horúcim počasím a príjemne teplým morom. Oceníte aj fakt, že z ostrova sa ľahko dostanete aj na okolité ostrovy akými je napríklad Zakynthos či Lefkada.

Pohybujúca sa skala

Kefalónia dovolenka ulahodí predovšetkým milovníkom krásnej a nespútanej prírody. Ostrov je pomerne hornatý, pričom jeho najvyšší vrchol Aenos je vysoký 1627 metrov a je pokrytý unikátnym porastom vzásnych kefalónskych jedlí. Na jeho vrchole sa kedysi týčil svätostánok zasvätený gréskemu bohu Diovi, no ten sa dôsledkom vulkanickej činnosti zničil. Doprajte si trochu turistiky a odmenou vám bude nezabudnuteľný výhľad z tohto vrchu na okolie alebo aj na stáda divokých koní, ktoré sa tu bežne zdržiavajú. Kefalónia Last Minute vám umožní pozrieť si aj ojedinelý geologický úkaz - skalu Kounopetra. Ide o kamenitú masu, resp. skalu, ktorá sa ešte donedávna v mori pravidelne pohybovala od východu k západu podľa intenzity morských vĺn. Je to prírodný fenomén, ktorý jednoducho musíte vidieť!

Kefalónia dovolenka

Kefalónia last minute

Dovolenka v jaskyni

Ak sa rozhodnete stráviť svoju tohtoročnú dovolenku v Kefalónii, potom by ste si rozhodne nemali nechať ujsť ani tunajšie jaskyne. Jaskyne sú tu považované za poklady kefalónskej prírody a jednou z najobľúbenejších je Drogarati - Dračia jaskyňa. Nájdete v nej množstvo stalagmitov a stalagtitov, ktorých vek sa odhaduje až na 10 miliónov rokov. V strede jaskyne je navyše obrovský prázdny priestor poskytujúci vynikajúci akustiku, vďaka čomu sa v jaskyni usporadúvajú rôzne hudobné koncerty. Kefalónia dovolenka vám ponúka možnosť pozrieť si aj iný prírodný unikát a to jaskyňu Melissani v ktorej sa vytvorilo jedinečné jazero s priezračnou a nádherne sfarbenou vodou - prehliadku jaskyne si vychutnáte na malej loďke a môžete si byť istí, že to bude patriť k vašim najlepším zážitkom z dovolenky. 

Kefalónia a nezabudnuteľné zážitky 

Kefalónia last minuteKefalónia dovolenka ako aj Kefalónia Last Minute vám ale ponúka aj tradičné dovolenkové atrakcie akými je potápanie a šnorchlovanie v priezračne čistom mori, vodné športy, romantické plavby na lodiach, rybárske výlety a mnohé iné. Zamilujte sa do vysokých pohorí zarastených bujnou vegetáciou, do morských zátok, lagún aj strmých útesov alebo sa poprechádzajte romantickými kľukatými cestičkami a naplno si užite tunajšie teplé počasie.

V Kefalónii sa v lete dažďa báť nemusíte, pričom teploty sa tu počas hlavnej sezóny pohybujú okolo 32 stupňov, čo je pre letnú dovolenku ideálne. Kefalónia vás jednoducho nesklame

Kefalónia s TUI Reisecenter

Ak hľadáte dovolenkovú destináciu, ktorá vás nielenže nesklame, ale aj príjemne prekvapí, potom je Kefalónia dovolenka určená práve pre vás. Kefalónia má nádherné pláže, čisté more, divokú prírodu a toľko úchvatných prírodných krás, koľko by ste inde len veľmi ťažko našli. S našou CK TUI Reisecenter máte možnosť zakúpiť si Kefalónia dovolenku aj Kefalónia Last Minute za priaznivé ceny a presvedčiť sa tak na vlastnej koži o tom, že tento krásny ostrov je dovolenkovým rajom, ktorý jednoducho musíte spoznať.