TOP 10 najkrajších pláži v Grécku - Vaša dovolenka v Grécku

TOP 10 najkrajších pláži v Grécku

Vybrali sme TOP 10 najkrajších pláží v Grécku

Grécko má azda nespočetne mnoho ostrovov – ako si vybrať ten správny? Pre všetkých plážových dovolenkárov prinášame malú pomoc: Predstavujeme TOP 10 najkrajších pláží Grécka.

 

Opaľovať sa, kúpať sa a relaxovať na tých najkrajších plážach Grécka

Už dávno nie je tajomstvom, že Grécko patrí k najpopulárnejším cestovateľským cieľom sveta. Stredomorské podnebie, kulinárske špeciality a krištáľovo čistá voda, lákajú každým rokom viac dovolenkárov smerom na juh. Dôležitým dôvodom na výber toho správneho gréckeho ostrova sú predovšetkým piesočnaté pláže, na ktorých nájdeme ako turistov tak aj domácich. Nakoľko v letných mesiacoch tu môže byť naozaj horúco, mnohí dovolenkári si doprajú schladenie v mori. Práve v mesiacoch júl až september vystúpi teplota vzduchu až nad 30°C a teplota vody dosahuje mnohokrát 25°C. Ideálne podmienky pre perfektnú  dovolenku s rodinou, priateľmi alebo aj ako single.

PERLY GRÉCKA

Myrtos Beach

Krásne pláže je možné nájsť kdekoľvek. A predsa má každá pláž svoje pozoruhodnosti a špecifiká. Pri hľadaní tej najkrajšej pláže Grécka sa celkom jednoznačne na 1. mieste umiestnila pláž Myrtos na ostrove Kefalonia. Štrkové kamienky, strmé útesy a krištáľovo čistá voda sú znaky najobľúbenejšej pláže najväčšieho Iónskeho ostrova.

Navagio Beach

Medzi plážami, ktoré patria k tým najfotografovanejším patrí Navagio na ostrove Zakynthos na 1. miesto. Dôvodom tohto veľkého záujmu je vrak lode, ktorý „kotví“ priamo na brehu a podľa ktorého bola táto pláž aj pomenovaná. Navagio môžeme preložiť ako vrak lode.

TIP – Mabely Grand Hotel leží v blízkosti Navagio Beach.

Elafonissi Beach

Tu je možné nájsť ten pravý karibik: biela piesočnatá pláž, palmy a tyrkysová voda sú lákadlami Elafonissi Beach na ostrove Kréta. Obzvlášť do ružova sfarbené koraly na brehu sa starajú o okázalú hru prírody. Načo letieť ďaleko, keď exotiku máme tak blízko.

TIP – Hotel Glaros Beach je neďaleko Elafonisi Beach

Balos Beach

Najviac vyhľadávaná zátoka a lagúna na západnom pobreží ostrova Kréta. Lagúny, ktoré určite stoja za návštevu a patria medzi jednu z hlavných atrakcií turistov. Dôvodom je biela pláž posiata jemnými mušličkami a koralovým pieskom.

 

TIP – Hotel Elena Beach Hotel je vzdialený len 35 minút od Balos Beach.

Vrachos Beach

Táto pláž so svetlým pieskom na severovýchode gréckej pevniny je dlhá 4km a priam láka na prechádzky pri západe slnka. Malé reštaurácie a bary pozdĺž promenády zaručia dobitie energie.

Egremni Beach

Kto hľadá športovú dovolenku – juhozápadne ležiaca Egremni Beach na Lefkade je na správnom mieste.  V blízkosti Porto Katsiki a silných vĺn. Nenechajte sa odradiť prístupom po 350 schodoch, ktoré raz prekonáte a môžete si užívať deň na Egremni Beach.

Voidokilia Beach

Toto je skutočná grécka pláž na stredozemnom pobreží s  tvarom písmena Omega.  Voidokilia Beach je známa aj vďaka dunám a mnohým druhov vtáctva, ktoré tu žijú.

Sarti Beach

Sarti Beach nájdete na trojprostom poloostrove Chalkidiki – na severe. Pínie tiahnuce sa až k moru, hrubé zrázy a modrá lesknúca sa voda – aj toto môže byť plážová dovolenka na Sarti Beach.

Pori Beach

Ostrovček Pano Koufonisi patrí medzi kyklady ležiace v egejskom mori. Absolútny raj pre dovolenkárov hľadajúcich pokoj a oddych. Priam až umelecky ležiace skaly, biela piesočnatá pláž a slnko dotvárajú magickú atmosféru tohto miesta.

TIP – Hotel Katikies leží vedľa Pori Beach (12 minút).  Hotel ponúka aj dych berúce výhľady ponad azúrové more a siluetu okraja krátera.

Sarakiniko Beach

Do TOP 10 sa dostala aj Sarakiniko Beach na Milos, ktorú obklopuje vulkán a ponúka fascinujúce dojmy. Pobyt na mesiaci, aj tak mnohí dovolenkári spomínajú na Sarakiniko.

 

Veríme, že výber TOP 10 najkrajších pláží Grécka Vám pomôže pri výbere Vašej tohtoročnej dovolenky.

Ponuky pre dovolenku v Grécku nájdete tu: