TOP 10 najkrajších pláži v Grécku - Vaša dovolenka v Grécku

TOP 10 najkrajších pláží v Grécku

 Najkrajšie pláže v Grécku: Týchto 10 musíte navštíviť

Grécko má nespočetne mnoho ostrovov a často je náročné vybrať si ten správny. Veľkou pomocou však môže byť vzhľad pláží, ktoré na nich nájdete. Inšpirujte sa naším zoznamom 10 najkrajších pláží Grécka a schlaďte sa v letných mesiacoch v Iónskom, Egejskom či Stredozemnom mori. 

Aké pláže patria medzi najkrajšie v Grécku? 

1. Myrtos Beach

 

Pri hľadaní tých najkrajších pláží v Grécku sa celkom jednoznačne umiestnila na 1. mieste pláž Myrtos. Nájdete ju na ostrove Kefalonia a očarí vás bielymi štrkovými kamienkami, strmými útesmi a krištáľovo čistou vodou. 

  

 Nachádza sa v severnej časti ostrova a dokonca ani nebýva preplnená turistami. Výhľad vám nebude rušiť ani záplava ležadiel. Aby ste sa na pláž dostali, musíte zísť z kopca. Hoci je cesta strmejšia, užijete si počas nej oku lahodiacu scenériu. Na konci pláže je dokonca aj malá jaskyňa, kam si môžete zájsť na prechádzku. 

2.  Navagio Beach

 

Medzi najkrajšie i najfotografovanejšie pláže v Grécku patrí aj Navagio Beach na ostrove Zakynthos. Fotografi ju milujú najmä pre vrak lode, ktorý „kotví“ priamo na brehu. Podľa neho bola aj pomenovaná.  

 

K stroskotanej lodi sa viažu aj rôzne historky. Vraj patrila pašerákom, no v roku 1980 ju zničila silná búrka. Miestni tvrdia, že sa na nej našli nelegálne prevážané cigarety a alkohol. Môže ísť však aj o vymyslený príbeh, ktorý má zvýšiť atraktivitu pláže.  

 

 No Navagio je aj bez historiek je skutočnou perlou ostrova. Pokrýva ju jemný biely piesok a pri oddychu sa budete dívať na čisté azúrové more. Keďže sa nachádza v malej zátoke obkolesenej vysokými útesmi, dostanete sa sem len loďou. 

 

TIP – Mabely Grand Hotel leží v blízkosti Navagio Beach.  

 

 

3 . Elafonissi Beach

 

Na pláži Elafonissi na Kréte sa budete cítiť ako v Karibiku. Biely piesok, palmy a tyrkysová voda sú lákadlami pre mnohých turistov. Obzvlášť do ružova sfarbené koraly na brehu sa starajú o jedinečné prírodné divadlo. 

 

Na jednej z najkrajších pláží v Grécku navyše rastú aj mnohé vzácne rastliny (napr. morské narcisy) a keď budete mať šťastie, zazriete i morskú korytnačku. 

 

Aj cesta na pláž je zaujímavá. Naskytnú sa vám pri nej čarovné výhľady do okolia. Blízko je tiež pravoslávny kláštor zo 17. storočia, ktorý poteší najmä milovníkov histórie.  

 

TIP – Hotel Glaros Beach je neďaleko Elafonisi Beach

 

 4. Balos Beach

 

Medzi najkrajšie pláže Grécka patrí aj Balos Beach. Ide o najviac vyhľadávanú zátoku a lagúnu na západnom pobreží Kréty. Dôvodom je koralový piesok s jemnými mušličkami, ktorý je na niektorých miestach až jemne ružový. More láka nielen azúrovou farbou, ale aj plytkosťou. Pokojne sa dá prechádzať aj niekoľko metrov od brehu. 

 

Navyše môžete z pláže obdivovať aj malý polostrov Gramvousa či ostrov Tigrani. Nad okolitými skalami niekedy lietajú aj sokoly či kormorány. V blízkosti útesov sú takisto skvelé podmienky na šnorchlovanie 

 

TIP – Hotel Elena Beach Hotel je vzdialený len 35 minút od Balos Beach.

 

 5. Vrachos Beach

 

Táto pláž s jemným zlatožltým pieskom na severovýchode Grécka je dlhá 4 kilometre a priam láka na prechádzky pri západe slnka. Malé reštaurácie a bary pozdĺž promenády sú zase skvelé na dobitie energie.

 

 Zaslúžene patrí medzi najkrajšie pláže a navyše je ako stvorená pre rodiny s deťmi. Vstup do mora je plynulý a vyberať si môžete aj z rôznych vodných športov či zábavných aktivít. 

6. Egremni Beach 

 

Chcete stráviť dovolenku na jednej z najkrajších pláži v Grécku a ešte si aj zašportovať?  Egremni Beach, ktorá leží na juhozápade Lefkady, je na to ideálna. Nachádza sa blízko Porto Katsiki, kde sa zvykne surfovať. Očarí vás tiež priezračnou vodou a okolitými útesmi, ktoré dodávajú pocit súkromia, i keď je pláž často preplnená. 

  

 Bohužiaľ, jednu jej časť aj prístupovú cestu zničilo v roku 2015 zemetrasenie. Na miesto sa dalo dostať len loďou, neskôr pribudli schody, ktoré však boli dosť nebezpečné. Miestne komunikácie sa ale postupne obnovujú, a tak bude aj Egremni opäť dostupnejšia. 

 7. Voidokilia Beach

 

Jedna z najkrajších pláži nielen na Peloponéze, ale aj v celom Grécku, má tvar písmena omega. Niektorým dokonca pripomína medúzu. Pokrýva ju jemný piesok a voda je príjemne plytká. Známa je aj vďaka piesočným dunám a mnohým druhom vtákov, ktoré tu žijú.  

 

Pobyt na pláži si môžete spestriť výstupom k jaskyni Nestor Cave alebo k zrúcanine hradu Paliokastro, odkiaľ je krásny výhľad na celú lagúnu. 

8. Sarti Beach

 

Sarti Beach nájdete na severe trojprstého polostrova Chalkidiki. Pínie, ktoré sa tiahnu až k moru, hrubé zrázy a modrá trblietajúca sa voda – toto všetko uvidíte na jednej z najkrajších pláží v Grécku. 

 

 Sarti Beach má tri kilometre a je pomenovaná podľa susedného mestečka. Na jej konci je výbežok s kaplnkou – ideálny cieľ na večerné prechádzky pri západe slnka. Navyše je odtiaľ pekný výhľad na celé Sarti i na zátoku, ktorá pripomína exotické Seychely. 

 9. Pori Beach

 

Pori Beach sa nachádza na ostrovčeku Pano Koufonisi. Ten patrí medzi Kyklady ležiace v Egejskom mori. Ide o raj pre dovolenkárov, ktorí chcú oddychovať na pokojnom mieste. Priam až umelecky stojace skaly, biela piesočnatá pláž a slnko dotvárajú magickú atmosféru tohto ostrova.  

 

TIP – Hotel Katikies leží vedľa Pori Beach (12 minút). Hotel ponúka aj úchvatné výhľady ponad azúrové more a siluetu okraja krátera.

 

 10. Sarakiniko Beach

 

Medzi najkrajšie pláže v Grécku sa dostala aj Sarakiniko Beach na ostrove Milos. Obklopuje ju vulkán a ponúka naozaj fascinujúce výhľady. Navyše pripomína mesačnú krajinu. Aj preto ju fotografi milujú. 

 

V obľúbenosti jej pomáhajú aj biele skaly zaujímavých tvarov, ktoré výrazne kontrastujú s azúrovým morom. Ide o najobľúbenejšiu pláž na ostrove, takže keď si ju chcete užiť bez davov, vyrazte skoro ráno alebo počas západu slnka.  

 

Veríme, že zoznam tých najkrajších pláží v Grécku vám pomôže pri výbere tohtoročnej dovolenky.

 

Ponuky pre dovolenku v Grécku nájdete tu: