TOP 10 najkrajších pláži v Grécku - Vaša dovolenka v Grécku

TOP 10 najkrajších pláží v Grécku

Grécko má nespočetne mnoho ostrovov a často je náročné vybrať si ten správny. Veľkou pomocou však môže byť vzhľad pláží, ktoré na nich nájdete. Inšpirujete sa naším zoznamom 10 najkrajších pláží Grécka a schlaďte sa v letných mesiacoch v Iónskom, Egejskom či Stredozemnom mori. 

Aké pláže patria medzi najkrajšie v Grécku?

1. Myrtos Beach

Pri hľadaní tých najkrajších pláží v Grécku sa celkom jednoznačne umiestnila na 1. mieste pláž Myrtos. Nájdete ju na ostrove Kefalonia a očarí vás bielymi štrkovými kamienkami, strmými útesmi a krištáľovo čistou vodou.

Nachádza sa v severnej časti ostrova a dokonca ani nebýva preplnená turistami. Výhľad vám nebude rušiť ani záplava ležadiel. Aby ste sa na pláž dostali, musíte zísť z kopca. Hoci je cesta strmejšia, užijete si počas nej oku lahodiaciu scenériu. Na konci pláže je dokonca aj malá jaskyňa, kam si môžete zájsť na prechádzku.

Myrtos Beach - Kefalonia

2. Navagio Beach

Medzi najkrajšie i najfotografovanejšie pláže v Grécku patrí aj Navagio Beach na ostrove Zakynthos. Fotografi ju milujú najmä pre vrak lode, ktorý „kotví" priamo na brehu. Podľa neho bola aj pomenovaná.

K stroskotanej lodi sa viažu aj rôzne historky. Vraj patrila pašerákom, no v roku 1980 ju zničila silná búrka. Miestni tvrdia, že sa na nej našli nelegálne prevážané cigarety a alkohol. Môže ísť však o vymyslený príbeh, ktorý má zvýšiť atraktivitu pláže. 

No Navagion je aj bez historiek skutočnou perlou ostrova. Pokrýva ju jemný biely piesok a pri oddychu sa bude dívať na čisté azúrové more. Keďže sa nachádza v malej zátoke obkolesenej vysokými útesmi, dostanete sa sem len loďou. 

Navagio Beach
Navagio Beach - Zakynthos

 

3. Elafonissi Beach

Na pláži Elafonissi na Kréte sa budete cítiť ako v Karibiku. Biely piesok, palmy a tyrkysová voda sú lákadlami pre mnohých turistov. Obzvlášť do ružova sfarbené koraly na brehu sa starajú o jedinečné prírodné divadlo.

Na jednej z najkrajších pláží v Grécku navyše rastú aj mnohé vzácne rastliny (napr. morské narcisy) a keď budete mať šťastie, zazriete i morskú korytnačku. Aj cesta na pláž je zaujímavá. Naskytnú sa vám pri nej čarovné výhľady do okolia. Blízko je tiež pravoslávny kláštor zo 17. storočia, ktorý poteší najmä milovníkov histórie.

Elafonissi Beach
Elafonissi Beach - Kréta

4. Balos Beach 

Medzi najkrajšie pláže Grécka patrí aj Balos Beach. Ide o najviac vyhľadávajú zátoku a lagúnu na západnom pobreží Kréty. Dôvodom je koralový piesok s jemnými mušličkami, ktorý je na niektorých miestach až jemne ružový. More láka nielen azúrovou farbou, ale aj plytkosťou. Pokojne sa dá prechádzať aj niekoľko metrov od brehu. 

Navyše môžete z pláže obdivovať aj malý polostrov Gramvousa či ostrov Tigrani. Nad okolitými skalami niekedy lietajú aj sokoly či kormorány. V blízkosti útesov sú taktisto skvelé podmienky na šnorchlovanie.

Balos Beach
Balos Beach - Kréta

5. Vrachos Beach

Táto pláž s jemným zlatožltým pieskom na severovýchode Grécka je dlhá 4 kilometre a priam láka na prechádzky pri západe slnka. Malé reštaurácie a bary pozdĺž promenády sú zase skvelé na dobitie energie. 

Zaslúžene patrí medzi najkrajšie pláže a navyše je ako stvorená pre rodiny s deťmi. Vstup do mora je plynulý a vyberať si môžete aj z rôznych vodných športov či zábavných aktivít.

6. Egremni Beach

Chcete stráviť dovolenku na jednej z najkrajších pláží v Grécku a ešte si aj zašportovať? Egremmi Beach, ktorá leží na juhozápade Lefkady, je na to ideálna. Nachádza sa blízko Porto Katsiki, kde sa zvykne surfovať. Očarí vás tiež priezračnou vodou a okolitými útesmi, ktoré dodávajú pocit súkromia, i keď je pláž často preplnená.

Bohužiaľ, jednu jej časť aj prístupovú cestu zničilo v roku 2015 zemetrasenie. Na miesto sa dalo dostať len loďou, neskôr pribudli schody, ktoré však boli dosť nebezpečné. Miestne komunikácie sa ale postupne obnovujú, a tak bude aj Egremni opäť dostupnejšia.

Egremni Beach
Egremni Beach - Lefkada

7. Voidokilia Beach

Jedna z najkrajších pláží nielen na Peloponéze, ale aj v celom Grécku, má tvar písmena omega. Niektorým dokonca pripomína medúzu. Pokrýva ju jemný piesok a voda je príjemne plytká. Známa je aj vďaka piesočnatým dunám a mnohým druhom vtákov, ktoré tu žijú. 

Pobyt na pláži si môžete spestriť výstupom k jaskyni Nestor Cave alebo k zrúcanine hradu Paliokastro, odkiaľ je krásny výhľad na celú lagúnu.

Voidokilia Beach
Voidokilia Beach - Peloponéz

8. Sarti Beach

Sarti Beach nájdete na severe trojprstého polostrova Chalkidiki. Pínie, ktoré sa tiahnu až k moru, hrubé zrázy a modrá trblietajúca sa voda - toto všetko uvidíte na jednej z najkrajších pláží v Grécku. 

Sarti Beach má tri kilometre a je pomenovaná podľa susedného mestečka. Na jej konci je výbežok s kaplnkou - ideálny cieľ na večerné prechádzky pri západe slnka. Navyše je odtiaľ pekný výhľad na celé Sarti i na zátoku, ktorá pripomína exotické Seychely.

Sarti Beach
Sarti Beach - Chalkidiki

9. Pori Beach

Pori Beach sa nachádza na ostrovčeku Pano Koufonisi. Ten patrí medzi Kyklady ležiace v Egejskom mori. Ide o raj pre dovolenkárov, ktorí chcú oddychovať na pokojnom mieste. Priam až umelecky stojace skaly, biela piesočnatá pláž a slnko dotvárajú magickú atmosféru tohto ostrova.

Pori beach
Pori Beach - Kyklady

10. Sarakiniko Beach

Medzi najkrajšie pláže v Grécku sa dostala aj Sakariniho Beach na ostrove Milos. Obklopuje ju vulkán a ponúka naozaj fascinujúce výhľady. Navyše pripomína mesačnú krajinu. Aj preto ju fotografi milujú. 

V obľúbenosti jej pomáhajú aj biele skaly zaujímavých tvarov, ktoré výrazne kontrastujú s azúrovým morom. Ide o najobľúbenejšiu pláž na ostrove, takže keď si ju chcete užiť bez davov, vyrazte skoro ráno alebo počas západu slnka. 

 

Sarakino Beach
Sarakino Beach - Milos

Veríme, že zoznam tých najkrajších pláži v Grécku vám pomôže pri výbere tohtoročnej dovolenky.