Travel expertka Alexandra Warderová

TUI Travel expertka Alexandra Warderová

„Mexiko patrí k destináciám, za ktorými sa naozaj oplatí vycestovať."

V TUI ReiseCenter sme tím nadšených cestovateľov. Pri výbere Vašej vysnívanej dovolenky Vám radi poradíme, čerpáme pritom aj z vlastných bohatých cestovateľských skúseností. Sme zároveň tím profesionálov, vždy pripravení informovať Vás o novinkách a najvýhodnejších ponukách. Sme tu pre Vás pred cestou, počas nej, aj po nej. Radi by sme sa Vám bližšie predstavili. Dnes sme položili pár cestovateľských otázok Alexandre Warderovej z pobočky TUI ReiseCenter v OC Bory Mall.

ALEXANDRA WARDEROVÁ alexandra warderová profilová fotografia

Junior Travel expert 

Alexandra Warderová je naša skúsená travel expertka a vášnivá cestovateľka. Široké portfólio precestovaných krajín a bohaté skúsenosti z oblasti cestovného ruchu z nej robia profesionálku, ktorá vám vyskladá dovolenku na mieru od Ameriky až po Austráliu. Počas svojich zahraničných ciest sa často inšpiruje miestnymi špecialitami, ktoré po návrate domov s radosťou pripravuje svojim blízkym. Sašku môžete stretnúť v pobočke TUI ReiseCenter v OC Bory Mall.

 Telefón: +421 2 3278 4077

 E-mail: awarderova@tui-reisecenter.sk

 TUI ReiseCenter Slovensko - OC Bory Mall Bratislava    


Saška ako dlho si súčasťou tímu TUI a čo sa ti na tejto práci najviac páči?

V TUI pracujem od novembra 2019. Na práci v TUI a celkovo v cestovnom ruchu ma veľmi teší, že klientom môžem sprostredkovať nové, krásne zážitky alebo odporučiť miesta, kde si oddýchnu, načerpajú energiu a získajú nový pohľad na svet. 

Čo všetko máš precestované? 

Každé jedno miesto, ktoré som navštívala, je pre mňa jedinečné a mám naň nezabudnuteľné spomienky. Najradšej mám kombináciu poznávania miest a pamiatok s oddychom na pláži. V Mexiku to boli nádherné biele pláže Costa Mujeres a Cancúnu, Mayské pyramídy v Tullume a Chichen Itza. V Indii to bola divoká a pestrofarebná jazda, či už na plážach v Goa alebo v Agre, kam sa všetci vybrali navštíviť preslávený Taj Mahal. A samozrejme nemôžem vynechať Austráliu a jej nádherné divoké pláže, dažďový prales, fascinujúce Uluru a veľkomestá Sydney a Melbourne. Z bližších destinácií ma očarilo Slovinsko, kde je nádherná príroda a Grécko, ktoré ponúka nespočetne veľa možností krásnej dovolenky s vynikajúcou gastronómiou.

Blog: Slovinsko vlastnou dopravou

Prezraď nám viac o tvojej návšteve Mexika. Prečo by naši klienti mali vycestovať práve do tejto krajiny?

Mexiko patrí k destináciám, za ktorými sa naozaj oplatí vycestovať. Let trvá niečo vyše 12 hodín a skvelou správou je, že od konca roka sa začína lietať z Viedne do Cancúnu aj na priamo. Je to veľké plus, pretože nemusíte strácať čas zdĺhavými prestupmi. Nastúpite vo Viedni a vystúpite pohodlne, priamo v Cancúne. V Mexiku si každý príde na svoje. Tí, ktorí cestujú za oddychom, majú k dispozícií najkrajšie pláže s bielym pieskom v Karibiku, pre fanúšikov histórie a kultúry je zas neodmysliteľná návšteva Chichen Itza. Lovci nevšedných zážitkov si prídu na svoje kúpaním sa v jaskyniach cenote, ktorých je na polostrove Yucatan veľa a každá z nich je jedinečná.

„Mexiko patrí k destináciám, za ktorými sa naozaj oplatí vycestovať."

Mexiko Chicken Itza pyramída
Mexiko, Chichen Itza

 

Blog: Štiplavá náruč Mexika 

Čo miluješ na cestovaní najviac?

Som šťastná, že  pri cestovaní môžem objavovať a spoznávať rozmanitosť, ktorá je okolo nás, či už je to návšteva nových krajín, miest, spoznávanie nových ľudí, kultúr a s tým spojené množstvo zážitkov.

Čo si nikdy nezabudneš zbaliť, keď cestuješ na dovolenku?

Určite mám vždy zbalenú aspoň jednu dobrú knihu, ktorou si krátim čas v lietadle alebo pri oddychu na pláži. 

Aký si typ cestovateľky? Si spontánna alebo musíš mať všetko dopredu dôkladne naplánované? 

Nepatrím medzi cestovateľov, ktorí majú všetko dopredu naplánované do posledného detailu. Podstatné je, aby boli zarezervované letenky, presuny a ubytovanie. V programe mám vytipované miesta, ktoré stoja za návštevu, ale väčšinou si ho prispôsobím na mieste, podľa počasia, nálady a situácie. 

Austrália Hill Inlet
Austrália, Hill Inlet
Slovinsko Krajinska Gora Russina Capel
Slovinsko, Kranjska Gora, Russian Capel
Mexiko Hard Rock Hotel Cancun
Mexiko, Hard Rock Hotel Cancun 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ktorá destinácia je podľa teba najvhodnejšia pre rodinnú dovolenku?

Jednou z najobľúbenejších destinácií pre rodiny s deťmi je Malorka. Má príjemné pieskové pláže a je veľmi dostupná, keďže let trvá menej ako 3 hodiny.

TOP 6 najkrajších pláží Malorky

India Taj Mahal
India, Taj Mahal

 

Určite máš doma zo svojich ciest zbierku suvenírov. Čo si obvykle zvykneš priniesť?

Vždy si rada prinesiem domov aspoň maličkosť, aby mi tie dovolenkové chvíle zostali čo najdlhšie v pamäti. Či už je to lokálny produkt, sušené ovocie, olej, čaj alebo korenie. A samozrejme nezabúdam ani na svojich blízkych. :-)

  TUI ReiseCenter Slovensko Bory Mall, Lamač 6780,  841 0 Bratislava   

 02/ 327 84 077-8

 bory@tui-reisecenter.sk