Mexiko – štipľavá krajina plná temperamentu

Mexiko vás privíta s otvorenou náručou kedykoľvek počas roka

Každý kút tejto krajiny ponúka špecifickú atmosféru ovplyvnenú tamojšou kultúrou. Je to práve dovolenkové obdobie, ktoré nám ponúka možnosť rôzne zvyklosti kultúr okúsiť a nechať sa inšpirovať životom tamojších ľudí. Občas sa hovorí, že koľko krajín ste navštívili, toľkokrát ste človekom. Každý cestovateľ, ktorý objavil viac ako Chorvátske more vie, že je to pravda. Poďte cestovať nielen prstom na mape, a objavujte krásy Zeme naprieč všetkými kontinentami. Jednou z dovolenkových destinácií, ktoré si aj napriek cestovnému ruchu stále zachovávajú svoju autenticitu, je podľa nášho názoru Mexiko. Štipľavá krajina plná temperamentu vás chytí za srdce.

dovolenka v Mexiku

Mexiko je krajinou výšin a nekonečných morských pláží

Mexiko je súčasťou Južnej Ameriky a z pohľadu našej zemegule ide o štrnástu najväčšiu krajinu sveta. Jej impozantná príroda sa vám zapíše do pamäte. Najvýraznejšími pohoriami tejto krajiny sú dve zásadné horské pásma a to Sierra Madre Oriental a Sierra Madre Occidental. Na dovolenku v Mexiku sa netešia len turistickí nadšenci, ktorí milujú horskú prírodu. Príroda je aj voda, nekonečné pláže a očarujúci podmorský svet. Mexiko je vo svojej západnej časti vnorené do Tichého oceána a z opačnej strany vás osvieži čerstvý Atlantik. Mimoriadne obľúbené je aj Karibské more.

                   Dovolenka v Mexiku

Mexiko patrí medzi krajiny so zachovanou pôvodnou kultúrou

Ak navštívite po prvý raz novú krajinu, vždy si domov odnesiete fragmenty tamojšej kultúry, ktorú má Mexiko skutočne autentickú. Dôvodom je aj pôvodné obyvateľstvo. Podľa ostatného sčítania ľudí, ktorí žijú v najznámejšej krajine Južnej Ameriky je zrejmé, že až tridsať percent ľudí sú potomkovia pôvodných Indiánov. Navštívte teda krajinu s pôvodnou kultúrou, bohatou chuťou jedál a cenami porovnateľnými so Slovenskom. Mexiko vás víta s otvorenou náručou kedykoľvek počas roka. Dobrou správou však je, najmä pre dovolenkárov, ktorí radi cestujú do teplých krajín počas zimy, že najzásadnejšia sezóna s krásnym počasím je v Mexiku v období vianočných sviatkov a okolo Veľkej noci vrcholí.

                                                dovolenka v Mexiku

Radi by ste strávili dovolenku v Mexiku? Vyberte si z našej ponuky hotelov v Mexiku.