NAJKRAJŠIE PLÁŽE MALORKY – TOP 6

TOP 6 NAJKRAJŠÍCH PLÁŽÍ NA MALORKE

Spoznajte s nami baleársky ostrov Malorka a vydajte sa na cestu po tunajších plážach – od Playa de Palma až po Alcudia

Najkrajšie pláže na Malorke: Týchto 6 musíte navštíviť

Láka vás dovolenka na jednom z najobľúbenejších miest v Európe? Spoznajte s nami najväčší španielsky ostrov a vydajte sa na cestu po tunajších plážach - od Playa de Palma až po Alcudia. Od dokonalej dovolenky vás od Slovenska delí len dva a pol hodinový let. 

Malorka je súčasťou eurozóny, a teda nepotrebujete víza, ani meniť peniaze, postačia vám eurá. Ceny sú, podobne ako v ďalších stredomorských krajinách, prijateľné. Najviac zo všetkého ale lákajú očarujúce pláže. 

Pláže Malorky sú pýchou Európy

„Vylihovať“ tu môžete až na 262 piesočnatých i kamienkových plážach. Pláže s bielym pieskom sú symbolom Malorky, nájdete tu toho však omnoho viac. V našom článku vám predstavíme 6 podmanivých pláží a ďalšie miesta, ktoré ostrov ponúka. Okrem zábavy a oddychu si užijete aj objavovanie bohatej kultúry, či široké možnosti vodných športov alebo výletov do hôr. Hotely na Malorke ponúkajú prvotriedne služby a v lokálnych reštauráciách ochutnáte to najlepšie zo španielskej gastronómie. 

Nezabudnuteľné pláže Malorky – TOP 6

Jemný piesok a vápencové útesy s výhľadmi na azúrové more, ktoré obklopuje Malorku, nadchnú každého. Z pestrého výberu aktivít a príležitostí na oddych si vyberie naozaj každý. 

1. Playa de Palma

Playa de Palma patrí medzi najznámejšie pláže na Malorke. Až 6 kilometrov dlhé pobrežie s piesočnatými plážami ponúka dostatok priestoru na opaľovanie a odpočinok. Nachádzajú sa tu tiež najvyhľadávanejšie bary na promenáde. 

Okrem rušných podnikov a reštaurácií si tu môžete užiť aj vodné športy a leňošiť v tichších lokalitách nielen pre rodiny s deťmi. S tými najmenšími sa určite zabavíte v miestnom akvaparku Aqualand El Arenal. Na prechádzke po promenáde z C´an Pastilla do El Arenal si zase vychutnáte výhľady na more i nákupy v tunajších obchodíkoch. 

2. Cala Ratjada

Nádherný záliv Cala Ratjada s krištáľovo čistou vodou a širokými plážami nájdete na východe Malorky. Cala Ratjada je ako stvorená na kúpanie a relaxovanie na slnku. More v tejto časti skrýva tiež niekoľko príťažlivých plytčín.

V blízkosti leží ďalšia zátoka Cala Agulla, ktorá je obklopená piesočnatými dunami a borovicovými hájmi. Ak si chcete zašnorchlovať, zamierte do neďalekej Cala Gat. Pri spoznávaní podmorského sveta vás budú obklopovať okolité útesy. Navštívte maják Capdepera, z ktorého si užijete fascinujúce výhľady.

3. Cala Millor

Na východe Malorky sa nachádza aj výborne vybavená pláž Cala Millor. Je čistá, dostatočne dlhá a postupne sa zvažuje do príjmne teplej tyrkysovej vody. 

Cala Millor je skvelá pre fanušíkov vodných športov. Na promenáde je veľa reštaurácií, kde môžete ochutnať domácu i svetovú kuchyňu. Na svoje si prídu najmä milovníci večernej zábavy či nákupov. Ak chcete zažiť trochu adrenalínu, zajazdite si po okolí na mini džípoch.

4. Can Picafort 

Hoci je pláž Can Picafort na Malorke, má atmosféru tropického Karibiku. Rozlieha sa na severe ostrova v zátoke Alcudia, len 60 km od hlavného mesta Palma de Mallorca. Vďaka priezračnému moru a nádychu exotiky patrí medzi najvyhľadávanejšie oblasti. Organizuje sa tu množstvo vodných hier a športov pre deti i dospelých. Dá sa tu tiež previezť na katamaráne alebo sa ísť potápať.

5. Playa Alcudia 

Aj Playa Alcudia, dlhá 10 kilometrov, zaslúžene patrí medzi top pláže Malorky. Ide o jedno z najlepšie vybavených miest. Pravidelne sa upratuje a udržiava. Má skvelú polohu najmä pre rodiny s deťmi - blízko prístavu v Port d´Alcudia je veľké ihrisko. Alcudia ponúka dobrý výber hotelov s kvalitnými službami. Prenajímajú sa tu tiež vodné bicykle alebo lyže, prípane si vyskúšajte parasailing. 

6. Es Trenc

Neďaleko oblasti Colonia St. Jordi v južnej časti ostrova nájdete známu pláž Es Trenc. Ide o poslednú pláž, pri ktorej ešte nestojí množstvo hotelov a reštaurácií. Je viac než 2 kilometre dlhá, má plytký vstup do priezračného mora a takisto vám bude pripomínať Karibik. 

Užijete si tu skutočný pokoj, pretože je jedna z mála, kde zatiaľ nie sú hlučné vodné športy. Hneď vedľa sa nachádza chránená prírodná rezervácia Salobrar de Campos s mokraďami, malým jazierkom a miestnymi vtákmi. Po sieste na pláži si tak vychutnáte príjemnú prechádzku. 

Čo sa ešte dá robiť na Malorke?

Hoci je Malorka vyhľadávaná najmä pre jej pláže, ktoré patria medzi najkrajšie v Stredomorí, ponúka omnoho viac, než dokonalý oddych a zábavu pri mori. 

Preskúmajte vápencové jaskyne

Okrem pláží môžete na Malorke navštíviť aj niektorú z piatich vápencových jaskýň. Na ceste medzi mestom Manacor, kde sa každý pondelok konajú najväčšie trhy na celej Malorke, a mestečkom Porto Cristo, nájdete krásne osvetlenú jaskyňu Cuevas del Halms.

Ešte krajšie sú však Cuevas del Drach (Dračie jaskyne) a Coves d´Arta. Ide o rozsiahle jaskynné systémy, kde teplota klesá na 21 stupňov. Sú teda skvelou šancou skryť sa na chvíľu pred slnkom a schladiť sa. 

Vydajte sa za dobrodružstvom

Ak vás nebaví len vylihovať na pláži, na Malorke je veľké množstvo náučných chodníkov a turistických trás. Preskúmajte skalnaté rokliny, údolia či chodníčky okolo pobrežia - všetky s dokonalými výhľadmi. 

V severnej oblasti Escorca, ktorá patrí medzi svetové dedičstvo UNESCO, môžete obdivovať najvyššie vrchy ostrova. Začína sa tu trasa Torrent de Pareis Gorge, ktorá vedie až k moru. Ide o 5-hodinovú túru, na ktorej si aj trochu zaleziete. 

Ak uprednostňujete menej náročnú prechádzku, vyrazte do oblasti Sóller. Z mestečka sa dá ísť na niekoľko 3-hodinových okruhov cez fotogenické dedinky ako Fornalutx alebo Biniaraix.

Výhľady na Malorku si však najlepšie vychutnáte z teplovzdušného balóna. Organizuje sa tu tiež množstvo plavieb alebo výjazdov na off-road štvorkolkách.