Dovolenka v zime? Super nápad a kde je teda v zime naozaj teplo?

Dovolenka v zime? Super nápad a kde je teda v zime naozaj teplo?

Aktuálne dosahujú teploty aj u nás 30 °C, ale zima je tu čo nevidieť. A možno nebudete chcieť ostať celú zimu na Slovensku, ale vycestovať niekam, kde teploty určite neklesajú do mínusu. Kam sa oplatí v zimnej sezóne cestovať za teplom sa dozviete v našom článku.

Dovolenka v zime? Super nápad a kde je teda v zime naozaj teplo?

Zima je tu zase čo nevidieť a vy nie ste jej veľkým fanúšikom? Našťastie sú na planéte miesta, kde aj dovolenka v zime znamená slnko, more a kúpanie sa. Už viete, že nechcete blížiace sa chladné mesiace stráviť na Slovensku a túžite vycestovať niekam, kde teploty neklesajú do mínusu? Myslite na to už teraz. Pozrite si, v ktorých destináciách vás celoročne čaká slnečné počasie, vyhriate more a úžasná zimná dovolenka.

Už dávno neplatí, že na dovolenku sa chodí iba v letných mesiacoch. Práve naopak napríklad v Nemecku, kde tohtoročné teploty dosiahli rovnakú teplotu ako v obľúbených letných dovolenkových destináciách sa mnoho Nemcov rozhodlo pre dovolenku v domovine pri jazerách alebo Baltickom mori.

Ponechajte si dovolenku na naozaj ťažké časy: na zimu! Alebo si predĺžte leto počas sychravého jesenného počasia. Našťastie, na zemi sú stále miesta, kde svieti slnko neustále a plavky patria do povinnej výbavy.

Ale, ktoré sú tie destinácie, ktoré zaručujú slnečné dni a teplé more, kde nebudete potrebovať žiadny dáždnik a postačia Vám len flip flopy aj počas našej zimy?

 

Naše osobné odporúčania na dovolenku v zime pri mori 


Egypt

Krajina na africkom kontinente je vďaka subtropickému podnebiu ideálnou destináciou na zimnú dovolenku. Hoci v letných mesiacoch sa teploty často pohybujú v rozpätí od 35 do 45 °C, v decembri až februári je to priemerne príjemných 23 °C. Ručička teplomera cez deň môže vystúpiť aj k 30 °C. 

Hlavné ale je, že sa ani v zimných mesiacoch nemusíte obávať, že by vám pobyt v prímorských letoviskách okolo Hurgady, Marsa Alam alebo Šarm aš-Šajchu pokazil dážď. Svoju zimnú dovolenku tak môžete stráviť spoznávaním starovekej kultúry a pyramíd či objavovaním rozmanitého podmorského sveta. 

-TUI Magic Life Kalawy 5*-

 

Kanárske ostrovy

Miestu, ktoré síce patrí k Španielsku, ale leží veľmi blízko Afriky, sa hovorí aj ostrovy večnej jari. Španielske súostrovie sa môže pochváliť priemerne 300 slnečnými dňami v roku, vďaka ktorým sú celoročne populárnou destináciou. Na rozdiel od zvyšku Európy je tu veľmi príjemne aj v zime, teploty sa pohybujú od 18 do 23 °C. 

V zimných mesiacoch sa preto stávajú cieľom nielen mnohých dovolenkárov, ale aj ľudí pracujúcich na diaľku, ktorí chcú pred mrazmi uniknúť na dlhšie. 
 

Čo môžete očakávať od jednotlivých ostrovov?

Fuerteventura ponúka nekonečné piesočnaté pláže a tyrkysové more. Je tiež rajom pre milovníkov vodných športov.

Tenerife turisti často vyhľadávajú pre jeho rozmanitú krajinu, ktorá láka na turistiku aj vo vyšších polohách, a tematické zábavné parky. 

Lanzarote je oázou pokoja, kde si aj počas zimnej dovolenky oddýchnete na vulkanických plážach s čiernym pieskom, vo vinárskych regiónoch i v národnom parku. 

Gran Canaria je perfektné miesto nielen pre rodiny, ktoré túžia po aktívnej dovolenke s návštevou pláže či prehliadkou starého mestečka. 

 

Kapverdy

Asi 350 slnečných dní v roku, priemerná teplota vzduchu 27 °C, nekonečné pláže s bielym pieskom a all inclusive rezorty so službami, ktoré vás budú rozmaznávať. To sú Kapverdy, ostrovy a ostrovčeky sopečného pôvodu, vzdialené takmer 600 kilometrov od pobrežia západnej Afriky. 

Sú pomerne veterné, preto sa vaša dovolenka pri mori v zime môže niesť aj v znamení windsurfingu. Pýšia sa tiež prírodnými krásami, farebnými tradíciami a bohatou históriou.

 

Spojené Arabské Emiráty

Dovolenku (nielen) v zime v Spojených Arabských Emirátoch vyhľadáva čoraz viac Slovákov. Dôvodom je priame letecké spojenie z Viedne aj z Budapešti s legendárnou spoločnosťou Emirates Airlines. K tomu sa destinácia, ktorá leží v Perzskom zálive, pýši celoročne slnečným počasím. V zime sa teplota pohybuje od 25 do 30 °C.

Ak vás nepresvedčí počasie, zaručene vás dostanú aktivity. Dubaj, Ajman, Ras Al Khaimah či Abu Dhabi ponúkajú nekonečné možnosti zábavy. Môžete si tu zaplávať so žralokmi, pozerať sa z najvyššej budovy sveta, zajazdiť si na formule, a mnoho iného. 

-Atlantis The Palm 5*-

 

Maldivy

Slnečné lúče, priezračné azúrové more, pestrofarebný podmorský svet a dych berúce pláže s bielym pieskom. Aj vďaka tomu ostrovy a ostrovčeky v Indickom oceáne sľubujú (a splnia) zimnú dovolenku ako v raji. Užiť si ich môžete celoročne, no obdobie od januára do marca je v tejto tropickej krajine obzvlášť krásne. 

Veď teplota vzduchu sa tu aj vtedy drží v rozmedzí od 25 do 30 °C a teplota vody nezvykne klesnúť pod 26 °C. Zlý nápad nie je ani zimná dovolenka v decembri. I Vianoce môžete stráviť pod palmou v tých najkrajších exotických hoteloch s luxusnými službami.

-Hideaway Beach Resort & Spa 5*-

 

Thajsko

Štát v juhovýchodnej Ázii je takisto obľúbenou destináciou na dovolenku v zime pri mori. Thajsko má tropické podnebie a teplo je tam po celý rok. V krajine sa ale strieda obdobie sucha s obdobím dažďov, preto si zvoľte vhodný región, inak strávite dovolenku pod dáždnikom. Kúpať sa síce dá aj keď prší, ale zvýšená vlhkosť vám nemusí sadnúť.

Turistami obzvlášť vyhľadávané južnejšie lokality ako Krabi, Phuket, Koh Samui, Koh Lipe, Khao Lak, Koh Phi Phi majú suché obdobie od decembra do apríla. Slnečné dni tam môžete využiť na vylihovanie na nádherných plážach orámovaných vápencovými útesmi alebo objavovanie podmorského sveta, ktorý je v Andamanskom mori neskutočne farebný.

 

Karibik

Dominikánska republika, Kuba, Bahamy, Jamajka, Mexiko

Striedanie období sucha a dažďov je typické aj pre Karibik. Dovolenku v zime si nenechajte pokaziť hurikánmi, ktoré majú sezónu od júna do novembra. Merať cestu cez Atlantický oceán sa oplatí hlavne za morom a slnkom. Ručička teplomera sa tu počas celého roka šplhá k 30 °C.

Karibik je rozsiahla a rozmanitá oblasť, ktorá sľubuje skutočnú exotiku v podobe takmer nedotknutých tropických ostrovov a ich úchvatných pláží. Či už sa rozhodnete pre Dominikánsku republiku, Kubu, Bahamy, Jamajku alebo Mexiko, bude sa vaša zimná dovolenka niesť v znamení poznávania dávnych civilizácií, farebného a uvoľneného karibského spôsobu života či kúpania sa. 

 

-RIU Palace Tropical Bay 5*-

 

Stále rozmýšľate? Pozrite si našu ponuku destinácií vhodných na dovolenku v zime pri mori a vyberte si tú svoju. Je už len na vás, či pôjdete smerom na východ do mystickej Ázie, na západ do pestrofarebného Karibiku alebo na juh k Indickému oceánu a jeho rajským plážam. 

Travel Expert Katarína