Dovolenka v zime? Super nápad a kde je teda v zime naozaj teplo?

Dovolenka v zime? Super nápad a kde je teda v zime naozaj teplo?

Aktuálne dosahujú teploty aj u nás 30 °C, ale zima je tu čo nevidieť. A možno nebudete chcieť ostať celú zimu na Slovensku, ale vycestovať niekam, kde teploty určite neklesajú do mínusu. Kam sa oplatí v zimnej sezóne cestovať za teplom sa dozviete v našom článku.

Dovolenka v zime? Super nápad a kde je teda v zime naozaj teplo?

Aktuálne dosahujú teploty aj u nás 30 °C, ale zima je tu čo nevidieť. A možno nebudete chcieť ostať celú zimu na Slovensku, ale vycestovať niekam, kde teploty určite neklesajú do mínusu. Kam sa oplatí v zimnej sezóne cestovať za teplom sa dozviete v našom článku.

Už dávno neplatí, že na dovolenku sa chodí iba v letných mesiacoch. Práve naopak napríklad v Nemecku, kde tohtoročné teploty dosiahli rovnakú teplotu ako v obľúbených letných dovolenkových destináciách sa mnoho Nemcov rozhodlo pre dovolenku v domovine pri jazerách alebo Baltickom mori.

Ponechajte si dovolenku na naozaj ťažké časy: na zimu! Alebo si predĺžte leto počas sychravého jesenného počasia. Našťastie, na zemi sú stále miesta, kde svieti slnko neustále a plavky patria do povinnej výbavy.

Ale, ktoré sú tie destinácie, ktoré zaručujú slnečné dni a teplé more, kde nebudete potrebovať žiadny dáždnik a postačia Vám len flip flopy aj počas našej zimy?

NAŠE OSOBNÉ ODPORÚČANIA PRE DOVOLENKU POČAS ZIMNEJ SEZÓNY

 

Egypt

Krajina na africkom kontinente so subtropickým podnebím a rozmanitým podmorským svetom. Hoci v letných mesiacoch sa tu teploty mnohokrát pohybujú v rozpätí od 35 do 45 °C, v decembri až februári je tu príjemných 23 °C. Teda ideálne podnebie na spoznávanie starovekej kultúry a pyramíd. Ale ani v zimných mesiacoch sa nemusíte trápiť, že by v prímorských letoviskách okolo Hurghady hrozil dážď.

-TUI Magic Life Kalawy 5*-

 

Kanárske ostrovy

Celoročne populárna destinácia sa stáva v zimných mesiacoch domovom pre mnohých dovolenkárov aj na niekoľko týždňov. Príjemné teploty v rozpätí od 20 do 23°C lákajú hlavne seniorov na dlhodobé pobyty na ostrovoch s počasím večnej jari. Podnebie je celoročne príjemné a toto španielske súostrovie sa môže pochváliť priemerne 300 slnečnými dňami v roku.

Čo môžete očakávať od jednotlivých ostrovov?

Fuerteventura: rozprávkové nekonečné piesočnaté pláže, tyrkysové more a raj pre milovníkov vodných športov. K ponukám pre Fuerteventuru

Tenerife: Turistami vyhľadávaný ostrov s rozmanitou krajinou, sopkou, ktorá láka na turistiku a tematickými parkmi. K ponukám pre Teneriffe

Lanzarote: Oáza pokoja ponúka na výber vulkanické pláže s čiernym pieskom alebo pláže so zlatým pieskom, vinárske regióny a národným parkom. K ponukám pre Lanzarote

Gran Canaria: Perfektná dovolenková adresa pre rodiny, ktoré hľadajú rôzne aktivity od návštevy pláže s nekonečnými dunovými plážami po prehliadku starého mestečka. K ponukám pre Gran Canariu

Kapverdy

NOVINKA ZIMNEJ SEZÓNY S PRIAMYMI LETMI Z VIEDNE! Priemerne 350 slnečných dní v roku, 27 °C priemerná teplota vzduchu, nekonečné pláže s bielym pieskom a all inclusive rezorty so službami, ktoré rozmaznávajú.

 

Spojené Arabské Emiráty

Dubaj, Ajman, Ras Al Khaimah a Abu Dhabi patria medzi najpopulárnejšie dovolenkové ciele mnohých. Prečo? 2x denne priame letecké spojenie z Viedne do Dubaja s legendárnou spoločnosťou Emirates Airlines. K tomu sa môže táto destinácia  v oblasti perzského zálivu popýšiť až 9 slnečnými hodinami počas dňa a teplotami od 25 do 30 °C v zimnej sezóne. O nespočetných možnostiach zábavy už ani nehovoríme.

-Atlantis The Palm 5*-

 

Maldivy

Ostrovčeky v Indickom oceáne sľubujú dovolenku ako v raji. Slnečné lúče, azúrové more, pestrofarebný podmorský svet a dych berúce pláže s bielym pieskom tu nájdete počas celého roka. Ale predsa je obdobie  od januára  do marca v tejto tropickej krajine obzvlášť krásne s 8-9 slnečnými hodinami počas dňa a teplotou vody cca. 28 °C. Ale Vianoce pod palmami tiež nie sú zlý nápad!

-Hideaway Beach Resort & Spa 5*-

 

Thajsko

Ako jedna z mála destinácií ponúka táto krajina na výber hneď tri druhy morí – Andamanské more, Indický oceán alebo Thajský záliv. Všade však nájdete tropické podnebie, čo znamená, že v Thajsku je síce teplo po celý rok, ale treba si zvoliť vhodný regón, aby ste nestrávili dovolenku pod dáždnikom.  Južné Thajsko (Krabi, Phuket, Koh Samui, Koh Lipe, Khao Lak, Koh Phi Phi) sa vyznačuje suchým obdobým v čase od decembra do apríla. Obzvlášť horúco je v marci a apríly. V období od mája do novembra je nutné počítať s častejšími a výdatnejšími dažďovými prehánkami. Kúpať sa, ale môžete aj keď prší, ale zvýšená vlhkosť nie je pre každého.

 

KARIBIK

Dominikánska republika, Kuba, Bahamy, Jamajka, Mexiko

V Karibiku je obdobie hurikánov a dažďov od júna do novembra. Najviac prehánok a najväčšie riziko hurikánov hrozí august-október. Napriek tomu je tu teplo počas celého roka. December, január a február sa pýšia priemernými teplotami vzduchu 29°C a 27°C vody. Môžete tu teda zažiť pravý karibský spôsob života s koktailom v ruke a budete sa cítiť ako vo vani.

 

-RIU Palace Tropical Bay 5*-

 

Teraz je už len na Vás, či sa vyberiete smerom na východ do mystickej Ázie alebo radšej na západ do pestrofarebného Karibiku alebo predsa na juh k Indickému oceánu a jeho exotickým destináciám.

Travel Expert Katarína