Cestovanie očami travel experta TUI ReiseCenter Andreja Bátoru

TUI Travel expert Andrej Bátora

"Adrenalínovým nadšencom odporúčam viacdňový lodný výlet po stopách komodských varanov v Indonézií"

V TUI ReiseCenter sme tím nadšených cestovateľov. Pri výbere Vašej vysnívanej dovolenky Vám radi poradíme, čerpáme pritom aj z vlastných bohatých cestovateľských skúseností. Sme zároveň tím profesionálov, vždy pripravení informovať Vás o novinkách a najvýhodnejších ponukách. Sme tu pre Vás pred cestou, počas nej, aj po nej. Radi by sme sa Vám bližšie predstavili. Dnes sme vyspovedali Andreja Bátoru, skúseného travel experta z pobočky TUI ReiseCenter v Avione.

 

ANDREJ BÁTORAAndrej Bátora

Senior Travel Expert 

Andreja Bátoru môžete poznať z pobočky TUI ReiseCenter v Avion Shopping Park v Bratislave. Ku kolegom je vždy milý a priateľský. Po profesionálnej stránke ústretový a pre svojich klientov robí vždy maximum. Na svojich cestách neodolá najmä mexickej a gréckej kuchyni. Chladničku má plnú magnetiek z ciest po celom svete. 

 Telefón: +421 2 487 00 42  

 E-mail: abatora@tui-reisecenter.sk

 TUI ReiseCenter Slovensko Avion Shopping Park, Ivanská cesta 12, 821  04 Bratislava 


Andrej, ako dlho pracuješ pre TUI ReiseCenter a prečo si si vybral práve prácu v cestovnej kancelárii? 

Celkovo som tu v TUI už takmer 4 roky. Práca v TUI je pre mňa veľmi rôznorodá a zaujímavá. V našej cestovnej kancelárií sa zájazdy tvoria na mieru pre klienta. Snažíme sa vyhovieť čo najviac klientovým predstavám a hľadáme najlepšie možnosti, tak aby bol s dovolenkou maximálne spokojný a to ma skutočne napĺňa. 

Prezraď nám niečo o tvojich bohatých cestovateľských skúsenostiach. Čo všetko máš precestované?

Mám precestované takpovediac z každého rožku trošku. Časť z juhovýchodnej Ázie (Indonézia, Thajsko, Filipíny, Taiwan). Najďalej som bol na súostroví Komodo a Rincha v Indonézií. Ďalej je to blízky východ Dubaj, z afrických krajín Tunisko, Egypt, safari v Keni a tiež exotický Maurícius. Zo západu sú to USA- New York, Huston a Mexiko. A samozrejme pobehal som aj našu krásnu Európu a stredomorskú klasiku.J

Ktorá je pre teba top európska destinácia?

Príjemným únikom do tepla aj počas chladnejších mesiacov sú pre mňa Kanárske ostrovy. Je tu celoročne stabilné počasie, relatívne krátky let a tiež najvyššia hora Španielska. Rozsiahle piesočnaté pláže v stredisku Maspalomas na Gran Canarii alebo výstup na vrchol sopky El Teide na ostrove Tenerife sú obľúbeným cieľom dovolenkárov.

A čo exotika? Ktorú z exotických destinácii by si odporučil našim klientom?

Jednoznačne moje obľúbené Mexiko. Rozmanitá príroda, biele pláže a mayská kultúra. Turistami vyhľadávaný je polostrov Yucatan. Ak Vás omrzí leňošenie na pláži, môžete sa zúčastniť fakultatívnych výletov na mayské pyramídy alebo si zájsť do zábavných parkov Xcarate. Cancun a Playa del Carmen sú miesta, kam sa naozaj kedykoľvek rád vrátim. 

         

"Príjemným únikom do tepla aj počas chladnejších mesiacov sú pre mňa Kanárske ostrovy."

Čo miluješ na cestovaní najviac?

Slobodu a voľnosť. Milujem sedieť na letisku aj o hodinku skôr, v kľude čakať a pozerať sa ako sa ostatní ľudia naháňajú, pričom ja už mám všetko "vybavené". J

Hovorí sa, že existuje veľa typov cestovateľov, do ktorej kategórie patríš ty? Musíš mať všetko dopredu naplánované alebo si spontánny a necháš sa unášať prítomnosťou? 

Ja patrím asi do oboch skupín. Niekedy si naplánujem dopredu pár presných bodov, ktoré chcem na mojej ceste vidieť a navštíviť. Zvyšok nechávam spontánne plynúť. Ale priznám sa, aj ja mám niekedy potrebu zatvoriť sa do rezortu a len si užívať more, slnko, pláž a pohodu. 

Aký najbizarnejší zážitok sa ti stal pri cestovaní?

Stalo sa to, keď som na Jáve cestoval nočným diaľkovým vlakom. Mal som lístok v business class, ktorá nie je úplne najbezpečnejšia v týchto končinách. To usúdili aj dve policajné hliadky, ktoré ma z každej strany počas celej cesty strážili, aby sa mi nič nestalo. Ale dopadlo to našťastie dobre. J

"Adrenalínovým nadšencom odporúčam viacdňový lodný výlet po stopách komodských varanov v Indonézií"

      

Prečítajte si Andrejov blog o zážitkoch z Keni

Ktorú destináciu odporúčaš pre adrenalínových nadšencov a dobrodruhov?

Adrenalínovým nadšencom odporúčam viacdňový lodný výlet po stopách komodských varanov v Indonézií. A pre dobrodruhov napríklad návštevu amazonského pralesa a miestnych kmeňov. Na týchto miestach určite zažijú nezabudnuteľné zážitky.

V amazonskom pralese by o adrenalín rozhodne nebola núdza. Rodiny s deťmi majú však iné potreby. Aký typ cestovania, respektíve, ktorú destináciu by si poradil im? 

Pre rodiny s deťmi je vo všeobecnosti ideálna voľba dovolenky v rezorte, v ktorom majú všetky potrebné služby vrátane detských kútikov v jednom areáli. Tým pádom sa rodičia nemusia o nič starať. Napríklad Turecko je pre rodinnú dovolenku veľmi vhodná destinácia. 

     

"Cancun a Playa del Carmen sú miesta, kam sa naozaj kedykoľvek rád vrátim."

Globálna pandémia nás nie a nie obísť. Čo by si poradil našim klientom, ktorí by radi vycestovali ale majú obavy?

Určite sa dá cestovať aj v tejto dobe. Hlavne exotické destinácie ako Maldivy sú bezpečné. V Dubaji sa zas testujete hneď dvakrát. Ak rozmýšľate nad dovolenkou v Európe, tak odporúčam chatku niekde v horách tzv.  dovolenkové chalety. Súkromná plavba plachetnicou alebo jachtou niekde v Stredozemnom mori je tiež dobrý kompromis. 

 Radi Vám s výberom dovolenky pomôžeme.

 Kontaktujte nás

  TUI ReiseCenter Slovensko Avion Shopping Park, Ivanská cesta 12,  821 04 Bratislava

  02/4870 0340-3

  avion@tui-reisecenter.sk