Keňa - zážitky a dojmy z Infocesty

Keňa - zážitky a dojmy kolegu z infocesty

Milé prekvapenie. To boli prvé slová kolegu Andreja po jeho návrate z infocesty v Keni. Čo v Keni zažil?

Prinášame vám sumár Andrejových dojmov a zážitkov z infocesty v Keni, ktorú absolvoval v októbri 2019. Keňanov opísal ako príjemných a milých ľudí. Bolo to veľké dobrodružstvo a zážitok na zapamätanie.  

Cesta lietadlom 

Cesta začala na viedenskom letisku. Preprava lietadlom prebiehala spoločnosťou Turkish airlines z Viedne do Mombasy, s medzipristátím na letisku v Istanbule. Let Viedeň - Istanbul trvá asi 2 hodiny. Z Istanbulu do Mombasy počítajte so 6 hodinami letu. Ku gate-u na letisku v Istanbule je vhodné kvôli jeho veľkosti vyraziť s hodinovým predstihom. Pre istotu. Počas čakania na prípoj do Mombasy Andrej okúsil Miles & Smiles Lounge so super stravou a nápojmi. Čakanie na prípoj sa dá krátiť sledovaním kina alebo hrou na X-boxe. Ak sa cítite unavení, k dispozícii sú privátne suity na spanie. 

Rezorty a hotely

Andrej prešiel v Keni viacero hotelov z našej ponuky, aby na vlastnej koži vyskúšal komfort a služby ubytovacích zariadení, v ktorých s nami môžete stráviť dovolenku v Keni. Rezorty celkovo zhodnotil ako bezpečné a čisté. Uvádzame výber niekoľkých hotelov, ktoré vieme odporúčať.  

Serena Beach Resort & Spa *****  

Hotel je postavený v tradičnom keňskom štýle. Ubytovanie je v nižších 2-3 poschodových budovách. Obklopení ste množstvom zelene. Relax si užijete vo veľkom spa. Ak cestujete na dovolenku viacerí, k dispozícii sú Zanzibar Suites tvorené 2 miestnosťami.  

serena beach resort

Bahari Beach Resort **** 

Je situovaný na útese, k pláži je potrebné prejsť po schodoch. Oddych si užijete v príjemných zákutiach s ležadlami a výhľadom na more. Radi sa udržujete vo forme? V hoteli môžete využiť fitness. 

bahari beach resort

Sarona Whitesands Beach Resort & Spa **** 

Súčasťou areálu je botanická záhrada a viacero relaxačných zón s jazierkami. Ak cestujete s deťmi, možno ich poteší tobogan. V hoteli vládne príjemná atmosféra a jedlo je veľmi chutné. 

Sarona whitesands beach resort

Severin Sea Lodge ****

Andrej tento hotel zhodnotil ako BIO rezort, ktorý napríklad recykluje použitú vodu. Severin Sea Lodge ponúka možnosť enviromentálneho programu pre hostí. Ubytovanie je v bungalovoch so zaokrúhlenou strechou. Okolie v areále je plné zelene. 

Severin Sea Lodge

Možnosti kúpania

More v Keni je príjemné a teplé. Je potrebné počítať s tým, že pláže sú verejné. 

Safari

Cesta do Kene je neodmysliteľne spojená so safari. Safari si užil aj kolega Andrej. Prostredníctvom miestnych agentúr sa safari dá absolvovať s prehliadkou a ubytovaním od 200 - 300 € na osobu. Ubytovanie je ponúkané v tzv. lodge a disponujú bazénmi. V októbri bolo v Keni po období dažďov. Všetko naokolo hralo zelenými farbami. Andrej odporúča venovať pozornosť výberu auta, ktorým sa na safari poveziete. K dispozícii sú mikrobusy s otvorenou strechou pre cca 6 ľudí. Na Game drive sa chodieva ráno a večer, keď sú zvierená najaktívnejšie. Z blízkosti môžete v ich prirodzenom prostredí pozorovať slony, tigre, zebry či žirafy. 

Keňa Andrej 7

keňa 8 Andrej

Keňa 6 Andrej

Keňa 9 Andrej

Keňa 3 Adnrej

Zatúžili ste po návšteve Kene? U nás v TUI vám radi poradíme s výberom dovolenky v Keni