TUI Travel expertka Juliana Monoková

TUI Travel expertka Juliana Monoková

„Nikdy nechcem premrhať ani 5 minút, dovolenka je pre mňa vzácny čas."

V TUI ReiseCenter sme tím nadšených cestovateľov. Pri výbere Vašej vysnívanej dovolenky Vám radi poradíme, čerpáme pritom aj z vlastných bohatých cestovateľských skúseností. Sme zároveň tím profesionálov, vždy pripravení informovať Vás o novinkách a najvýhodnejších ponukách. Sme tu pre Vás pred cestou, počas nej, aj po nej. Predstavujeme Vám Julianu Monokovú, ktorá pôsobí v našej pobočke na adrese Panská 10 v Bratislave. 

JULIANA MONOKOVÁJuliana Monoková

Junior Travel expert 

Juliana Monoková je jedna z našich najmladších travel expertiek, napriek tomu sú jej cestovateľské skúsenosti veľmi bohaté a klientom má rozhodne čo ponúknuť. Jej poznávacím znamením je široký úsmev a dobrá nálada. Juliana preferuje aktívnu poznávačku nad pasívnym oddychom, rada objavuje nové miesta, kultúry, históriu a všetky krásy sveta vášnivo zvečňuje svojím objektívom. Je veľkou fanynkou Ázie a ázijskej kuchyne.

 Telefón: +421 915 288 388

 E-mail: jmonokova@tui-reisecenter.sk

 TUI ReiseCenter Slovensko s. r. o., Panská 10, 811 01 Bratislava


Juliana ako dlho si súčasťou tímu TUI a čo sa ti na tejto práci najviac páči?

Som jeden z najmladších členov, pracujem tu od októbra 2019. Prečo som si vybrala práve TUI? V rámci slovenského cestovného ruchu sa nedá ísť vyššie. Je to pre mňa záruka kvality a dobrého servisu, kde klient môže vojsť bez akejkoľvek predstavy o dovolenke a vrátiť sa z nej úplne nadšený.

Čo všetko máš precestované? 

Precestovanú mám zatiaľ veľkú časť Európy, časť Ázie, niečo z USA a niečo z Afriky. Top európskymi destináciami pre mňa sú jednoznačne Portugalsko a Čierna Hora. Sú to také poklady, ktoré ľudia skôr obchádzajú, nakoľko ich zatieňujú krajiny ako Španielsko a Chorvátsko, ale pre mňa osobne sú oveľa zaujímavejšie. Zo sveta sa najlepšie cítim v juhovýchodnej Ázii. Najlepší životný zážitok bola Kambodža. Neviem sa dočkať toho, kedy sa opäť rozbehne cestovanie, pretože môj ďalší sen je Mjanmarsko. Zo zaujímavých miest, ktoré ma očarili by som ešte vyzdvihla národné parky v USA, Gruzínske hory, históriu Maroka, symbiózu modernej a tradičnej architektúry v Malajzii, futuristické mestá ako Singapur alebo Hongkong a pláže na severe Európy. 

Singapur zábavný park
Singapur
Kambodža tradičné jedlo
Kambodžská kuchyňa 
Malajzia chrám
Malajzia

 

 

 

 

 

 

Čo miluješ na cestovaní najviac?

Spoznávanie ako také. Milujem všetky  nové podnety, tú rôznorodosť, či už v kultúre, histórií alebo v jedle. Je úžasné mať možnosť vidieť ako žijú ľudia na opačnom konci sveta, aké majú priority a štýl života, či už majú rovnaké alebo iné starosti ako my. Milujem históriu, predstavujem si aké to bolo kedysi dávno, pretože rôzne kultúry sveta sú poznačené rozličnými udalosťami a odráža sa to v ich histórií a architektúre, kuchyni a spôsobe života. Je super, že v dnešnej dobe máme možnosť ponoriť sa do svetového multikulturalizmu a pozrieť si všetko čo chceme, dotknúť sa a ochutnať čokoľvek. Osobne si myslím, že čím viac informácii a podnetov človek má, tým vďačnejší a spokojnejší je s tým čo má. 

Čo si nikdy nezabudneš zbaliť pred cestou na dovolenku?

Foťák, pretože som vášnivá fotografka. :)

Malajzia chrám
Malajzia

Aký si typ cestovateľky? Si spontánna alebo musíš mať všetko dopredu dôkladne naplánované? 

Osobne som veľký plánovač a maximalista v cestovaní. Nechcem nikdy premrhať ani 5 minúť, nakoľko dovolenka je pre mňa vzácny čas. Aj preto mám rada všetko dopredu naplánované, aby som z daného miesta vždy videla a okúsila čo najviac. Som teplomilný typ, takže hory a sneh veľmi nemusím. Napriek tomu rada kombinujem všetko možné, jeden deň na pláži, ďalší deň historická prehliadka, a potom zase hory, vodopády, prales, prírodné krásy.

„Nikdy nechcem premrhať ani 5 minút, dovolenka je pre mňa vzácny čas."

Aký najbizarnejší zážitok sa ti stal pri cestovaní?

Je ich pomerne veľa, mne sa stávajú smiešne veci stále, ale to bude asi tým, že neberiem život až tak vážne. Napríklad, keď som si zabudla v MHD na Phukete v polorozbitom smiešnom autobuse pas aj s peniazmi. Dopadlo to naštastie dobre. :)

Čierna hora
Čierna hora
Thajsko stupa
Thajsko
Čína Veľký čínsky múr
Čína

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ktorá destinácia je podľa teba najvhodnejšia pre rodinnú dovolenku?

Z Európy a okolia jednoznačne Turecko a Egypt. Netreba sa ich báť, aj ja osobne mám na tieto destinácie úžasné spomienky z detstva. Hotely v týchto krajinách, koncept all inclusive a možnosti zábavy sú proste na oveľa vyššej úrovni ako v iných krajinách. V poslednej dobe však pribúda veľa úžasných rodinných hotelov aj na Malorke, kde sú jedny z najkrajších pláží v Európe. Ak chceme ísť do sveta, tak v prvom rade Dominikánska republika, je to podľa mňa veľmi bezstarostná dovolenka, kde si rodičia oddýchnú a deti sa určite nebudú nudiť. 

Turecko príroda
Turecko
Gruzínsko hory
Gruzínsko
Portugalsko
Portugalsko

 

 

 

 

 

 

Kam by si odporučila vycestovať adrenalínovým nadšencom?

Minulý rok som bola na Korfu, čo je vyslovene hornatý ostrov a už len samotný výlet na skútri bol na tých cestách poriadny adrenalín. Záleží však od toho, čo považujete za adrenalín. Určite môže byť zaujímavé surfovanie na Kanárskych ostrovoch, ale aj lanovky v Hongkongu, slony na Srí Lanke, gejzíry v USA, vodné parky v Dubaji, lyžovačka v Gruzínsku a mnohé iné.

Hongkong

Určite máš doma zo svojich ciest zbierku suvenírov. Čo si obvykle zvykneš priniesť?

V tomto som klasik, vždy jedna magnetka. A keďže som typická žena, tak často niečo na seba, aby som si vždy daný výlet pripomenula, keď to mám na sebe oblečené.

Máš nejakú preferovanú hotelovú sieť?

Za mňa jednoznačne Iberostar. Veľmi sa mi páči tá čistota a elegancia hotelov, všetko ladené do biela a fakt, že je to pomerne dostupná sieť. Najkrajšie hotely z tejto siete sú podľa mňa na Malorke. Veľmi podobný koncept je tiež Atlantica v Grécku a na Cypre.

Blog: Dovolenka na Kose 

  TUI ReiseCenter Slovensko, Panská 10, 811 01 Bratislava   

  02/5443 4042

 info@tui-reisecenter.sk