TUI Travel expert Marián Veigel

TUI Travel expert Marián Veigel

"Slnko a more sú podľa mňa najlepšími liekmi na všetko"

V TUI ReiseCenter sme tím nadšených cestovateľov. Pri výbere Vašej vysnívanej dovolenky Vám radi poradíme, čerpáme pritom aj z vlastných bohatých cestovateľských skúseností. Sme zároveň tím profesionálov, vždy pripravení informovať Vás o novinkách a najvýhodnejších ponukách. Sme tu pre Vás pred cestou, počas nej aj po nej. Radi by sme sa Vám bližšie predstavili. Dnes sme vyspovedali Mariána Veigla, skúseného travel experta a vedúceho pobočky TUI ReiseCenter v Avione.

MARIÁN VEIGEL  Marián Veigel

Project Manager Sales/Team Leader

Náš vždy vysmiaty a dobre naladený kolega Marián Veigel vedie úspešne pobočku TUI ReiseCenter v Avion Shopping Park už 11 rokov. Počas svojho dlhoročného pôsobenia v TUI precestoval množstvo destinácií a sprevádzal viaceré skupiny po celom svete. Má na starosti projektový manažment s korporátnymi zákazníkmi, ktorý zahŕňa realizáciu a sprevádzanie danou cestou od A po Z. Okrem toho nedá dopustiť na ázijskú, taliansku a tradičnú slovenskú kuchyňu. Najbližších vždy rád poteší chutným autentickým darčekom zo svojich ciest.

 Telefón: +421 911 252 549

 E-mail: mveigel@tui-reisecenter.sk

 TUI ReiseCenter Slovensko Avion Shopping Park, Ivanská cesta 12, 821  04 Bratislava 


Maroš, vieme o tebe, že si vášnivý cestovateľ a počas tvojej kariéry si precestoval veľmi veľa krajín. Ktoré z nich ti najviac prirástli k srdcu? 

Začal by som Kostarikou. Je to nádherná krajina, pestrá a bezpečná, s veľkým množstvom aktivít, úžasnou prírodnou scenériou s národnými parkami. Veľmi výstižné je kostarické heslo a pozdrav - "PURA VIDA"! Detailnejšie sa Kostarike venujem v dvoch blogoch, ktoré som o nej napísal. Ďalej musím spomenúť Malajziu, ostrov Borneo. Nájdete tu najzaujímavejšie druhy flóry a fauny na svete, fantastické jedlo, príjemných ľudí. Jednoducho je to skvelá kombinácia aktívnej a zároveň oddychovej dovolenky. Ďalšou mojou srdcovkou je Tenerife. Je to nádherný a všestranný ostrov či už pre aktívnych dovolenkárov alebo na oddych, každý si nájde to svoje. Celoročná stabilná klíma s priemernými minimálnymi teplotami 25°C, výborná dostupnosť v rámci EÚ, služby a zdravotníctvo sú na veľmi dobrej úrovni a v neposlednom rade je to bezpečná destinácia.

Kostarika

  Kostarika domorodec varí tradičný pokrm   západ slnka

Blog - Kostarika očami nášho kolegu - 1.časť   Blog - Kostarika očami nášho kolegu - 2. časť 

TUI  ReiseCenter organizuje plavby vlastnými výletnými loďami TUI Cruises. Ty si tiež takúto plavbu absolvoval, čo hovoríš na takýto spôsob cestovania?

Plavby loďou s TUI Cruises sú úžasnou príležitosťou pre ľudí, ktorí chcú spoznať viac krajín za krátky čas. Ja osobne som bol v Strednej Amerike a behom 14 dní som mal možnosť spoznať základné črty krásnych destinácií ako Jamajka, Mexiko, Belize, Honduras či Kolumbia. Každá krajina je iná, niečím zaujímavá. Je to veľmi komfortný typ dovolenky, lode sú nové, luxusné, služba Premium all inclusive ponúka maximálnu kvalitu stravovania a nápojov. Takmer nonstop máte výhľad na more. Pre mňa určite jedna z najlepších ciest, ktorú možem len odporučiť. 

  TUI shiff   

Maroš prezraď nám, čo máš najradšej na práci v TUI ReiseCenter?

Za dlhú dobu, ktorú v TUI pracujem som toho veľa precestoval, vytvoril som si mnoho profesionálnych ako aj priateľských vzťahov s mojimi klientmi. Touto cestou by som sa im rád poďakoval za prejavenú dôveru a podporu v náročnejších časoch. Práve v tomto období som sa presvedčil, že pracujem naozaj pre najväčší koncern cestovného ruchu na svete. Úsmev v logu TUI vyjadruje aj moje osobné nastavenie a prístup, snažím sa vždy situácie vyriešiť s úsmevom na tvári. :)

"Práve v tomto období som sa presvedčil, že pracujem naozaj pre najväčší koncern cestovného ruchu na svete."

Čo ti cestovanie dáva? Čo na ňom miluješ najviac? 

Najviac milujem slobodu a zážitky, ktoré mi cestovanie prináša. Nikdy neľutujem ani jediné euro, ktoré som minul na cestovanie a zážitky, pretože tie mi zostanú navždy a to je jediný výdavok, ktorý skutočne obohacuje. 

Bez čoho si nevieš predstaviť odísť na dovolenku? 

Záleží od toho kam a s kým cestujem, ale vo všeobecnosti je to asi dobrá kniha. Pri mojich cestách rád spájam oddych s aktívnou dovolenkou, čiže v mojej výbave nechýbajú turistické topánky a funkčné oblečenie. 

Aký najbizarnejší zážitok sa ti stal pri cestovaní? 

Pri výbuchu sopky na Islande v roku 2010 som zostal uväznený na ostrove Fuerteventura a nebolo cesty ako sa dostať domov, až kým sa situácia so sopečným popolom vo vzduchu nezlepšila. K tomu všetkému adrenalínu sme samozrejme pomáhali našim klientom po celom svete ako sa čo najskôr a bezpečne dostať domov. 

Nepál
Nepál

Ktorú destináciu by si odporučil ako ideálnu na rodinnú dovolenku? 

Pre rodiny s deťmi určite odporúčam napríklad Španielsko, výborná je severná časť Malorky, grécke ostrovy ako Kréta či Rhodos, prípadne Chorvátsko v okolí Makarskej riviéry či Zadaru. 

A teraz naopak, ktorú krajinu alebo destináciu by si poradil navštíviť adrenalínovým nadšencom a dobrodruhom? 

Jednoznačne Borneo. Je to destinácia s najkrajšou prírodou a unikátnymi druhmi fauny a flóry, ktoré sa nevyskytujú nikde inde na svete. Pre adrenalínových nadšencov napríklad Kostariku

"Nikdy neľutujem ani jediné euro, ktoré som minul na cestovanie a zážitky, pretože tie mi zostanú navždy a to je jediný výdavok, ktorý skutočne obohacuje."

 Marián Veigel na horách    Mt. Everest    pláž

Máš obľúbenú hotelovú sieť, na ktorú nedáš dopustiť a vždy si spokojný s jej službami?

Obľúbených hotelových sietí mám samozrejme viacero ale medzi moje top patria Six Senses Hotels, Mandarin Oriental, Riu či Barcelo a v poslednom som veľmi spokojný s hotelmi, ktoré patria do nášho TUI portfólia ako napríklad TUI Blue

Na záver sa ťa spýtam. Už vyše roka žijeme s pandémiou. Čo by si poradil našim klientom, ktorí sa obávajú vycestovať?

Našim klientom by som poradil, aby prekonali strach z cestovania, pokiaľ to ich situácia dovoľuje. Aj keď situácia nie je úplne v poriadku, sloboda spojená s cestovaním so sebou prináša celkom iný pohľad na svet, a ten je na nezaplatenie. Mnoho mojich stálych klientov vycestovalo aj v dobe pandémie, samozrejme maximálne zodpovedne vzhľadom na opatrenia jednotlivých krajín, ako aj našej. Poviem Vám, počas zimy 2020 som zažil historicky najviac predĺžení dovoleniek za celú moju dlhoročnú kariéru v tejto brandži. Môj osobný názor je, že slnko a more sú najlepšími liekmi - na všetko

 

"Slnko  a more sú podľa mňa najlepšími liekmi - na všetko. "

  TUI ReiseCenter Slovensko Avion Shopping Park, Ivanská cesta 12,  821 04 Bratislava

  02/4870 0340-3

  avion@tui-reisecenter.sk

Radi Vám pomôžeme s výberom dovolenky Kontaktujte nás