TOP 10 hotelov pri mori pre dovolenkárov s bezlepkovou diétou

TOP 10 hotelov pri mori pre dovolenkárov s bezlepkovou diétou

Letná dovolenka glutenfree! Či už s rodinou alebo ako pár alebo sám – kto počas dovolenky musí dbať na stravu bez obsahu obilovín je práve na správnom mieste. Predstavujeme vám výber TOP 10 najkrajších bezlepkových hotelov pri mori.

TOP 10 hotelov pri mori pre dovolenkárov s bezlepkovou diétou

Letná dovolenka glutenfree! Či už s rodinou alebo ako pár alebo sám – kto počas dovolenky musí dbať na stravu bez obsahu obilovín je práve na správnom mieste. Predstavujeme vám výber TOP 10 najkrajších hotelov pri mori s bezlepkovou kuchyňou.

Na letnú dovolenku bez starostí. Náš výber hotelov bezlepkových hotelov vám to umožní. Pre iných s dôležité animácie, šport, cocktaily a wellness, ale pre celiatika hlavne: aby bol dostatočný výber v hotelovej reštaurácii aj preňho. Dnes sú už mnohé hotely, ktoré sa zameriavajú na uvedomelú výživu, ale stále nájdeme aj mnoho takých, ktoré o túto tému nejavia záujem. Aby sme vám to trošku uľahčili, dali sme si záležať, aby sme zostavili zoznam TOP 10 hotelov vhodných pre dovolenkára s bezlepkovou diétou. Pri výbere sme zohľadňovali aj fakt, že nie je nutné túto diétu nahlasovať vopred a nebude vám účtovaný žiaden poplatok, čo je bohužiaľ v mnohých prípadoch štandard.

 

TOP 1 MALORKA

Rodinne orientovaný 4* hotel Hipotel Mercedes v Cala Millor leží priamo na bielej piesočnatej pláži s tyrkysovým morom a v hlavnej reštaurácii „Main“ podáva bezlepkové pokrmy. Tento plážový hotel sa vyznačuje aj ocenením „TUI Top Quality“ a právom sa ocitá na 1 mieste z 10 hotelov vhodných pre dovolenkára s bezlepkovou diétou.

TOP 2 KRÉTA

Luxusný 5*+ Daios Cove Luxury Resort & Villas v Aghios Nikolaos na gréckom ostrove Kréta sme už pre vás testovali. Nachádza sa priamo na hotelovej súkromnej piesočnatej pláži a mimo zábavných kuchárskych kurzov ponúka aj v 3 zo 4 reštaurácií „Pangea, Taverna, Ocean“ bezlepkové pokrmy. V reštauráciách nájdete aj ponuku bio potravín a vegánskych jedál.

 

TOP 3 MADEIRA

Pre všetkých milovníkov prírody: síce nie priamo na pláži, ale zato v poriadnej výške nad atlantikom s fantastickým výhľad na more, leží 4* hotel Quinta Splendida Wellness & Botanical Garden na portugalskom ostrove Madeira. 3 z 3 reštaurácií „Galeria, Thai Lounge, La Perla“ ponúkajú bezlepkové menu. Po výdatnej večeri v tomto hoteli odporúčame prechádzku  v botanickej záhrade s rozlohou 30 000m2, ktorá obklopuje hotel.

 

TOP 4 FUERTEVENTURA

Priamo na vysnívanej pláži Playa de Jandia na jednom z kanárskych ostrovov – Fuerteventura leží 4* hotel XQ EL Palacete, ktorý mimo bezlepkovej kuchyne ponúka aj dva varianty času večere. Aj vegánsky showcooking je v hlavnej reštaurácii v cene a hotel si získal ocenenie „TUI Top Quality“.

 

TOP 5 TURECKO SIDE

5* Adults only (len pre dospelých) Commodore Elite Suites Spa v Side leží priamo na vlastnej hotelovej piesočnatej pláži a spĺňa všetky predpoklady pre perfektnú dovolenku pre páry. V jednej zo štyroch reštaurácií „Sunset“ nájdete vynikajúce bezlepkové jedlá a svoj deň môžete nabiť energiou aj jogou, zumbou alebo bodywork cvičením. Hotel bol ocenený rovno 3 vyznamenaniami „TUI Top Quality“, „TUI Holly“ a „TUI Umwelt Champion“.

 

TOP 6 PORTUGALSKO ALGARVE

 4* hotel Alisios leží priamo na prekrásnej jemnopiesočnatej pláži Prais dos Alemaes v letovisku Algarve , historické mestečko Albufeira je vzdialené len 15 minút chôdze. V 2 z 3 reštaurácií „Terrace restaurant, Alisios Room“ sa ponúka špeciálne menu bez pšenice a tiež máte na výber z dvoch časov večere pre ešte pohodlnejšiu dovolenku. Hotel sa tiež pýši oceneniami „TUI Top Quality“, „TUI Holly“ a „TUI Umwelt Champion“.

 

TOP 7 ŠPANIELSKO GRAN CANARIA

4* hotel TUI FAMILY LIFE Orquidea na ostrove Gran canaria leží priamo na tmavej piesočnato/štrkovej pláži v letovisku Bahia Feliz a je obzvlášť obľúbený u rodín s deťmi: mimo bezlepkovej stravy nádjete v hlavnej reštaurácii „Orquidea“ aj detský bufet s mnohými chutnými dobrotami pre malých dovolenkárov. S vlastným aquaparkom a viacerými vyhrievanými vonkajšími bazénmi – ideálny hotel pre celoročnú dovolenku!

 

TOP 8 RHODOS

5* hotel len pre dospelých Mitsis Lindos Memories na gréckom ostrove Rhodos sľubuje luxusnú dovolenku aj vďaka excelentnej kuchyni. Priamo v zátoke Navarone Bay, na štrkovo/piesočnatej pláži nájdete dve reštaurácie „Navarone“ a „Lindia“, ktoré ponúkajú bezlepkové menu a navyše aj vegánske a košér.

 

TOP 9 ŠPANIELSKO TENERIFFE

Priamo na pomaly sa zvažujúcej piesočnatej pláži Playa del Duque leží hotel Bahia del Duque na ostrove Tenerife, ktorý Vás osloví svojou architektúrou a svojimi 8 reštauráciami. Len 1 z 8 reštaurácií „El Bernegal“  ponúka bezlepkové pokrmy, ale preto nemusí byť návšteva ostatných reštaurácií vylúčená.

 

TOP 10 CHORVÁTSKO

4* hotel TUI best FAMILY Falkensteiner Diadora patrí k tým najlepším rodinným hotelom v Chorvátsku. Leží priamo na piesočnato/štrkovej pláži Petrcane. Hotel má vlastný detský klub, 3 reštaurácie  a z toho 1 „Hedonia“ ponúka aj bezlepkovú stravu. Detský bufet a džungľa v detskej časti reštaurácie sú len niektoré highlighty tohto výnimočného hotela v Chorvátsku.

Tak už ste hladný? Veríme, že sa Vám páčil náš výber TOP 10 hotelov pri mori pre dovolenkárov s bezlepkovou diétou a možno Vaša ďalšia bude práve v jednom z vyššie uvedených hotelov.

 

Travel Expert Katarina