Seychely, to je luxus a nádherná príroda

Seychely, to je luxus a nádherná príroda

Seychely sú považované za raj na Zemi. Pre tieto ostrovy sú typické obrázky vysokých žulových skál vyčnievajúcich na nádherných pieskových plážach, ktoré nájdete na viacerých ostrovoch. Práve tieto fotogenické prírodné zázraky sem lákajú mnohých turistov aj profesionálnych fotografov. Seychely sú tiež jednou z najobľúbenejších destinácií pre exotickú svadbu len vo dvojici alebo s najbližšou rodinou či priateľmi.

 seychely tui reisecenter sk

Seychelské ostrovy

Seychely sú ostrovy nachádzajúce sa v blízkosti východného pobrežia Afriky. Hlavné mesto je Victoria a nachádza sa na najväčšom ostrove Mahé. Seychelské ostrovy pozostávajú zo 115 ostrovov, ktoré sa delia na vnútorné a vonkajšie. Vnútorných ostrovov je 45 a obýva ich takmer celá populácia obyvateľov Seychel. Ostatné z ostrovov sú atoly, s minimálnou nadmorskou výškou.  

Medzi hlavné turistické ostrovy patrí ostrov Mahé, ktorý je vhodný rovnako na turistiku – na severe ostrova, ako aj na leňošenie na pláži, spojené s potápaním a pozorovaním podmorského sveta na južnej strane ostrova. Na ostrove Mahé si užijete aj nočný život. Medzi ďalšie obľúbené ostrovy patria Praslin a La Digue, kde nájdete nádherné pláže s obrovskými skalami.

 

 seychelly

Počasie na Seychelách

Seychely sa rozprestierajú v Indickom oceáne, len niekoľko stupňov pod rovníkom. Takže táto destinácia je na dovolenku ideálna celoročne. Priemerné mesačné teploty tu celoročne dosahujú od 27 do 30°C. Teplota mora neklesá pod 26°C. Za obdobie dažďov sa dá považovať čas od decembra do februára, naopak od júna do októbra spadne na Seychelách najmenej zrážok.

seychelles tui reisecenter SK 

Vzácna fauna a flóra

Na Seychelských ostrovoch sa nachádza unikátna nedotknutá príroda. Vyskytuje sa tu mnoho endemitov, tzn. rastlín a živočíchov, ktoré nikde inde na Zemi nenájdete. Zo živočíšnej ríše sú to vzácne suchozemské korytnačky obrovské, ktoré patria medzi najdlhšie žijúce tvory na svete. Z rastlín je to kokosová palma odrody Coco de Mer, ktorej semeno je najväčšie na svete a kokosový orech z tejto palmy môže dosiahnuť váhu až do desať kilogramov.

Obyvatelia Seychel si svoju prírodu veľmi vážia a ochrana prírody je tu preto na prvom mieste. Takmer 50% územia tvoria národné parky, chránené krajinné oblasti a rezervácie. Od turistov, ktorí navštívia Seychelské ostrovy, sa takisto očakáva, že sa budú voči miestnej prírode správať zodpovedne a prijateľne. Seychely navštevujú aj svetové celebrity, modelky, ktoré tu fotia letné kampane, ale vďaka last minute pobytom sú dostupné aj bežným cestovateľom.