Svadby v zahraničí

Svadba v zahraničí: Aké sú jej výhody a čo pri nej treba zariadiť? 

Je aj vaším snom svadba v zahraničí? TUI ReiseCenter vám ho dokáže splniť! Spečaťte vašu lásku v niektorej z obľúbených exotických destinácií. Povedzte si „áno“ napríklad na Mauríciu, Maldivách, Seychelách, v Dominikánskej republike či na Bali.

 

S nami je realizácia sobáša v zahraničí jednoduchá. Využite našu službu svadba v zahraničí na kľúč a všetko potrebné vybavíme za vás. Vy si tak môžete svoj „deň D“ vychutnať naplno a bez starostí.

Prečo mať svadbu v zahraničí? 

Sobáš na pláži pri zapadajúcom slnku má jedinečnú atmosféru, ktorú len tak nenapodobíte. Palmy, príjemná klíma a priezračné more sú tiež zárukou dokonalých svadobných fotiek. V exotike si budete môcť užiť aj hostinu pod holým nebom a hosťom podávať netradičné špeciality miestnej kuchyne. Netradičná môže byť aj vaša výzdoba z tunajších kvetín.

 

Svadba v zahraničí je tiež ideálnou možnosťou, ak si chcete užiť váš deň len vo dvojici. Navyše ju môžete spojiť aj so svadobnou cestou. Spoznáte nové miesta, získate nezabudnuteľné zážitky a vychutnáte si ozajstnú pohodu.

Svadba v zahraničí na vlastnú päsť alebo s cestovkou?

Organizácia svadby v zahraničí na vlastnú päsť môže lákať najmä tých, ktorí radi plánujú a chcú ušetriť. Keď však zvolíte tento spôsob, na všetky prípadné komplikácie budete sami. Ďalšie problémy môžu nastať už pri samotnom výbere miesta. Jeho rezervácia môže byť zložitá, pretože v niektorých krajinách sa nemôžete zosobášiť hocikde. Nehovoriac o komunikácii s miestnymi.

 

Využitím služieb cestovnej agentúry, ktorá má s organizáciou svadieb v zahraničí bohaté skúsenosti, ušetríte množstvo času i starostí. V TUI ReiseCenter vám zabezpečíme symbolickú ceremóniu aj s oddávajúcim, postaráme sa o organizáciu svadby a tiež o hudbu a výzdobu. Chýbať nebude ani svadobná kytica, torta alebo večera.

 

Symbolická alebo legálna svadba?

Zlegalizovanie zahraničnej svadby môže trvať niekoľko mesiacov a často sa nezaobíde bez komplikácií. Najmä, keď sa zoberiete v exotike. Ak sa chcete vyhnúť množstvu „papierovačiek“ a užiť si váš deň skutočne naplno, zvoľte si symbolický sobáš.

 

Na symbolickú svadbu v zahraničí môžete pozvať iba vašich najbližších alebo si ju užiť vo dvojici. Oficiálny sobáš a svadobnú hostinu pre širšiu rodinu a priateľov môžete zorganizovať po návrate domov. 

 

Ak sa rozhodnete pre legálnu svadbu v zahraničí, preverte si podmienky a potrebné dokumenty na matrike vybranej krajiny. Užitočné informácie môžete získať aj na našom Ministerstve zahraničných vecí alebo osobitnej matrike Ministerstva vnútra. Potvrdia vám, či bude vaše manželstvo uzavreté v zahraničí platné aj na Slovensku.

Dokumenty potrebné na legálnu svadbu v zahraničí

Požiadavky krajín sa môžu líšiť, určite ale budete potrebovať dokumenty ako: 

 

  • kópiu občianskeho preukazu alebo pasu, ktorého platnosť sa nekončí aspoň 6 mesiacov po návrate,
  • rodný list,
  • potvrdenie o právnej spôsobilosti na uzavretie manželstva,
  • potvrdenie o rozvode, ak nejde o vašu prvú svadbu,
  • úmrtný list bývalého partnera, ak ste vdovec alebo vdova.

 

Všetky potrebné potvrdenia získate na slovenskej matrike alebo v niektorých prípadoch aj na slovenskej ambasáde v danej krajine. Odporúčame vám však pripraviť si všetky dokumenty v predstihu ešte doma na Slovensku. Musia totiž prejsť tzv. apostiláciou. To znamená, že ich musí overiť Ministerstvo zahraničných vecí. Takto overené vám postačia na svadbu v krajinách Haagskeho dohovoru. V ostatných krajinách vás čaká zložitejšie vybavovanie.

Legalizácia zahraničného sobáša na Slovensku

S legalizáciou manželstva vám pomôže ministerstvo zahraničných vecí v krajine, kde ste sa vzali, a úradné zastúpenie SR. Úradne preložený sobášny list do slovenčiny po návrate zaneste so všetkými dokumentmi na matriku. Tá vám vystaví slovenský sobášny list, čím získa vaša svadba v exotike oficiálnu platnosť aj na Slovensku.

Exotické svadobné destinácie

V TUI ReiseCenter vám ponúkame výber tých najdokonalejších exotických destinácií pre vašu svadbu. Kompletný balík zahŕňa ubytovanie a organizáciu formálnych záležitostí, aby ste si svoj deň mohli vychutnať naplno.

 

Svadby na Mauríciu 

 

Ostrov Maurícius je na svadby v zahraničí ako stvorený. Exotika v srdci Indického oceánu ponúka nekonečné pláže s bielym pieskom, ktoré kontrastujú so zeleňou tamojšieho pralesu. Nechýba ani bohatý podmorský svet a množstvo turistických trás. V prímorských mestách nájdete trhy s čerstvými produktami a lahodným lokálnym ovocím. 


 

Svadba na Seychelách 

 

Na jednom zo 115 rajských ostrovov, ktoré sa ukrývajú vo vodách Indického oceánu, nájdete jedny z najkrajších pláží sveta. Seychely sú luxusnou destináciou na svadbu snov. Preskúmajte opustené pláže či miestny trh s čerstvými rybami, alebo sa vydajte pozorovať morské korytnačky. Aj na Seychelách pre vás zorganizujeme dokonalú svadbu s ubytovaním v 5-hviezdičkovom hoteli.


 

Svadby na Barbadose 

 

Svadba v raji – presne tak by sa dala charakterizovať svadba na ostrove Barbados. Nájdete tu pláže so snehovo bielym pieskom, azúrové more a nedotknutú prírodu. K tomu všetkému vám zabezpečíme perfektný servis, aby bol váš deň nezabudnuteľný.


 

Svadby na Jamajke 

 

Hľadáte originálnu destináciu pre váš veľký deň? Jamajka vám ponúka nádherné karibské pláže, tyrkysovomodré more, skvelý servis a dokonalé západy slnka. Na svoje si tu prídu fanúšikovia šnorchlovania aj trekov. Vychutnajte si výhľady na Karibik z vrchov v národnom parku Blue Mountains. Dokážete si predstaviť lepšiu svadobnú destináciu?