Prečo je dovolenka na Tenerife výborný nápad?

Prečo je dovolenka na Tenerife výborný nápad?

Prečítajte si rozhovor s riaditeľkou TUI ReiseCenter Slovensko s. r. o. pani Marianou Metwaly Veiglovou o tom, ako sa aktuálne dovolenkuje na Tenerife, čo všetko najväčší z Kanárskych ostrovov ponúka, a aké sú v súčasnosti podmienky pre vycestovanie. 


Pani Metwaly Veiglová, prezraďte nám, ako sa dovolenku na Tenerife v roku 2021? 

Dovolenkuje sa výborne. :-) Počasie je veľmi príjemné. Nenadarmo sa Tenerife prezýva "ostrov večnej jari". Ak nemáte radi horúčavy, tak tu sa ich báť nemusíte. Letné mesiace dosahuje teplota vzduchu príjemných 26°- 28°C.

Ako sa na Tenerife dá dostať a čo všetko je potrebné vybaviť pred cestou?

Ak nie ste zaočkovaní, odporúčam PCR alebo antigénový test, nakoľko to hotelieri vyžadujú. Z Viedne sa lieta 6x do týždňa leteckými spoločnosťami Austrian Airlines, Lauda Moution a Wizzair. Nezabudnite vyplniť elektronický formulár na vstup do Španielska a môžete cestovať. :-) 

Registrácia na vstup do Španielska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mnohí dovolenkári sa obávajú aktuálne šíriaceho sa Delta variantu koronavírusu. Aké opatrenia zaviedli hotelieri na Tenerife, aby bol klienti v bezpečí?

Hotelieri sa snažia urobiť všetko preto, aby sa u nich klienti cítili bezpečne a mohli si bezstarostne užívať svoju dovolenku. Rúška v interiéroch sú samozrejmosťou. Interiéry spoločných priestorov udržujú pernamentne v čistote, na každom kroku je dezinfekcia.

Aký je život mimo hotelových rezortov v reštauráciách, kaviarňach a baroch? 

Život beží úplne štandardne. Reštaurácie, kaviarne aj bary sú otvorené a pripravené privítať hostí. Pre rodiny s deťmi a dovolenkárov, ktorí chcú zažiť pokojnú dovolenku s poloprázdnymi plážami odporúčam časť Costa Adeje a La Caleta. Lokality Playa de Las Americas a Los Cristianos sú naopak známe rušnejším nočným životom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ktoré miesta a atrakcie by návštevníci tohto ostrova určite nemali vynechať?

Na Tenerife je veľa možností trávenia voľného času, či už máte radi pasívny alebo aktívny oddych. Svoje si tu nájdu milovníci turistiky, cyklistiky či vodných športov. Najlepším spôsobom ako spoznať ostrov a zažiť toho čo najviac je prenajať si auto. Ceny prenájmu sa pohybujú okolo 20 - 30 € na deň.

Milovníkom turistiky odporúčam výstup na najväčšiu horu ostrova a Španielska celkovo El Teide. Rodiny s deťmi poteší návšteva Siam Parku - najlepšieho vodného kráľovstva na svete, alebo pozorovanie delfínov v Los Gigantes.  Ak radi obdivujete pekné výhľady, nevynechajte Mascu  - malú usadlosť so stovkou obyvateľov. Veľmi známa svojou rozlohou a rozmanitými živočíšnymi a rastlinnými druhmi je ZOO Loro Parque. Prechádzky na promenádach La Caleta či Santa Cruz majú tiež svoje čaro. Musím vyzdvihnúť fenomenálnu gastronómiu napr. v reštauráciách v oblasti La Caleta a vynikajúce morské plody v rybárskej dedinke Tajao.

Cestovateľské tipy:

  • Pico del Teide - v súčasnosti neaktívny stratovulkán a zároveň najvyšší vrch Atlantiku a Španielska 
  • Siam Park - najväčší vodný svet plný zábavných atrakcií, nachádza sa na juhu Tenerife na pobreží Costa Adeje 
  • Masca - malebná dedinka v horách
  • Santa Cruz - jedno z dvoch hlavných miest Tenerife 
  • San Cristobal de La Laguna - mesto na severe ostrova s historickým centrom zapísaným do Svetového dedičstva UNESCO 
  • Promenády La Caleta a Santa Cruz 
  • Turistický chodník Barranco del Infierno
  • Turistika v Anaga alebo Chinamada 
  • Los Gigantes - plavba za delfínmi či veľrybami

Na záver, ktoré hotely odporúčate našim slovenským dovolenkárom?

Medzi kvalitné hotely patria Riu Palace alebo H10 Costa Adeje. Ak preferujete súkromné ubytovanie v elegantných vilách s vyšším štandardom, určite Vám ulahodí rezort Royal Hideaway. 

Riu Palace
 
H10 Costa Adeje
Royal Hideaway Corales Suites

 

 

 

 

 

 

 

Prečítajte si tiež:

Blog: Kanárske ostrovy pre každý druh športu