KANÁRSKE OSTROVY: Pre každý druh športu ten pravý ostrov!

KANÁRSKE OSTROVY: Pre každý druh športu ten pravý ostrov!

Vďaka celoročne miernemu podnebiu, sú tieto ostrovy aj v zime populárne a to hlavne medzi športovcami.

KANÁRSKE OSTROVY: Pre každý druh športu ten pravý ostrov!

 

Gran Canaria, Tenerife, Fuerteventura a Lanzarote – vďaka celoročne miernemu podnebiu, sú tieto ostrovy aj v zime populárne a to hlavne medzi športovcami. Priame letecké spojenia z Viedne, široká ponuka hotelov, možnosť cestovať len s občianskym preukazom – sú len niektoré z výhod, ktoré Kanárske ostrovy ponúkajú.

- Tenerife-

Turistika na ostrove Gran Canaria

Celý ostrov je križovaný hlbokými roklinami s bizarnými skalnými vežami. Turistom nič nestojí v ceste v objavovaní krás ostrova, na výber sú mnoho túry s rôznou obtiažnosťou. Našim favoritom je túra k Roque Nublo, symbol Gran Canarie.

Po celodennej turistike určite oceníte relax v čerstvo zrekonštruovanom Riu Palace Oasis v časti Maspalomas. Túto zimu hotel privíta svojich hostí v novom šate s moderným dizajnom. Absolútnou vychytávkou sú swim-up izby s privátnym bazénom.

Cyklistika na ostrove Teneriffe

Ostrov Teneriffe je priam stvorený pre milovníkov cestnej cyklistiky ako aj nadšencov horských bicyklov. Cestní cyklisti ocenia dobre vystavané, úzke ulice a horský cyklisti zase veľké prevýšenia, o ktoré nie je na ostrove núdza. Pre pohodové poznávanie odporúčame túry po malebných mestečkách ako La Laguna a Masca.

Novo otvorený Best Family GF Isabel je ideálnym východiskovým bodom pre cyklotúry. Turistické centrum Costa Adeje s promenádou, reštauráciami, obchodmi ponúkne príjemný oddych a zmenu.

Kite surfing na ostrove Fuerteventura

Ostrov je vďaka silnému prúdeniu vetra jedným z TOP Kite spotov v rámci Európy. Pláž Playa de Sotavento je obzvlášť obľúbená medzi kitermi. Lagúna je vhodná aj pre úplných začiatočníkov tohto stále populárnejšieho športu, ale na svoje si prídu aj pokročilí.

Na nudu sa nemôžu sťažovať hostia TUI Magic Life Fuerteventura, kde je ponuka športových aktivít naozaj široká. A po poriadnych športových výkonoch je k dispozícii wellness, kde zregenerujete unavené telo.

Beh na ostrove Lanzarote

Na Lanzarote je beh disciplínou, ktorá je v kurze po celý rok. Príjemné teploty, svetlé dni a dych berúca krajina sú pre outdoor-ových bežcov viac ako ideálne podmienky. Za zmienku stoja aj mnohé medzinárodné športové podujatia, ktoré sú pripravené pre rôzne kondičné úrovne.

Spojiť príjemné s užitočným môžete so svojou polovičkou napríklad v TUI Sensimar Natura Palace. Hotel len pre dospelých s nádherným výhľadom na susedný ostrov Fuerteventura, s pokojnou atmosférou a dôrazom na zdravú kuchyňu je ako stvorený na oddych pre bežcov.

Travel Expert Katarina