Pocestujte na last minute do Grécka

Grécko je rozmanitá krajina, ktorú stojí za to precestovať. Vyberiete si pevninu, ostrovy či oboje?

Grécko je jedna z najpríťažlivejších prímorských destinácií v Európe. Ešte ste v Grécku neboli? Môžete to napraviť.

Grécko vďačí za pozornosť cestovateľov svojej rozmanitosti, dobrému dopravnému napojeniu a príťažlivej kultúre a gastronómii. Ponuka dovolenky v Grécku je široká, zahŕňa pobyty na pevnine aj na ostrovoch. Ponuky na last minute v Grécku sa aj počas sezóny môžu pobyhovať radovo v stovkách EUR za osobu. 

O známch gréckych ostrovoch ako Kréta, Rhodos, Kos alebo Korfu ste už určite počuli. Poznáte však menej známe grécke ostrovy ako Kalymnos a Telendos? Oba ostrovy patria do súostrovia Dodekanézy (v gréčtine Dodekanisia - doslova 12 ostrovov) a ležia v Egejskom mori. Hlavným ostrovom súostrovia je Rodos

Kalymnos nájdete v blízkosti ostrova Kos a tureckého mesta Bodrum. Na ostrov smeruje do hlavného mestia Pothia pravidelné lodné spojenie z Kosu. V minulosti sa obyvatelia ostrova živili najmä lovom morských húb a rybolovom. V Pothii môžete navštíviť múzeum lovcov húb. Povrch ostrova je prevažne rázovitý a prejsť ho môžete za pomerne krátky čas aj na motorke. Kalymnos odporúčame dovolenkárom, ktorí hľadajú pokoj od mondénneho spôsobu života. Hotely na pobreží sa sústreďujú najmä v letovisku Massouri. Ak si chcete dopriať pekný výlet, odporúčame navštíviť malú pobrežnú dedinku Vathi, odkiaľ je najmä vo večerných hodinách pekný výhľad na náprotivný niekdajší staroveký Halikarnas - mesto Bodrum. Pekný výlet loďou po pobreží zažijete pri plavbe na maličký ostrov Pserimos. 

Aby sme nezabudli na ostrov Telendos. Pokojne si na neho môžete aj zaplávať. V jednej z mála miestnych reštaurácií si môžte urobiť pekný večer pri dobrej večeri. 

Lodné spojenie medzi ostrovmi súostrovia Dodekanisia je veľmi dobré. Oplatí sa naplánovať si návštevu viacerých ostrovov súostrovia. Za návštevu určite stojí vulkanický ostrov Nisyros. 

Zatúžili ste po dovolenke v Grécku?

Pozrite si ponuku last minute pre Grécko