Maledivy: dovolenka v oáze pokoja
Maledivy: dovolenka v typických vilkách nad lagúnou. Maledivy sú miesto kde je Mesiac jasnejší a stovky hviezd na oblohe sa zdajú byť na dosah.

Maledivy – oficiálny názov Maldivská republika, sa nachádza v Indickom oceáne, juhovýchodne od Srí lanky a Indie, asi 1 000 km od pobrežia Ázie. Maledivy tvorí skupina 26 atolov, na severe začínajúc atolom Ihavandhippolhu a na juhu končiac atolom Addu. Hlavné mesto je Malé. Na Maledivách vládne tropická monzúnová klíma. Cestovný ruch a poľnohospodárstvo sú dnes hlavnými zdrojmi príjmov.  

Na Maledivách žije 21 druhov veľrýb a delfínov. Ak vás tieto živočíchy zaujímajú, môžete sa vydať na organizovaný výlet klimatizovanou ponorkou. 

O dovolenke na Maledivách ste pred rokom 1970 pravdepodobne ani nepočuli. Prvé turistické rezorty Bandos Island Resort a Kurumba Village vznikli v roku 1972. Počet rezortov odvtedy vzrástol na stovky. Niektoré rezorty ponúkajú romantické pikniky na pláži. Ostrovy sú blízko rovníka, preto aj Mesiac tu vyzerá byť jasnejší a stovky hviezd na oblohe sa zdajú byť na dosah. 

Dovolenku na Maledivách si užijú rodiny s deťmi, nadšenci potápania, aj páry. Ubytovanie v hoteli na Maledivách - to nie je len hotelová izba, je to často otvorený priestor, kde môžete spoločne relaxovať a užívať si nerušený pokoj.  

Pre inšpiráciu vyberáme niekoľko hotelov na rôznych atoloch na Maledivách.

The Westin Maldives Miriandhoo Resort ***** (atol Maalhosmadulu)

Dovolenka na Maledivách

Kanuhura A Sun Resort Maldives ***** (atol Faadhipolhu)

Dovolenka na Maledivách

Lily Beach Resort & Spa ***** (atol Huvahendhoo)

Dovolenka na Maledivách

 

Vyberte si dovolenku na Maledivách