Lifestyle destinácia Bodrum, Turecko

Lifestyle destinácia Bodrum, Turecko

Luxusné hotelové značky, reštaurácie so špičkovou gastronómiou robia mesto Bodrum a rovnomenný poloostrov hotspotom tej najluxusnejšej dovolenky pri Stredozemnom mori.

Luxusné hotelové značky, reštaurácie so špičkovou gastronómiou robia mesto Bodrum a rovnomenný poloostrov hotspotom tej najluxusnejšej dovolenky pri Stredozemnom mori sezóny 2018 za príjemné ceny.

Dlho sa čakalo, kým bude opäť obnovené priame letecké spojenie z Viedne a od júla 2018 je v ponuke každú sobotu let priamo do Bodrumu.

Bolo priam závidenia hodné sledovať pribúdajúce rezorty tých najrenomovanejších hotelových značiek, ktoré sa rozhodli usadiť priamo v tejto lokalite počas obdobia, ktoré vrhalo na Turecko nepríjemný tieň.

Dnes má každý klient na výber medzi malými boutique hotelmi s privátnou atmosférou až po megalomanské rezorty so stovkami izieb.

Pribudol tiež veľmi žiadaný koncept „hotel + vily + rezidencie“ za veľmi výhodných cenových podmienok v porovnaní s inými stredomorskými destináciami.

„Zaplatiteľný luxus“ znie motto tejto lokality, aj vďaka čomu sa stáva silnou konkurenciou francúzskej riviére.

Vznikli mnohé párty lokality, ktoré hostia jetstterov z celého sveta. Nová marina, kde kotvia zástupy jácht je lemovaná pobrežím s luxusnými obchodmi, drahými reštauráciami, Flavio Briatores Billionaires Club-om.

Pri všetkých týchto pozitívach hrá nemenej dôležitú úlohu poloha priamo v prírode s výhľadom na Egejské more.

Ako potvrdil generálny manažér Six Senses Kaplankaya, svoje rezidencie tu už vlastní Eva Herzigová, Tereza Maxová a mnohí ďalší.

Destináciu bola otestovať redaktorka magazínu Connoisseur circle Elsa-Maria Honecker osobne.

 

Hotelové značky:

  • Mandarin Oriental
  • Kempinski Barbaros Bay
  • Six Senses Kaplankaya – otvára v máji 2018
  • LUX* Bodrum Resort & Residence
  • Nikki Beach Resort & Spa