Kostarika: dovolenka v pestrom prostredí

Kostarika očami nášho kolegu - 2. časť.

V Kostarike si vychutnáte prírodu, pláže, aj netradičné aktivity ako zipline, trekking a skywalk.

Pokračovanie zážitkov nášho kolegu z niekoľkotýždňového pobytu v Kostarike. Prvú časť si prečítate tu.  

Asi 3 hodiny od hlavného mesa San Jose sa nachádza národný park Arenal, ktorého dominantou je sopka s rovnakým názvom. V parku Arenal môžete stráviť deň aktivitami ako zipline, trek k vodopádu a skywalk v korunách stromov. Odmenou sú krásne výhľady. Táto oblasť je ideálna zastávka počas presunu zo San Jose smerom do Guanacaste k tichomorskému pobrežiu do rezortov. Výlet do Arenalu sa dá absolvovať za jeden deň. Ak by ste sa tu predsa len rozhodli prenocovať, nájdete tu krásne wellness hotely. Naokolo vidíte samú prírodu a vychutnáte si výhľad na vulkán. Národný park je tvorený dažďovým pralesom - vysoká vlhkosť, teplo a často oblačno. V tejto oblasti sú hojne rozšírené termálne pramene.

 

kostarika dovolenka

Pláže v Kostarike

Karibské pobrežie – dominantou je mesto Limon, pláže a infraštruktúru tu však nehľadajte. Na svoje si tu prídete ak patríte k dobrodružným povahám a backpackerom. 

Pobrežie Pacifiku – tu sú najkrajšie pláže a zastúpené sú to hotelové siete.  Pobrežie Tichého oceána je najhorúcejší región v Kostarike. V top sezóne marec/apríl sú tu bežné teploty okolo 35°C a vládne tu sucho. Túto oblasť som zažil 2x, raz v decembri a raz v marci a je to mega rozdiel. V decembri tesne po období dažďov, je všetko krásne krikľavo zelené, v marci je všetko vyschnuté, listy sú opadané. Vyzeralo to tu ako africká savanna. Miestne rezorty sú posiate palmami, v nich si to človek až tak neuvedomuje. Skôr si to uvedomí vo voľnej prírode, mimo brán rezortu.

Oblasť Guanacaste patrí k najkrajším dovolenkovým oblastiam v Kostarike. Pláže sú tu zväčša verejné, preto sú lehátka poukladané na konci záhrady hotela a sami si ich musíte zobrať na pláž ak chcete. Piesok na plážach je skôr tmavší. Nájdete tu krásne, divoké, nedotknuté, prírodné pláže, ktorých sa miestny turizmus ešte nedotkol. Guanacste ponúka možnosti na raftovanie po divokej rieke, ktoré je zvládnuteľné takmer pre každého. Veľmi pekný výlet je do národného parku Rincon de la Vieja, o ktorom domáci tvrdia, že sa ho oplatí navštíviť. 

Navštívil som hotely siete Riu – Riu Guanacaste 4* a Riu Palace Costarica 5*. V oboch hoteloch vládla čistota, dobré jedlo a ochotný personál. Hotel Palace je exkluzívnejší, čomu zodpovedá aj jeho cena.  Všetky a-la-carte reštaurácie sú neobmedzene v cene bez potreby objednávania. Pri bazéne sme si užili super poobedný program. Diskotéky boli tematické, zažili sme penovú party.  

Dovolenka v Kostarike hotel

Máte paniku z plazov? V hoteli sa môžu voľne pohybovať leguány a to od maličkých až po dvojmetrové. Pokojne si vedľa vás ľahnú na lehátko. No žiaden strach, sú neškodné. 

leguán Kostarika

Veľmi sa mi páčilo mestečko Tamarindo. Je to také cool surferské mesto so super atmosférou, prijemnými podnikmi na pláži, uličkami s obchodmi. Je to ideálne miesto na relax, ak nechcete tráviť čas len v rezorte. Top ubytovanie sme mali zabezpečené v hoteli Diria Tamarindo 4*. Tamarindo je práve sa rozvíjajúca oblasť. Do nehnuteľností tu investujú najmä Američania a Kanaďania. 

Absolútna topka s najkrajším zapadom slnka aký som kedy v živote videl, bol boutique hotel Casa Chameleon s panoramatickou reštauráciou, krásnymi suitami, z ktorých niektoré mali private pool. Je to ideálny hotel pre páry, romantikov a mladomanželovn na svadobnej ceste. Kvalita jedla bola na úrovni. Načakal som, že taký príjemný hotel na Kostarike nájdem. 

Radi by ste dovolenku v Kostarike zažili? Pozrite si našu ponuku pre Kostariku