Letisko v Istanbule
Nové letisko v Istanbule bolo otvorené v apríli 2019 a má ambíciu byť najväčšie letisko na svete.

Z Istanbulu môžete letieť až do 350 destinácií. Prinášame krátke čítanie s niekoľkými zaujímavosťami o novom letisku v Istanbule, ktoré predstavuje strategický dopravný uzol medzi Európu, Áziou a Blízkym východom. Do prevádzky bolo uvedené v apríli 2019. 

Letisko v Istanbule v číslach

Letisko sa rozprestiera na ploche 1,4 mil. m2 a pri jeho výstabe bolo investovaných 10,2 bilióna €. Prítomných je 6 odletových dráh, dva terminály a 143 odletových brán. Cestujúci majú k dispozícii až 566 pultov na checkin. Využiť môžete aj terminály na tzv. self checkin, kde sa obslúžite sami. Riadiaca veža je 90 m vysoká. Parkovať tu môže až 371 lietadiel. V interiéri nájdete informačné tabule označujúce čas pešieho presunu z terminálu na terminál.

Pohodlie a priestor na relax

V priestoroch letiska je niekoľko relaxačných zón. Náš kolega, travel expert Andrej z našej pobočky v AVION-e, počas svojej infocesty v Keni v októbri 2019 využil na prepravu služby spoločnosti Turkish airlines s medzipristátím na letisku v Istanbule. Čas čakania na prípoj do Mombasy si krátil v relaxačnej zóne Miles & Smiles Lounge, ktorá ponúka komfort sledovania kina a hry na X-box. Pri dlhšom čakaní si viete pospať v privátnych suitách. Občerstviť sa dá v autentických tureckých reštauráciách. Sedadlá v čakacích halách sú vybavené nabíjačkami pre mobilné zariadenia. Na letisku je bezplatné pripojenie na WiFi. Môžeme povedať, že nové letisko v Istanbule si dalo záležať na tom, aby sa tu pasažieri cítili príjemne a komfortne.  

Zábery z interiéru letiska 

Letisko v Istanbule  Letisko Istanbul 2 Letisko Istanbul 3 

Chcete vidieť viac záberov letiska v Istanbule? Pozrite si video