Dovolenka v Taliansku: doprajte si la dolce vita
Taliansko sa dlhodobo objavuje medzi najžiadanejšími dovolenkovými destináciami. Lákavá je národná kuchyňa, more, aj história. Pozývame vás na ochutnávku Talianska.

Taliansko sa dlhodobo objavuje medzi najžiadanejšími dovolenkovými destináciami. Dobrá dopravná dostupnosť a rozmanitosť krajiny, každoročne lákajú Slovákov. Dovolenka v Taliansku je snom mnohých dovolenkárov aj vďaka príťažlivým ostrovom Sicília, Sardínia a Capri. Ubytovacie možnosti počas dovolenky v Taliansku začínajú prenájmom apartmánu a vily pri mori a končia pobytom v hoteloch známych hotelových sietí.

Dovolenka v Taliansku – pevnina

Apúlia je región na východe Talianska, ktorý obmývajú dve moria – Iónske a Jadranské. Pobrežie je dlhé 800 km a južnú časť Apúlie, tvorí „opätok“ povestnej talianskej čižmy. V Apúlii si vychutnáte biele pláže s miesta so zákutiami, ktoré sú vzdialené civilizácii.

Špičku čižmy tvorí región Kalábria, typický architektúrou talianskeho juhu. Dovolenka v Kalábrii je plná nezabudnuteľných scenérií a pohľadov na prírodné krásy. Miestni obyvatelia rozprávajú juhotalianskym dialektom, podobným sicílčine.  

 

Dovolenka v Taliansku Kalábria

bazén hotela TUI MAGIC LIFE Calabria 

Najväčšie talianske jazero - Jazero Garda láka priezračnou vodou a horským prostredím. Atmosféru dovolenky pri Lago di Garda dotvárajú palmové promenády a kaviarničky.

Dovolenka v Taliansku – ostrovy

Sicília je najväčší ostrov Stredozemného mora. Atrakciou ostrova Sicília je najväčšia aktívna sopka Európy - Etna. Na severovýchode Sicílie, na hore Monte Tauro, leží historické mesto Taormina. Je jedným z hlavných turistických uzlov na Sicílii. Na pobreží Tyrrhenského mora nájdete letovisko Cefalu. Symbolom mesta je Normandská katedrála. Cefalu stojí za niekoľkohodinovú návštevu, ale aj za niekoľkodňovú dovolenku.

Sardínia je druhým najväčším ostrovom Stredozemného mora. Pobrežie ostrova je miestami rázovité, no nájdete tu aj zákutia, kde si vychutnáte chvíle samoty a panenského pobrežia mora s priezračným, tyrkysovým motom. Cesty vo vnútrozemí sú pomerne strmé a kľukaté, no oplatí sa prejsť si ostrov autom. 

Ostrov Capri sa nachádza v Neapolskom zálive v regióne Kampánia. Turistami vyhľadávaná je Grotta Azzurra, jaskyňa vysoká 30 metrov a hlboká 54 metrov. Po jaskyni sa preveziete člnom. Najväčšia pláž ostrova je Marina Grande. 

Spoznajte túto nádhernú krajinu s nami. Pozrite si ponuky dovolenky v Taliansku