Ako využiť ponuky last minute dovolenky?

Radi by ste využili ponuky last minute dovolenky? Viete ako sa pred takou dovolenkou zariadiť?

Nenaplnili cestovné kancelárie kapacity zájazdu pre vybraný termín? Do obehu dajú ponuky „na poslednú chvíľu“. Je last minute dovolenka pre vás?

Nenaplnili cestovné kancelárie kapacity zájazdu pre vybraný termín? Do obehu dajú ponuky „na poslednú chvíľu“. Niekto nad dovolenkou na poslednú chvíľu ani len neuvažuje, iní na ponuky last minute dovolenky čakajú pravidelne. Je takáto dovolenka pre každého? Pozrite sa na výhody dovolenky na poslednú chvíľu. 

Využitie ponuky last minute dovolenky predpokladá časovú flexibilitu. Ak viete, že sa časovo dokážete prispôsobiť, máte u zamestnávateľa vybavenú dovolenku a viete vycestovať kedykoľvek, keď to bude pre vás výhodné, vyhrali ste. Je však potrebné počítať s istými obmedzeniami. Riziká last minute dovolenky zahŕňajú užší výber ubytovacích možností a služieb, prípadne iné obmedzenia. Možno už nebude k dispozícii váš obľúbený hotel priamo na pláži alebo izba s výhľadom na more. Možno by ste sa radšej ubytovali v dvoch izbách, no voľná je už len jedna. V prípade, že sa dokážete zriecť komfortu širokého výberu a niektorých svojich nárokov, last moment dovolenka je pre vás dobrá voľba. Takáto dovolenka je vhodná najmä pre dobrodružnejšie povahy a pre tých, ktorí kúpe dovolenky chcú venovať obmedzený rozpočet. Najčastejšou motiváciou je práve nižšia cena dovolenkových ponúk, pri ktorých sa termín odchodu blíži. Ušetriť sa dajú až desiatky percent pôvodnej ceny zájazdu. 

Ponuky dovolenky na poslednú chvíľu sa môžu objaviť pár dní až pár hodín pred odchodom alebo odletom. Pripravte sa na poriadny adrenalín. Žiadne zdĺhavé plánovanie v tomto prípade nehrozí. Kufor si budete musieť zbaliť čo najskôr. Cestujete do krajiny, pre vstup do ktorej potrebujete pas? Pre istotu si skontrolujte jeho platnosť. Vybavenie nového cestovného dokladu by ste pri laste momente nemuseli stihnúť. Ste pripravení vycestovať?

Pozrite si ponuky last minute dovolenky