Viete rozlíšiť cestovné kancelárie?
Ako sa správne zorientovať v službách cestovných kancelárií? Na čo sa pri výbere dovolenky sústrediť?

Plánujete dovolenku? Jednou z možností je spoľahnutie sa na cestovnú kanceláriu a jej služby. Viete ako rozlíšiť cestovné kancelárie?

Ak na dovolenku cez cestovne kancelarie cestujete častejšie alebo pravidelne, iste rozlišujete medzi pojmami touroperátor a cestovná agentúra. Touroprátor je spoločnosť podnikajúca v oblasti cestovného ruchu, ktorá zájazd organizuje a zabezpečuje. Zájazd touroperátora sa skladá z viacerých, na seba nadväzujúcich služieb ako doprava, preprava, ubytovanie a stravovanie. CK TUI ReiseCenter Slovensko pôsobí na slovenskom trhu od roku 2004 ako pobočka touroperátora TUI. Cestovná agentúra je sprostredkovateľ, provízny predajca zájazdov touroperátora. Organizátor zájazdu je ten, kto pri prípadných problémoch s vašou dovolenkou nesie zodpovednosť za ich riešenie. Vzťahuje sa to najmä na poistenie činnosti cestovnej kancelárie v prípade insolventnosti a riešenie rôznych nečakaných prípadov, ktoré pred vycestovaním alebo počas dovolenky môžu nastať. 

Spoľahlivé služby a dobré meno cestovnej kancelárie

Spoľahlivosť služieb je jedným z hlavných kritérií, podľa ktorých odporúčame dovolenku vyberať. Dobre etablovanej a skúsenej cestovnej kancelárii záleží na udržaní svojho renomé a urobí maximum pre spokojnosť svojich dovolenkárov. Školení predajcovia, ktorí pravidelne navštevujú destinácie, ktoré predávajú, sú základom spoľahlivých služieb cestovnej kancelárie. Na ľuďoch väčšinou všetko stojí a padá. Ak máte kontaktnú osobu v CK, s ktorou máte dobrú skúsenosť, spoľahnite sa na jej služby. Cena zájazdu by nemala byť v rozhodovaní to najdôležitejšie. Dôležité je, aby ste mali pocit bezpečia, aj v prípade, keby sa niečo nevydarilo. Odporúčanie cestovnej kancelárie od známeho je tiež dobré riešenie. 

Doplnkové služby ako pridaná hodnota

Dovolenka začína už v momente, keď opustíte prah svojho domova. Je výhoda, ak vám cestovná kancelária vie uľahčiť napr. cestu na letisko a parkovanie na letisku. Našim klientom ponúkame parkovacie karty, s ktorými môžete na letisku vo Viedni parkovať počas dní dovolenky výhodnejšie. Nechcete mať dovolenku naplánovanú do detailu? Cestu si môžete rozložiť na samostatné etapy. Vybavenie leteniek a naplánovanie dovolenky na mieru sú súčasťou našej každodennej práce. 

Pokojne nás kontaktujte s detailami o predstave o dovolenke a my sa postaráme o to, aby ste boli spokojní.