Namíbia dovolenka | Namíbia Last Minute

Vyberte si z našej širokej ponuky najkrajších dovolenkových destinácií a letovísk.

Objavte krásu hôr, mora a púšte

Namíbia dovolenka je dovolenka, ktorá vaše kroky zavedie do relatívne rozvinutého štátu v juhozápadnej Afrike – do zeme plnej prírodných kontrastov, kde pobrežie oceánu strieda vyprahnutá púštna krajina plná piesočných dún, ale aj do krajiny množstva voľne žijúcich divokých zvierat a prekrásneho západu slnka. Namíbia je i napriek tomu, že patrí k redšie osídleným krajinám Afriky, miestom, kde dokáže žiť aj niekoľko kultúr vrátane pôvodného obyvateľstva (Krovákov), miestnych černošských kmeňov (napr. Herero a Himba) spolu s potomkami bieleho obyvateľstva vo vzájomnej harmónii a tolerancii. Všetky tieto krásy Namíbie môžete pozorovať aj za veľmi prijateľné ceny a to vďaka Namíbia Last Minute ponukám od našej cestovnej kancelárie TUI ReiseCenter.

dovolenka namíbia

 

Horúca a suchá krajina Namíbie

Podnebie v Namíbii je horúce a suché s občasnými zrážkami a obdobiami dažďov (prevažne vo vnútrozemí) hlavne v mesiacoch november a december, kedy v priemere prší 6 až 9 dní za mesiac a v období od januára do konca marca, kedy na mesiac pripadá približne 11 daždivých dní. Najteplejším mesiacom je december, kedy teploty dosahujú v priemere okolo 31°C a keďže väčšiu časť tejto krajiny pokrýva púšť s typicky suchým podnebím, je Namíbia dovolenka celoročne prevažne horúcou destináciou, preto je vhodné zvoliť si najmä ľahké a vzdušné oblečenie z prírodných materiálov a nezabúdať ani na pokrývku hlavy.

namíbia last minute

 

Namíbia dovolenka v národných parkoch a prírodných rezerváciách

Exotická Namíbia dovolenka láka turistov z celého sveta najmä svojimi národnými parkami, ako napr. Národný park Etosha, Národný park Waterberg alebo prírodné rezervácie Mahango a Kaudom či kaňon Fish River v južnej časti Namíbie, ktorý sa svojou rozlohou radí na druhé miesto za Grand Canyon v Arizone. Na severe sú ešte zaujímavým miestom vodopády Popa, ktoré sú územím značného množstva krokodílov aj hrochov. Možnosti na rybolov či výlety na lodiach ponúka východné Caprivi a ak chcete zažiť jedinečnú atmosféru z obdobia hľadania diamantov, vyberte sa na juh do maličkého prístavu Lüderitz. Veľmi zaujímavá je aj samotná púšť Namib, ktorá svojimi červenými pieskovými dunami (najčervenšia je oblasť Soussusvlei) pripomína skôr povrch Mesiaca ako Zeme a je považovaná za najstaršiu púšť našej planéty.

Nevynechajte ani návštevu svetoznámeho parku Etosha!

Dovolenka v Namíbii a Namíbia Last Minute zájazd sa určite nezaobíde ani bez návštevy svetoznámeho Národného parku Etosha, ktorý je zárukou nezabudnuteľných zážitkov z pozorovania voľne žijúcich zvierat (safari), medzi ktorými nechýbajú slony, žirafy, nosorožce, zebry či pštrosy, ale ani divé šelmy ako napr. levy, leopardy, gepardy a hyeny. Okrem krásy pestrej krajiny a divo žijúcich zvierat v tomto Národnom parku môžete obdivovať ešte jednu zaujímavosť a tou je Hoba – najťažší meteorit nájdený na zemi vážiaci až 60 ton. Namíbia dovolenka a Národný park Etosha jednoducho patria k sebe.

last minute namíbia

 

Návšteva hlavného mesta Windhoek

Hlavné mesto Namíbie - Windhoek (1650 m nad morom) je vysoko položeným mestom uprostred hôr. Mesto bolo niekdajšou nemeckou kolóniou a aj dnes vás môže fascinovať zmesou afrického a európskeho spôsobu života a tak práve v tomto meste pokojne stretnete mladé dievčatá s modernými zapletenými účesmi a súčasne aj ženy z kmeňa Herero vo svojich typických viktoriánskych krojoch a neobvyklých účesoch so zaujímavou pokrývkou hlavy. Hlavné mesto je tiež ideálnym východiskovým bodom na výlety pre Namíbia Last Minute zájazdy do ktorejkoľvek časti Namíbie a prezrieť si tu môžete napríklad starú pevnosť či luteránsky kostol a samozrejmosťou počas Namíbia dovolenky by mala byť aj návšteva miestneho tradičného trhoviska. V mesiacoch november a december sa v meste uskutočňuje aj tradičný Národný tanečný festival, ktorý je atraktívnou prehliadkou namíbijských tancov a kostýmov.

namíbia dovolenka

 

Namíbia Last Minute dovolenka -  skvelý zážitok s TUI ReiseCenter!

Namíbia dovolenka s CK TUI ReiseCenter je exotickou destináciou s množstvom jedinečných a nezabudnuteľných zážitkov. Atmosféra, ktorú v tejto fantastickej a rozmanitej krajine plnej kontrastov a krásnych prírodných scenérií zažijete, dostane skutočne každého. Vyberte si z ponuky na stránkach TUI ReiseCenter niektorý zo zájazdov a objavujte čarovný Africký kontinent.