Dovolenka Monastir | Last Minute Monastir

Dovolenka Monastir je ďalším veľmi obľúbeným tuniským letoviskom, kam každoročne zavíta množstvo turistov z celého sveta. Svoju obľubu si Monastir získal nielen nádhernými pieskovými plážami, kvalitnými službami na vysokej úrovni a priezračným morom ako stvoreným pre letný relax, ale tiež svojou očarujúcou architektúrou a orientálnou kultúrou, ktorej spoznávanie láka nejedného zahraničného turistu. Ak aj vás láka letná Last Minute Monastir dovolenka, potom vás možno nasledujúce riadky inšpirujú...

dovolenka Monastir

 

V ktorom období je dovolenka Monastir najlepšia?

Monastir je typickou letnou dovolenkovou destináciou, do ktorej ľudia smerujú predovšetkým počas hlavnej turistickej sezóny, teda od júna do septembra, kedy sa tu teplota vzduchu pohybuje okolo ideálnych 30°C. Aj teplota mora v týchto mesiacoch je ideálna, v septembri dosahuje svoje maximum (27°C). Ak váš však láka skôr dovolenka Monastir v znamení poznávania, potom sa sem pokojne vyberte aj v mesiacoch, ako sú máj či október, kedy sa teploty vzduchu pohybujú medzi 23 – 25°C a teda ponúkajú podmienky ako stvorené pre výlety po tuniských pamiatkach. Takisto v týchto mesiacoch mimo hlavnej dovolenkovej sezóny zoženiete aj cenovo výhodnejšie Last Minute Monastir pobyty.

Pláže, ktoré letovisko Monastir ponúka svojim návštevníkom

Zrejme najznámejšia a tiež turistami najobľúbenejšia pláž, ktorú dovolenka Monastir ponúka, je pláž Al-Qurayyah. Tá má totižto všetko, čo bežný turista počas svojej letnej dovolenky hľadá – príjemný a pozvoľný vstup do mora (vhodný pre deti, starších ľudí i neplavcov) a tiež kompletný servis. Ak váš však láka aj kúsok exotiky, odporúčame vám počas vašej Last Minute Monastir dovolenky návštevu pláže v oblasti Skanes, ktorá sa tiahne od Monastiru až k susednému (tiež pomerne známemu) letovisku Sousse. Táto pláž sa totižto môže pýšiť nielen svojou rozlohou, ale tiež jemným bielym pieskom, ktorý pôsobí viac než iba ako exoticky.

monastir dovolenka

 

Ubytovanie v Monastire

Dovolenka Monastir však neponúka iba pláže, ale aj ubytovanie na veľmi vysokej úrovni a čo je najdôležitejšie, Tunisko ako dovolenková destinácia patrí bezkonkurenčne k tým najvýhodnejším v pomere cena, ktorú zaplatíte a komfort, ktorý dostanete. Väčšina hotelových rezortov sa nachádza v už spomínanej oblasti Skanes a ponúknu vám nielen kvalitné ubytovanie, ale tiež množstvo rôznych atrakcií v podobe vodných športoch, animácií pre deti aj programu pre dospelých. Počas Last Minute Monastir dovolenky sa teda určite nudiť nebudete!

last minute Monastir

 

Výlety, ktoré sa oplatia

Ak je pre vás dovolenka Monastir už viac-menej jasná voľba a patríte k tým ľuďom, ktorí svoju dovolenku radi trávia aktívne, určite vás bude zaujímať aj to, čo priamo v Monastire a tiež v jeho okolí môžete navštíviť. Zrejme najväčšou dominantou tohto prímorského letoviska je opevnený kláštor Ribatom, ktorý bol vystavaný už v 9. storočí ako obrana proti križiackym útokom. Ďalej tu tiež môžete navštíviť mauzóleum prvého tuniského prezidenta Habiba Bourguibyho a za zmienku určite stojí aj niečo, čo k Tunisku a svetu orientu neodmysliteľne patrí – mešita, v Monastire konkrétne Veľká mešita. Nuž a pri večerných prechádzkach určite neprehliadnete ani monastirský prístav.

Ak však chcete zamieriť aj mimo mesta, za výlet určite stoja aj okolité letoviská Sousse, Mahdia či El Jem – každé z nich má turistom čo ponúknuť.

Last Minute Monastir dovolenka s TUI ReiseCenter

Láka vás dovolenka Monastir? Ak áno, potom sa na ňu vyberte určite s TUI ReiseCenter! Nielenže vám ponúkame tie najlepšie hotelové rezorty a profesionálne služby, ale tiež u nás nájdete veľmi výhodné Last Minute Monastir zájazdy, vďaka ktorým budete vaša dovolenka v Tunisku lacnejšia.

monastir last minute