Vyberáme pre Vás najkrajšie roof top bary na svete

Vyberáme pre Vás najkrajšie roof top bary na svete

K cestovaniu neodmysliteľne patrí aj "užívanie si". Niekedy nemusíte bývať v tom najdrahšom hotely v meste, aby ste sa mohli pokochať krásnymi panoramatickými výhľadmi na mesto a okolitú krajinu a zároveň byť uprostred diania.

Vyberáme pre Vás najkrajšie roof top bary na svete

K cestovaniu neodmysliteľne patrí aj "užívanie si". Niekedy nemusíte bývať v tom najdrahšom hotely v meste, aby ste sa mohli pokochať krásnymi panoramatickými výhľadmi na mesto a okolitú krajinu a zároveň byť uprostred diania. Kde inde možno spojiť zábavu s poznávaním, krásne výhľady s dobrým jedlom, pamätné selfie s nezabudnuteľnou atmosférou - ako jednou návštevou v roof top bare. Vyberáme pre Vás tie, ktoré sme sami videli, zažili, vyskúšali a ktoré nás očarili viac ako iné.

 

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY – DUBAJ

One&Only Royal Mirage 5*

The Rooftop Terrace & Sport Lounge – tepané kaviarenské stolíky, farebné vankúše, tlmené svetlo sviečok, dym z vodných fajok - orientálna atmosféra na Vás dýcha na streche tohto luxusného hotela, kde strop tvorí samotná obloha. Atmosféru dotvára výhľad na ligotavé mrakodrapy v diaľke. Koktaily a typické arabské mezze sa tu podávajú do neskorej noci.

RUSKO – MOSKVA

Ritz Carlton Moscow 5*

O2 Lounge – na 12-tom poschodí hotela sa ukrýva naozajstný klenot. Moderný bar s vnútornou a v letných mesiacoch aj otvorenou vonkajšou časťou láka svojich návštevníkov výhľadmi na prekrásnu historickú časť mesta s typickými vysvietenými vežičkami.  V medzinárodne zostavenom menu nechýba kaviár a morské plody a koktaily inšpirované ruskými ingredienciami.

FRANCÚZSKO – PARÍŽ

The Peninsula Paris 5*

Hotel nemá len úžasnú polohu, leží na skok od Arc de Triomphe, ale aj lahôdku v podobe baru Le Rooftop, ktorý okupuje strechu na celom 6-tom podlaží a ponúka dych berúce panoramatické výhľady na Paríž. Nie je hádam nič parížskejšie ako uniknúť pred hlukom veľkomesta a užívať si výhľad na ligotajúcu sa Eiffelovu vežu s koktailom v ruke.

THAJSKO – BANGKOK

Millennium Hilton Bangkok 5*

Odvezte sa výťahom na 32 podlažie hotela a ocitnete sa v Three Sixty Lounge. Pohodlne sa usaďte a sledujte ako beží v tejto hektickej metropole život pod Vami. Živá jazzová kapela navodí romantickú atmosféru a kombinácia miešaných koktailov s exotickým podnebím z Vás vyplavia všetok stres.

USA – MIAMI

Fontainebleau  Miami Beach 5*

Asi najobľúbenejší hotel medzi hviezdami a smotánkou na Floride. Pozná ho snáď každý z filmov (The Bodyguard, Scarface) a videoklipov. Ale vedeli ste, že mimo viacerých barov v ňom nájdete aj reštauráciu La Côte, ktorá má vyvýšenú terasu odkiaľ je nádherný výhľad na bazénový svet a oceán? Toto miesto bolo ocenené Miami New Times aj ako najlepšia reštaurácia pri bazéne v Miami. Kick back v štýle luxusného Côte d’Azur ponúka okrem osviežujúcich  koktajlov aj tapas a živé vystúpenia Dj-ov.

VEĽKÁ BRITÁNIA – LONDÝN

Me London 5*

Odpáľte Vašu párty do atmosférických výšok! Tak znie motto Radio Rooftop Baru, ktorý nájdete na streche londýnskeho hotela zo siete Melia. 10-te poschodie ponúka nádherné panoramatické výhľady na všetky highlighty mesta: Tower Bridge, London Bridge, Saint Pauls Cathedral, London Eye... Či cez deň alebo v noci, je to miesto, kde chce byť každý videný. Mimochodom už ste skúsili moderné tapas: čierne olivy s tapenádou z horkej čokolády?

ROUND THE WORLD - NIEKDE NA MORI

Mein Schiff 5 - TUI Cruises

Netradične, ale nedalo nám nezahrnúť aj Überschau Bar, ktorý nájdete kdekoľvek na mori, kde sa aktuálne plaví Mein Schiff 5 z flotily TUI Cruises. Z tohto miesta máte neustále iný výhľad a nad sebou máte len oblohu. Raz ste v Ázii a o pár týždňov sa môžete plaviť po karibských ostrovoch s plážami s bielym pieskom. Záleží len na Vás akú plavbu si vyberiete!

 

A ktoré roof top bary sme ešte nespoznali a podľa Vás by sme mali?

 

Travel Expert Katarina