TUI Fly a prvý let na biopalivo

TUI Fly a prvý let na biopalivo

TUI hrdo prezentuje prvý let 737 MAX uskutočnený na biopalivo!

Spoločnosť TUI hrdo prezentuje prvý let 737 MAX uskutočnený na biopalivo, čo je dôležitá súčasť záväzku TUI pre budúcnosť udržateľného letectva. Lietadlo od výrobcu Boeing uskutočnilo svoj let zo Seattlu do Štokholmu s 30% zmesou biopalív. Jednalo sa o jeden z letov s najvyššou efektívnosťou emisií uhlíka, ktoré tento typ lietadla dosiahol. 737 MAX 8 bola druhou dodávkou tohto lietadla dodaného do poprednej spoločnosti vo svetovom cestovnom ruchu, tentoraz do TUI Nordic. Skupina TUI už privítala svoje prvé 737 MAX 8 v TUI Belgium v Bruseli. Obe lietadlá sú dodané do flotily spoločnosti TUI Airlines, celkovo 72 lietadiel, ktoré majú byť dodané do roku 2023.

Masívne úspešný 737 MAX je považovaný za popredný v leteckej terminológii. Tento typ lietadla má o 14 percent nižšiu spotrebu petroleja, čo zároveň nadväzuje na 14 percent nižšie emisie uhlíka v porovnaní s lietadlami tejto veľkosti, ktoré predtým prevádzkovala spoločnosť TUI fly. Lietadlo má tiež 40% menšiu hlučnosť, ktorá podporuje záväzok spoločnosti TUI v oblasti letectva na udržateľnosť. Skupina TUI spravila významné investície do svojho leteckého segmentu a objednala celkom 72 nových 737 MAX 8 a 10.

Dlhodobobý záväzok

Udržateľný záujem o letectvo je kľúčovou časťou stratégie dlhodobej udržateľnosti TUI – v nadväznosti na stratégiu - lepšie dovolenky - lepší svet.

Cieľom TUI je zabezpečovanie európskych leteckých spoločností s najnižším počtom emisií uhlíka a zníženie intenzity emisií v prevádzke o ďalších 10% do roku 2020.

TUI v súčasnosti hľadá dodávateľov v severských krajinách, ako aj v Európe a stále pripravuje udržateľné letecké palivá.

Do konca roka 2018 bude doručených celkom deväť lietadiel typu 737 MAX 8 do skupiny TUI. Tieto lietadlá budú prevádzkované spoločnosťou TUI v Belgicku, Švédsku, Spojenom kráľovstve a Holandsku.

Prvý 737 MAX pre TUI fly Nemecko má naplánované dodanie začiatkom roka 2019. Skupina TUI si objednala 72 nových lietadiel, aby obnovila svoju lietadlovú flotilu do roku 2023 podľa aktuálneho plánovania.