Tenerife – ostrov nekonečných možností

Tenerife – ostrov nekonečných možností

Prečo by ste mali navštíviť práve Tenerife? Tenerife je vždy dobrý nápad aj vďaka celoročne príjemnému podnebiu, ale ponúka toho omnoho viac.

Tenerife – ostrov nekonečných možností

Prečo by ste mali navštíviť práve Tenerife?

Tenerife je vždy dobrý nápad aj vďaka celoročne príjemnému podnebiu. Slnkom zaliaty juh ostrova, strašidelný sever a dedinky ako Costa del Silencio sú oázami pokoja, pohorie Tenno so svojimi skalnatými kaňonmi patria len k zlomku toho, čo tento ostrov ponúka. Najväčší spomedzi Kanárskych ostrovov Vás očarí svojou prírodnou rozmanitosťou a kontrastmi: tmavomodrý oceán, tmavé piesočnaté pláže, drsné pobrežie, husté lesy , sopka Teide a pestrofarebné popínavé rastliny a pestré ibišteky.

 

Čierne pláže – nachytajte bronz na lávovej pláži

Biele, nekonečné pláže s jemným pieskom si praje azda každý dovolenkár. Kto, ale hľadá niečo výnimočné, je tu na správnom mieste. Na Tenerife nájdete aj klasické piesočnaté pláže, ale aj nekonečné čierne. Znie to zvláštne? Ale vyzerá to rozprávkovo a garantujeme Vám, že tieto pláže budú perfektnou kulisou pre dovolenkové fotky. Dôvodom prečo sú pláže čierne je, že celý ostrov je sopečného pôvodu. A má to aj jednu veľkú výhodu, že už pri jemnom slnku sa piesok zohreje a je veľmi príjemný aj počas chladnejších dní. Čierne pláže nájdete predovšetkým na severe ostrova.

Sopka Teide a národný park – vitajte na mesiaci

Mesačná lávová krajina a dychberúca príroda národného parku Teide. Okrem týchto až neskutočných lokalít tu nájdete aj vavrínové lesy, impozantné strmé útesy a Teide. Gigantická sopka Teide s nadmorskou výškou 3718 m je zároveň najvyšším vrcholom Španielska.

 Na vrchol sopky sa dostanete po turistickom chodníku, ak máte radi pohyb alebo sa pohodlne zveziete lanovkou. Perfektné výhľady sú tu zaručené. Z lanovky dovidíte až na more a priľahlý ostrovček La Gomera.

 

Siam Park – Kus Thajska na Tenerife

Určite si nezabudnite plavky, nakoľko počas návštevy Siam Parku neostanete určite suchý. Zábavný vodný park postavenú v thajskom štýle zaručí poriadnu zábavu na bláznivých tobogánoch a príjemné schladenie. Absolútnym highlightom parku je najväčšia  pobrežná vlna na svete. V parku nájdete fascinujúci tropický svet zvierat a kvetov. Siam Park sa nachádza na juhu ostrova Playa de la Américas.

Loro Parque – pestrý zvierací svet

Farebný svet zvierat nájdete v Loro Parque - najvyhľadávanejšom zvieracom parku na Kanárskych ostrovoch s prekrásnou prírodou a najväčšou zbierkou papagájov na svete. Park sa nachádza v severnej časti ostrova, Puerto de la Cruz.

Icod de los Vinos – Drago Milenario

Ďalšiu zaujímavosť – poznávacie znamenie kanárskych ostrovov - nájdete v dedinke Icod de Los Vinios v blízkosti Santa Cruz de Tenerife. Drago Milenario je chránený, 500rokov starý dračí strom a zároveň  najstarší a najväčší exemplár svojho druhu, s priemerom kmeňa 20m.

Zo všetkých Kanárskych ostrovov ponúka práve Tenerife najširšiu paletu zážitkov pre Vašu dovolenku. Sopečná krajina  a pláže zaliate tmavým lávovým pieskom, ktoré ponúkajú nespočetné možnosti pre vodné športy, Los Gigantes  na západnom pobreží ostrova je známe svojimi obrovskými do mora padajúcimi skalnatými útesmi odkiaľ je nádherný výhľad na more a mnoho ďalších miest, ktoré čakajú kým ich objavíte.

Najlepší čas na cestu:

Tenerife ako všetky Kanárske ostrovy patrí k ostrovom večnej jari. V ročnom priemere nekolísajú teploty o viac ako 5 stupňov. Z dôvodu severovýchodného pasátu a kanárskych prúdov ostáva podnebie na Tenerife celoročne príjemne teplé, teplota vody len zriedkavo klesne pod 20 °C. Za najoptimálnejší čas na návštevu ostrova Tenerife spravidla odporúčame leto od mája do augusta.