SHOWTIME V DUBAJI - Novinky z obľúbenej destinácie

SHOWTIME V DUBAJI - Novinky z obľúbenej destinácie

Vďaka výnimočným eventom a inovatívnym, moderným atrakciám posunul emirát Dubaj latku opäť omnoho vyššie.

ČO JE NOVÉ V DUBAJI?

Vďaka výnimočným eventom a inovatívnym, moderným atrakciám posunul emirát Dubaj latku opäť omnoho vyššie.

Dubaj ponúka rozmanitosť. Táto populárna destinácia s ponukou luxusnej dovolenky zamierila tentoraz svoju pozornosť na mládež a rodiny. Rastie nová ponuka tematických parkov, kultúrnych highlightov a bohatého zábavného programu.

Absolútnou novinkou je prvá Live Performance Show „La Perle“ v Al Habtoor City, kde sa na javisku – vo vode aj vo vzduchu oslavuje arabský svet. Svetoznámy režisér Cirque du Soleil, Franco Dragone koncipoval túto  show, kde sa predstaví spolu 65 umelcov z 23 krajín a aktuálne je naplánovaných 450 predstavení.

V máji tohto roku v Dubaji otvorí aj „Orbi Dubai“. Po japonsku je Dubaj prvé mesto, ktoré sa môže pochváliť týmto moderným zážitkom: virtuálna expedícia Vás na 12 zastávkach prevedie prírodnými dejinami a zároveň osloví všetky Vaše zmysli. Či už v lete ponad planétu zem, medzi slonmi alebo v Earth Theather s 35 m širokým plátnom a 3D zvukovým systémom, ktorý napodobňuje vibrácie, vône, hmlu a hromy.

V Dubai parks & Resorts nájdete Motiongate Park, kde práve otvorili atrakciu na tému rozprávky Ako vycvičiť draka. V najväčšom zábavnom parku regiónu je viac ako 100 atrakcií, ktoré sú venované  rôznym témam: Bollywood Parks Dubai, Legoland Dubai a Legoland Water Park.

Nový projekt, ktorý má priniesť ďalšie tematické parky, pláž, nákupné centrum a 140 exkluzívnych víl, má byť hotový v čase konania EXPO2020 a bud eniesť názov „Marsa Al Arab“.

Taktiež sa plánuje výstavba nového prístavu pre súkromné jachty, múzeum, ktoré bude zamerané na svet perál a kde bude aj farma na výrobu perál.

O niečo pokojnejšie, ale o nič menej inovatívne sú predstavenia v novootvorenej Dubai Opera. Od svojho otvorenia zaznamenala v poslednom roku umelecká štvrť Al Quoz viac ako 100 000 návštevníkov na divadelných predstaveniach, opere, balete, koncertoch, konferenciách a výstavách.

Pri prechádzke pozdĺž Sheikh Zayed Road natrafíte na úplne nové Performance Center, ktoré sa inšpirovalo more plaveckou minulosťou mesta. Nové lokály, ako Wild and the Moon sa zaradila umelocko-kultúrna štvrť medzi kulinárske hot spot mesta. Podobne ako v historickej časti Al Fahidi, kde vedľa tradičných soukov nájdete aj Sikka Art Fair – čo je ozajstný Insider Tip.

 

Travel Expert Katarina