Seychely: exotika v Indickom oceáne

Prírodná scenéria na Seychelách je úchvatná.

Seychely sú ideálna destinácia pre potápanie a šnorchlovanie v teplých vodách s bohatým podmorským životom. 

Seychely tvorí skupina 115 ostrovov v Indickom oceáne. Nachádzajú sa v blízkosti iných známych exotických destinácií ako Maurícius, Komorské ostrovy, Madagaskar, Réunion a Maldivy. V roku 1976 vyhlásili Seychely nezávislosť od Spojeného kráľovstva a stali sa republikou s oficiálnym názvom Seychelská republika. Najväčší ostrov Mahé je vstupnou bránou na Seychely. Letisko sa nachádza neďaleko hlavného mesto Victoria. 

Prírodná scenéria na Seychelách je úchvatná - tyrkysové vody oceána, svetlý piesok, palmy a v pozadí hory. Seychely sú ideálna destinácia pre potápanie a šnorchlovanie v teplých vodách s bohatým podmorským životom. Odporúčame navštíviť severné pobrežie ostrova Mahé s nádhernými útesmi. 

Ak máte chuť objavovať, nasledujúce miesta na Seychekách stoja za návštevu.

Anse Lazio

Nachádza sa na severozápadnom cípe ostrova Praslin. Pláž je tu takmer dokonalá - zlatý piesok, palmy a krištáľovo čisté more. 

Národný park Morne Seychellois

Popri leňošení na miestnych plážach, odporúčame urobiť si čas na návštevu národného parku Morne Seychellois. Hustým lesom v parku vás prevedie skúsený sprievodca. Pri jeho skúmaní narazíte na vzácne druhy vtákov, plazov, rastlín a vychutnáte si nádherné výhľady do okolia. 

Vallée de Mai

Ide o prírodnú rezerváciu, zapísanú na zoznam UNESCO, ktorá je domovom kokosových paliem a endemických rastlín. Narazíte tu na bulbula - krásneho modrého holuba. 

Ostrov Alphonse 

Alphonse je malý koralový ostrov, ktorý leží asi 400 km od Mahé a je skvelým miestom pre rybárov a potápačov. 

Anse Cocos

Na východnom pobreží ostrova La Digue sa nachádza Anse Cocos - miesto, z ktorého nebudete chcieť odísť. Piesok na Anse Cocos má takmer oslepujúcu bielu farbu a miestne pláže sú ideálne miesto na celodenný relax na pláži. 

Denis

Vítajte v raji. Môže to znieť ako klišé, ale koralový ostrov Denis sa tomuto tvrdeniu približuje viac ako ktorékoľvek iné miesto na planéte. Teplú tropickú vodu tu obkolesujú pláže s bielym pieskom, zatiaľ čo lagúna na pobreží oslňuje magickými odtieňmi modrej. Na ostrove Denis stretnete obrovské korytnačky a nádherné druhy vtákov. 

Z viedenského letiska sa na Seychely dopravíte s jedným prestupom s viacerými spoločnosťami niekoľkokrát do týždňa. Letenky vám radi zabezpečíme. Túžite po dovolenke na niektorom z ostrovov súostrovia Seychely?

Pozrite si ponuku dovolenky na Seychelách