Rodinná dovolenka na Malorke

Rodinná dovolenka na Malorke

Kombináciou plážovej dovolenky a návštevou pamiatok ostrova v mestách Palma alebo Alcudia, bude mať rodinná dovolenka na Malorke určite úspech.

Kombináciou plážovej dovolenky a návštevou pamiatok ostrova ako Palma alebo Alcudia, bude mať rodinná dovolenka na Malorke určite úspech. Navštívte s Vašimi deťmi napríklad akvárium v meste Palma, kde môžete obdivovať viac ako 50 akvárií s exotickými druhmi rýb a deti spoznajú rôzne morské živočíchy. Obzvlášť lákavý je podmorský tunel, v ktorom plávajú žraloky. Akvárium určite stojí za návštevu a to nielen počas dňa kedy Vás prekvapí dážď.

Zabavte sa s deťmi aj v zábavných parkov na ostrove:

Vďaka veľkému počtu zábavných parkov na ostrove nebude nikdy dovolenka s deťmi nudná. Aqualand v El Arenal je jeden z najpôsobivejších parkov ostrova. Metre dlhé šmykľavky, tobogany a bazény s umelými vlnami ponúknu nielen príjemné schladenie a zábavu. V Alcudii nájdete Hidropark. Atrakcie v tomto parku začínajú destkým ihriskom a končia mega šmykľavkou. V národnom parku La Reserve sa naučíte o faune a flóre ostrova a môžete si vyskúšať lezenie a túry v prírode.

Najpriateľskejšie miesto pre rodiny s deťmi na Malorke – jednoznačne sever

S rodinou na Malorku – sen miliónov Európanov každé leto. Prinášame Vám tipy pre rodinnú dovolenku od našich klientov, kolegov a produktových manažérov, ktorí aj sami volia túto destináciu ako dovolenkový cieľ pre ich rodinnú dovolenku.

 

1. Bezpečnosť: Modrá vlajka na pláži znamená, že všetko je  v poriadku

Keď na pláži veje modrá vlajka, znamená to, že hurá do vody. Modrá vlajka je znamením pre čistotu, bezpečnosť a veľmi dobrú kvalitu vody. Obzvlášť ak cestujete s deťmi, je toto veľmi dôležité kritérium. 50 pláží baleárskych ostrovov (Malorka, Ibiza, Formentera, Menorka) sa smie pýšiť ocenením modrej vlajky a jednou z nich je aj pláž pre Port d Alcudia.

Deti sa tu cítia ako v siedmom nebi: pláž je dlhá a pomaly sa zvažuje do mora, pozdĺž sa plaví rybárska loď, ktorú more ľahko privedie k brehu. Každý krát skríknu moje deti jedno veľké hurá – hovorí Sven Görrissen zatiaľ čo on leží na nafukovačke a musí dávať pozor, aby nedostal úpal.

Priamo na plážovej promenáde v prístave Alcudia si môžete zaobstarať všetko, čo potrebujete pre perfektný plážový deň s rodinou, či už výbavu na šnorchlovanie až po gumové medvedíky.

 

2. Pekné mestečká : Alcúdia – chrám, divadlo a taverny

Malebná a vhodné pre deti je mesto Alcúdia na severe Malorky. Stredoveká pevnosť v Alcúdii vzbudí nadšenie u detí a mnohé reštaurácia a bodegy zase potešia rodičov. Mesto patrí k dvetovému dedičstvu UNESCO. Ešte dnes nachádzajú archeológovia vo vykopávkach niekdajšieho rímskeho osídlenia Pollentia antické pozostatky a zvyšky mestských hradieb. Staré mestské hradby a zrúcanina divadla určite stoja za návštevu – hradby chránili mesto pred pirátmi viac ako 650 rokov.

3. Plážové expedície: prenajmite si auto alebo na bicykloch

Najlepším spôsobom ako objavovať ostrov s rodinou je prenajať si auto, tak sa môžete presúvať od jednej zátoky do druhej od pláže k pláži. Krásne pieskové duny nájdete napríklad na pláži Cala Mesquida pri Artá. Vzhľad pripomína pláže ako pri severnom mori. Deti sú veľmi vynaliezavé a duny používajú ako úkryty, hovorí Sven.

Na ďalší deň sa môžete vrátiť do zátoky Alcúdia, najlepšie Playa de Muro. Tu je možnosť si zapožičať rodinný bicykel na štyroch kolesách a jazdiť pozdĺž pláže. Stavať architektonické diela z jemného piesku alebo loptové hry zabavia Vašich najmenších na dlhé hodiny.

A pokiaľ ste sa nabažili pláže, môžete sa presunúť do národného parku Par Natural S Albufera. V močiaroch žijú stovky druhov vtákov, ktorých spev je dobre počuť buď skoro ráno alebo večer. A vôbec nebude jednoduché ich rozoznať.

 

 

Ponuky pre dovolenku na Malorke nájdete tu: