Ras Al Khaimah – objavte čaro arabských emirátov

Ras Al Khaimah

Ak neviete, ktorý emirátov si vybrať ako svoju dovolenkovú destináciu, poďte postupme a pekne po poriadku. Ak začnete po mape blúdiť zhora, dostanete sa k emirátu, ktorý nesie názov Ras Al Khaimah. Leží najsevernejšie zo všetkých siedmych emirátov. Nájdete ho pri Hormuzskom prieplave a oplýva bohatou námorníckou históriou. Ak sa rozhodnete navštíviť práve tento kút sveta vedzte, že tu budete oplývať nekončiacou dobrou náladou ku ktorej prispieva príjemné počasie.

                                                                       Dovolenka v Ras Al Khaimah

Počasie v Ras Al Khaimah

Letovisko Ras Al Khaimah je ideálna destinácia pre všetkých dovolenkárov, ktorí preferujú oddych v zimných mesiacoch. Letá v Ras Al Khaimah sú mimoriadne horúce a niektoré denné teploty môžu dosahovať hranicu až 40 stupňov celzia. Naopak počas zimy vás čaká ideálne počasie na skvelý oddych v exotickom prostredí. Nádherné piesočné pláže vás napríklad počas januára zohrejú na prívetivých 25 stupňov.

 

                                                                   Dovolenka v Ras Al Khaimah

Čo rozhodne nevynechať v Ras Al Khaimah

V najvyššie položenom arabskom emiráte môžete cestovať čase. Najväčšou zaujímavosťou tamojšieho sveta je rozhodne pevnosť Dhayah zo 16. storočia. Nachádza sa len necelých 15 kilometrov od vašej destinácie Ras Al Khaimah. Jej úloha bola mimoriadne dôležitá, pretože plnila ochrannú funkciu pred nepriateľmi. Práve preto mala dôležitú funkciu v dejinách emirátov. Na tomto čarovnom mieste si môžete vychutnať exkluzívny výhľad na celé mesto. Ak máte radi kultúru, rozhodne nevynechajte Národné múzeum Ras Khaimah, kde nájdete najvzácnejšie vystavované zbierky v celých Spojených arabských emirátoch. Toto múzeum nájdete v nádhernom paláci, ktorý kedysi slúžil ako sídlo kráľovskej rodiny Al Qasim. Nájdete tam archeologické, no tiež etnografické zbierky. Ak sa rozhodnete spoznávať tamojšiu arabskú kultúru, nezabudnite sa po namáhavom spoznávacom výlete aj trochu schladiť. Skvelým miestom na nespútanú zábavu je napríklad Icelan Water Park s viac ako 30timi vodnými atrakciami od výmyslu sveta. Objavte čaro arabských emirátov a začnite hneď od vrchu. Ras Al Khaimah je skutočným rajom na zemi, ktorý sa oplatí zažiť na vlastnej koži.

                                       Dovolenka v Ras Al Khaimah

Neváhajte a vyberte si z našej širokej ponuky hotelov