Ras Al Khaimah - Krajina plná kontrastov

Ras Al Khaimah - Krajina plná kontrastov

Ras Al Khaimah ako najsevernejší zo siedmich emirátov je destináciou mnohých tvárí. Dlhé piesočnaté pláže strieda mohutné pohorie, nádherné pláže mangrové porasty a fascinujúca púšť. Z geografického hľadiska sa rozlieha medzi pohorím Al Hajar a Perzským zálivom, cca 45 minút od Dubaja.

Ras Al Khaimah ako najsevernejší zo siedmich emirátov je destináciou mnohých tvárí. Dlhé piesočnaté pláže strieda mohutné pohorie, nádherné pláže mangrové porasty a fascinujúca púšť. Z geografického hľadiska sa rozlieha medzi pohorím Al Hajar a Perzským zálivom, cca 45 minút od Dubaja. 

Pohorie Al Hajar
Mangrové porasty
Púštne safari Ras Al Khaimah

 

 

 

 

 

 

 

Mekka adrenalínových športov

Ste fanušíkmi aktívnej dovolenky? V Ras Al Khaimah ste na správnej adrese! Pohorie Al Hajar poskytuje mnoho aktivít rôznej náročnosti pre adrenalínových nadšencov či rodiny s deťmi. Túry po okolí poskytujú dychberúce výhľady a sú priam balzamom na dušu.

V kempe Bear Grylls Explorers Camp, ktorý vznikol pod záštitou známeho dobrodruha Edwarda Michaela Gryllsa, sa ocitne tvárou tvár arabskej divočine. Ubytovaní budete priamo v horách, v recyklovateľných chatkách a profesionálne školení sprievodcovia vás budú sprevádzať základnými zručnosťami prežitia v divokej prírode, horolezectvom či turistikou.

Hlavnou atrakciou emirátu je najdhlší zipline na svete. Meria 2,83 km a spúšťa sa rýchlosťou 120 až 150 km/h z najvyššieho vrchu emirátu - majestnáho Jebel Jais 1934 m/n/m. 

Medzi najnovšie adrenalínové atrakcie patrí dobrodružná jazda na bobovej dráhe Jais Sledder.  Počas cca 8 minút pri rýchlosti 40 km/h zažijete vzrušujúcu jazdu s úžasnými výhľadmi na pohorie Al Hajar.

Wadi Shawka
Jebel Jais Zipline
Jais Sledder

 

  

 

 

 

 

 

Staroveká arabská kultúra

História emirátu Ras Al Khaimah je naozaj veľmi bohatá. Siaha až do tretieho tisícročia nášho letopočtu. Mementom starých čias je Al Jazirah Al Hamra alebo "dedina duchov", ktorá je najstaršou dedinou v Spojených arabských emirátoch. Predstavuje tisíce rokov klasickej architektúry na blízkom východe. Nájdete tu tradičné štvrte, v ktorých boli ubytovaní lovci perál aj bohatí obchodníci, strážne veže, mešity či trhovisko. Na výstavbu dediny sa použili lokálne materiály ako koralové bloky a skamenené plážové skaly, trámy mangrovových stromov, kmene datlí či vrstvy mušlí  na odvodnenie. Začiatkom 70-tych rokov počas objavenia ropy, obyvatelia dedinu Al Jazirah Al Hamra postupne opustili. Dnes slúži ako verná ukážka histórie tohto zaujímavého emirátu.

Pevnosť Dhayah
Dedina Al Jazirah Al Hamra
Veža v Al Jazirah Al Hamra

 

 

 

 

 

 

 

Pre lovcov výnimočných zážitkov

Milovníci zážitkovej gastronómie nesmú vynechať návštevu najvyššie položenej reštaurácie v Spojených arabských emirátoch -  1484 by Puro na úpätí Jebel Jais. Unikátne delikatesy svetových kuchýň si môžete vychutnávať z terás reštaurácie, ktoré ponúkajú nadpozemský výhľad na vrcholky pohoria Al Hajar.

V púštnom kempe Sonara Al Wadi zažijete romantické západy slnka nad očarujúcou púštnou krajinou. Moderný kemp je umiestnený neďaleko hotela Ritz Carlton Ras Al Khaimah. Vyvrcholením dňa v kempe je luxusná večera pod magickou hviezdnou oblohou za sprievodu ohňovej show.

Lovenie perál bolo v minulosti hlavným spôsobom obchodu miestnych obyvateľov. Malo také významné postavenie, že na počesť zachovania tejto aktivity vznikla v Ras Al Khaimah jediná perlová farma Suwaidi Pearl Farm. Skúsení sprievodcovia vás na tradičnej rybárskej lodi prevedú po stopách lovcov perál, porozprávajú vám o histórií a technikách potápania.

K nezabudnuteľným zážitkom patrí aj deň strávený s miestnymi Beduínmi. Beduíni sú význační svojou pohostinnou a priateľskou povahou. Svojich hostí vítajú vždy s rešpektom a šákou kávy, tradičným jedlom a príbehmi zo života. Miestnu púštnu krajinu objavujte z ťavieho chrba alebo si zapožičajte štvorkolky a prebrázdnite neskrotné piesočné duny.

Beduínsky kemp
Reštaurácia 1484 by puro
Suwaidi Pearl Farm