Prehľad aktuálne dostupných dovolenkových destinácií

Prehľad aktuálne dostupných dovolenkových destinácií

Ak ste aj Vy dostali chuť na slnečné lúče, piesok a more, máme pre Vás tipy, kam môžete vycestovať aj počas aktuálne pretrvávajúcej pandemickej situácie. 

Prosíme berte ohľad, že všetky uvedené informácie sú aktuálne v čase uverejnenia článku a z dôvodu vývoja aktuálnej situácie sa môžu priebežne meniť.

MALDIVY

Absolútny favorit spomedzi dovolenkových destinácií. Čo ostrov, to dovolenkový rezort a raj, vyberie si každý. Pohodlné priame lety z Viedne 4x týždenne, ako aj mnohé ďalšie letecké spojenia s jedným prestupom. 

Aktuálne je vstup do krajiny podmienený predchádzajúcou rezerváciou ubytovania a preukázaním sa negatívnym PCR testom na COVID-19, ktorý nie je starší ako 96 hodín. Z povinnosti testovania sú vyňaté iba deti do 1 roku. Negatívny výsledok testu je nutné nahrať do online zdravotného formulára, ktorý je potrebné pred cestou vyplniť.

Presnejšie informácie k vstupným podmienkam na Maldivy.

MAURÍCIUS 

Destinácia Maurícius je otvorená pre cestujúcich, pričom nasledovne rozlišuje podmienky vstupu pre plne zaočkovaných a nezaočkovaných:

Očkovaní cestujúci - je potrebné mať potvrdenie o plnom zaočkovaní proti COVID-19 a pri vstupe do krajiny sa preukázať negatívnym 72-hodinovým PCR testom. V deň príchodu na letisko a v 5. deň pobytu je povinnosť absolvovať PCR test.

Nezaočkovaní cestujúci - nezaočkovaní cestujúci majú vstup povolený za podmienok, že musia ísť do 14 dňovej karantény po príchode do oficiálneho karanténneho hotela. V deň príchodu, 7. a 14. deň je povinnosť absolvovať PCR test. Po negatívnom PCR teste v 14. deň je možné sa voľne pohybovať po ostrove a presťahovať sa do nového ubytovania.

Priame lety z Viedne na Maurícius 3x do týždňa do konca apríla.

Presnejšie informácie k vstupným podmienkam na Maurícius.

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY

Ďalšia populárna destinácia so stálym letným počasím vzdialená necelých 6 hodín letu. Priame lety z Viedne niekoľkokrát do týždňa ponúka napr. Emirates Airlines. Emiráty Dubaj, Ajman, Ras Al Khaimah vítajú turistov a rezorty sú otvorené. 

Aktuálne pre vstup do SAE (cez Dubaj) platí povinnosť vykonať PCR test pred cestou (72 hodín), ktorý je kontrolovaný pred nástupom do lietadla. Všetci prichádzajúci budú po prílete testovaní PCR metódou priamo na letisku a výsledok im bude doručený formou SMS správy. 

Presnejšie informácie k vstupným podmienkam do SAE. 

ZANZIBAR

Romantický ostrov v Indickom oceálne učaroval už mnohým. 

Letecké spojenia sú dostupné z Viedne s jedným prestupom napríklad s Ethiopean Airlines, Emirates Airlines alebo Qatar Airways. 

Cestujúci na Zanzibar sú povinní vyplniť online príjazdový formulár. Rovnako sa vyžaduje potvrdenie o negatívnom PCR teste nie staršom ako 96 hodín. Táto povinnosť platí aj pre zaočkované osoby. Po prílete sa nezačkovaní cestujúci musia otestovať antigénovým testom. Plne zaočkovaní cestujúci sú od tejto povinnosti oslobodení.

Presnejšie informácie k vstupným podmienkam na Zanzibar. 

KUBA

Roky vyhľadávaná a naďalej populárna destinácia s krištáľovo čistým morom a nekonečnými piesočnatými plážami. Krajina je turistom otvorená, avšak sprísnila podmienky vstupu, preto je aktuálne skôr zaujímavá pre tých, ktorí si môžu dovoliť dlhší pobyt. 

Letecké spojenia z Viedne na Varadero sú možné s 1 prestupom v Nemecku, do Havany s jedným prestupom vo Švajčiarsku alebo Španielsku.

Pre všetkých cestujúcich platí povinnosť pred cestou vyplniť elektronický zdravotný a migračný formulár. Pre cestujúcich ďalej platí povinnosť predložiť potvrdenie o plnej zaočkovanosti, negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín. Existuje tiež možnosť testu PCR náhodným výberom na letisku po prílete do destinácie.

Presnejšie informácie k vstupným podmienkam na Kubu. 

DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA

Obľúbená dovolenková destinácia v Karibiku so svojimi all inclusive rezortmi láka turistov neustále. 

Dostupné sú letecké spojenia z Viedne do Punta Cana s jedným prestupom v Nemecku, Švajčiarku a Francúzsku. Lety do Santo Domingo sú dostupné s jedným prestupom v Nemecku alebo v Španielsku. 

Na letiskách cestujúci podstupujú rýchly test náhodným výberom. Test náhodným výberom nemusia podstupovať cestujúci, ktorí predložia negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín alebo potvrdenie o očkovaní, pričom posledná dávka bola podaná minimálne 3 týždne pred príchodom do krajiny. Po príchode do krajiny nie je povinná karanténa. Pri vstupe a pri odchode z krajiny je povinnosť vyplniť online formulár, ktorý platí len v digitálnej podobe.

Presnejšie informácie k vstupným podmienkam do Dominikánskej republiky

MEXIKO

Ďalšia exotická destinácia, ktorá láka nielen piesočnatými plážami a morom, ale aj históriou. 

Priame letecké spojenia z Viedne do Cancúnu 3x týždenne do konca apríla.

Pri vstupe na územie Mexika sa aktuálne nevyžaduje preukázať negatívny test na COVID-19 a nevyžaduje sa ani povinná karanténa. 

Presnejšie informácie k vstupným podmienkam do Mexika. 

EGYPT

Populárna dovolenková destinácia s all inclusive rezortmi priamo na plážach láka turistov. Aktuálne s priamymi letmi z Viedne 2x do týždňa do konca apríla. 

Egypt umožňuje vstup na svoje územie všetkým osobám s dokončeným očkovacím cyklom bez nutnosti predloženia PCR testu. Pre cestujúcich, ktorí nie sú očkovaní alebo nespĺňajú vyššie uvedené podmienky je zavedená povinnosť predložiť negatívny výsledok PCR testu nie starší ako 72 hodín.

Pre tých, ktorí hľadajú súkromie, sú k dispozícii aj samostatné vily s privátnym bazénom.    

Presnejšie informácie k vstupným podmienkam do Egypta. 

KANÁRSKE OSTROVY

Ostrovy večnej jari s príjemnými teplotami vzduchu a slnečným počasím sú dostupné priamym letom 5 hodín z Viedne. Na Tenerife a Gran Canaria priame lety z Viedne 2x do týždňa, na Fuerteventura 1x priame lety týždenne.

Pre vstup na Kanárske ostrovy je potrebné mať vyplnený sanitárny formulár, ktorý sa vypĺňa spravidla 48 hodín pred odletom. Pre vstup a zotrvanie v krajine je tiež požadovaný jeden z nasledovných dokumentov (platí pre všetkých od 12 rokov) AG test - nie starší ako 48 hodín alebo PCR test - nie starší ako 72 hodín, očkovací preukaz alebo potvrdenie o prekonaní COVID-19.

Presnejšie informácie k vstupným podmienkam na Kanárske ostrovy.

TURECKO

Cestujúci sa môžu pri vstupe do Turecka preukázať platným certifikátom o úplnom zaočkovaní alebo certifikátom potvrdzujúcim prekonanie COVID-19 v posledných 6 mesiacoch. Osoby, ktoré nemajú vyššie uvedené doklady sa musia preukázať negatívnym PCR testom nie starším ako 72 hodín od vstupu do krajiny alebo negatívnym antigénovým testom nie starším ako 48 hodín od vstupu do krajiny. Výnimka z testovania platí pre deti do 12 rokov. Cestujúci sú tiež povinní vyplniť vstupný registračný formulár pred cestou do Turecka.

Presnejšie informácie k vstupným podmienkam do Turecka.

DOVOLENKA BEZ RIZIKA

V prípade, že máte obavy z toho, že nebudete môcť nastúpiť na zájazd z dôvodu ochorenia na COVID19, je možné využiť cestovné poistenie napríklad v poisťovni AXA.

Aktualizované dňa 04.02.2022.