Prehľad aktuálne dostupných dovolenkových destinácií

Prehľad aktuálne dostupných dovolenkových destinácií.

Aktualizované dňa 19.2.2021.

Ak ste aj Vy dostali chuť na slnečné lúče, piesok a more, máme pre Vás tipy, kam môžete vycestovať aj počas aktuálne pretrvávajúcej pandemickej situácie. 

Prosíme berte ohľad, že všetky uvedené informácie sú aktuálne v čase uverejnenia článku a z dôvodu vývoja aktuálnej situácie sa môžu priebežne meniť.

MALDIVY

Absolútny favorit spomedzi dovolenkových destinácií. Čo ostrov to dovolenkový rezort a raj, vyberie si každý. Pohodlné priame lety z Viedne 2x týždenne, ako aj mnohé ďalšie letecké spojenia s jedným prestupom. 

Aktuálne je pre vstup na Maldivy potrebné sa preukázať negatívnym PCR testom, vykonaným nie skôr ako 96 hod. od plánovaného odletu. A v rámci 24 hod. pred odletom na Maldivy a z Maldív vyplniť online dotazník. 

Presnejšie informácie k vstupným podmienkam na Maldivy.

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY

Ďalšia populárna destinácia so stálym letným počasím vzdialená necelých 6 hodín letu. Priame lety z Viedne niekoľkokrát do týždňa ponúka napr. Emirates Airlines. Emiráty Dubaj, Ajman, Ras Al Khaimah vítajú turistov a rezorty sú otvorené. 

Aktuálne je pre vstup do SAE (cez Dubaj) potrebné sa preukázať negatívnym PCR testom, vykonaným nie skôr ako 72 hod. od plánovaného odletu. Aktuálne by mali byť slovenskí občania podrobení po prílete ďalšiemu PCR testu priamo na letisku. Avšak zo skúseností vieme, že len minimum klientov muselo absolvovať aj druhý test. 

Presnejšie informácie k vstupným podmienkam do SAE. 

ZANZIBAR

Romantický ostrov v Indickom oceálne očaroval už mnohým. 

Letecké spojenia sú dostupné z Viedne s jedným prestupom napríklad s Ethiopean Airlines, Emirates Airlines alebo Qatar Airways. Aktuálne sa nevyžaduje pre vstup do krajiny preukazovať PCR testom, avšak niektoré letecké spoločnosti test vyžadujú. 

Presnejšie informácie k vstupným podmienkam na Zanzibar. 

KEŇA

Exotická destinácia láka turistov teplým morom a čarovnou prírodou. 
Letecké spojenia sú dostupné z Viedne s jedným prestupom, napr. s Ethiopean Airlines. 

Pre vstup do krajiny je povinnosť sa preukázať negatívnym PCR testom nie starším ako 96 hod. od plánovaného odletu, o víza je možné požiadať len online. Výsledok PCR testu musí byť verifikovaný. 

Presnejšie informácie k vstupným podmienkam do Kene. 

KUBA

Roky vyhľadávaná a naďalej populárna destinácia s krištáľovo čistým morom a nekonečnými piesočnatými plážami. Krajina je turistom otvorená, avšak sprísnila podmienky vstupu, preto je aktuálne skôr zaujímavá pre tých, ktorí si môžu dovoliť dlhší pobyt. 

Letecké spojenia z Viedne sú možné s jedným prestupom v rámci EÚ. 

Pri vstupe na Kubu je nutnosť sa preukázať negatívnym PCR testom nie starším ako 72 hod. a podstúpiť po prílete ďalší PCR test. Na 5-ty deň pobytu je povinnosť podstúpiť ďalší PCR test. Naďalej je povinnosť mať tzv. vstupnú kartu alebo vízum, potvrdenie o uzatvorení cestovného poistenia.

Presnejšie informácie k vstupným podmienkam na Kubu. 

DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA

Obľúbená dovolenková destinácia v Karibiku so svojimi all inclusive rezortmi láka turistov neustále. 

Dostupné sú letecké spojenia z Viedne s jedným prestupom napríklad vo Frankfurte alebo Mníchove. Lety s prestupom cez USA alebo Kanadu nie sú momentálne možné.

Dominikánska republika momentálne nevyžaduje pre vstup preukázanie sa negatívnym PCR testom. Po prílete náhodne vyberajú turistov a tí sú podrobení antigénovému testu. Povinnosť je však vyplniť online formulár. 

Presnejšie informácie k vstupným podmienkam do Dominikánskej republiky

MEXIKO

Ďalšia exotická destinácia, ktorá láka nielen piesočnatými plážami a morom, ale aj históriou. 

Letecké spojenia z Viedne sú možné s jedným prestupom v rámci EÚ. 

Mexiko aktuálne nevyžaduje preukazovanie sa negatívnym PCR testom, ale mnohé letecké spoločnosti už áno. Napríklad pri letoch so Swiss Airlines je nutnosť mať negatívny PCR test aj pri tranzite. Povinnosť je však vyplniť online dotazník. 

Presnejšie informácie k vstupným podmienkam do Mexika. 

EGYPT

Populárna dovolenková destinácia s all inclusive rezortmi priamo na plážach láka turistov. Aktuálne aj s priamym letom z Bratislavy. PCR testy sú vykonávané aj na letiskách po prílete za poplatok, resp. sa môžete preukázať vlastným PCR testom v anglickom jazyku nie starším ako 72 hod. pred odletom. 

Pre tých, ktorí hľadajú súkromie, sú k dispozícii aj samostatné vily s privátnym bazénom.    

Presnejšie informácie k vstupným podmienkam do Egypta. 

KANÁRSKE OSTROVY

Ostrovy večnej jari s príjemnými teplotami vzduchu a slnečným počasím sú dostupné priamym letom 5 hodín, momentálne 3x do týždňa z Viedne. 

Pre vstup do krajiny sa vyžaduje preukázať negatívnym testom, nie starším ako 72 hod. pred odletom. Krajina má upravené aj podmienky pre osoby, ktoré prekonali COVID19. 

Presnejšie informácie k vstupným podmienkam na Kanárske ostrovy.

DOVOLENKA BEZ RIZIKA

V prípade, že máte obavy z toho, že nebudete môcť nastúpiť na zájazd z dôvodu ochorenia na COVID19, je možné využiť cestovné poistenie napríklad v poisťovni AXA.

Aktualizované dňa 19.2.2021.