Predĺžte si leto exotickou dovolenkou. Vôbec nemusíte chodiť ďaleko!

Predĺžte si leto exotickou dovolenkou. Vôbec nemusíte chodiť ďaleko!

Za exotickou dovolenkou nemusíte cestovať cez pol sveta! V dnešnom článku vám dáme tipy na zaujímavé destinácie, v ktorých môžete dovolenkovať počas celého roka.

Nestihli ste v lete dovolenku? Žiadny problém. Hoci už v kalendári nastúpila jeseň, teploty u nás klesajú a do plaviek sa už dováži len málokto, ešte stále si môžete leto predĺžiť. Vyberte sa na exotickú dovolenku do blízkeho, či vzdialenejšieho zahraničia, kde je slnečných lúčov dostatok po celý rok.

 

Kanárske  ostrovy

Najbližšou destináciou, ktorá je vhodná na dovolenku aj na jeseň či v zime, sú Kanárske ostrovy. Let na Kanárske ostrovy trvá približne 4,5 hodiny, takže naozaj za pár hodín sa môžete kúpať v mori a užívať si leňošenie na pláži. Napríklad v októbri je na Kanárskych ostrovoch priemerná denná teplota 24°C a teplota vody dosahuje príjemných 23°C.

Na ostrovoch však treba vždy počítať s tým, že sú viac veterné ako pevnina. To sa však dá považovať za obrovskú výhodu! Napr. ostrovy Lanzarote alebo Fuerteventura sú veľmi často navštevované surfistami, ktorí si vietor a s ním prichádzajúce vlny nesmierne užívajú. Ak vás láka vyskúšať si aj surfovanie, je na to ideálny čas!

 

 kanárske ostrovy

Maroko

O niečo väčšou exotikou je dovolenka v Maroku. Maroko je africkou krajinou, ktorá sa považuje za bezpečnú. Let trvá približne 4 hodiny a nepotrebujete tam víza.

Po horúcich letných mesiacoch, kedy býva teplota aj 36°C, v októbri dosahuje teplota v Maroku priemerne 24°C. Maroko obmýva Atlantický oceán a na severe Stredozemné more, takže si tu môžete užívať zaslúžený oddych na pláži, napríklad v meste Agadir. Avšak Maroko nie je typickou dovolenkovou destináciou, kde budete len ležať a opaľovať sa. Bolo by hriechom byť v Maroku a nenavštíviť jeho najväčšie mesto Casablanca, alebo obľúbený Marakesh.

 maroko

Spojené arabské emiráty

Dubaj, či Abú Dabí – to už je naozajstná exotika. Stále sú to však celkom blízke destinácie, pretože let sem trvá približne 5,5 hodiny.

Spojených arabských emirátoch je tropické a suché podnebie, väčšinu územia tvorí púšť. Cestovný ruch je v týchto oblastiach veľmi rozvinutý a turisti si tak môžu užívať luxusné strediská a hotely. Na pláži je častokrát veľká ponuka adrenalínových športov a rôznych atrakcií, alebo aj potápania. Určite netreba vynechať ani výlet na púšť, kde si môžete zajazdiť na ťavách alebo si užiť offroad na púštnych dunách. Dubaj aj Abú Dabíje sú tiež centrom obchodu, nákupných centier s luxusnými značkami a turisti sem veľmi často chodia kvôli nákupom. 

dubaj - spojené arabské emiráty