Novinky zo Spojených arabských emirátov

Novinky zo Spojených arabských emirátov

Spojené Arabské Emiráty nie sú len Dubaj.

INTERCONTINENTAL FUJAIRAH RESORT 5*, Fujairah

Miesto, kde sa stretáva arabská pohostinnosť a bohatstvo s 5* luxusom západu.

Len prednedávnom otvoril nadčasovo krásny rezort InterContinental Fujairah Resort svoje brány a už môže sa okamžite pýšiť titulom „prvý luxusný 5*“ rezort v danom regióne. Hotel totiž leží na severovýchode púštneho štátu Fujairah, ktorý donedávna nepriťahoval hotelierov luxusnej kategórie.

InterContinental Fujairah Resort leží priamo na jemnopiesočnatej Al Aqah pláži a ponúka svojim hosťom privátnu pláž, spolu 190 izieb a suite s rozlohou od 45 do 180 m² v modernom looku. Zo všetkých izieb je vďaka veľkorysým balkónom a terasám výhľad na trblietavý Indický oceán.

Kto chce, môže si vychutnávať pokoj priamo na pláži alebo v jednom zo štyroch bazénov. InterContinental Fujairah Resort stavil na kvalitu a svojim hosťom ponúka rozmaznávanie v O Spa by L´Occitane. Popri klasických hamam-rituáloch sú ponúkané aj tzv. signature-treatments vo vzdušnej outdoorovej kóji.

Ponuka kulinárskych špecialít v InterContinental Fujairah Resort začína medzinárodnou kuchyňou v hlavnej reštaurácii a pokračuje stredomorskými a ázijskými špecialitami v špecializovanej reštaurácii, ktorá zaručene hostí „dostane“ svojou terasou na pláži. Večer sa tu podávajú seafood a BBQ pokrmy – potešenie pre všetky zmysly.

Ak by hostia pocítili potrebu opustiť brány rezortu, InterContinental Fujairah Resort si pripravil ponuku výletov do hôr alebo shuttlebusové spojenie do Dubaja. Potápači a milovníci vodných športov nemusia plávať ďaleko, priamo pred hotelom na najkrajšej riviére perzského zálivu nájdu všetko čo potrebujú.

THE OBEROI BEACH RESORT AL ZORAH 6*, Ajman

Celkom privátny luxus.

V apríli roku 2017 otvoril svoje brány The Oberoi Beach Resort Al Zorah pre náročných milovníkov prírody, fanúšikov wellness a golfových nadšencov.

Mangrovníkové háje, krásne biele pláže a lagúny robia z The Oberoi Beach Resort Al Zorah veľkolepú prírodnú rezerváciu v emiráte Ajman. Moderné a elegantné útočisko presvedčí nenápadným luxusom a excelentným servisom. Dovolenková základňa hotelovej značky Oberoi leží v prírodnej oáze Al Zohan a ponúka wellness, ako aj mnohé aktivity. Športovci si môžu zacvičiť na kitesurfoch, kajakoch a kanoe v blízko ležiacej marine alebo na susednom 18-jamkovom golfovom ihrisku, ktorého dizajn navrhol Nicklaus Design.

Milovníci prírody objavia v The Oberoi Beach Resort Al Zorah čarovný svet zvierat a rastlín prostredníctvom vedených túr do okolia.

Exkluzívne reštaurácie v The Oberoi Beach Resort Al Zorah sa postarajú aj o tie najmaškrtnejšie jazýčky svojich hostí. Za spomienku stojí určite aj návšteva cocktailového baru s ľahkou lounge hudbou. Oddych a relax ponúka aj spa pod holým nebom, 85m dlhý bazén v záhrade, moderné fitness centrum a hotelový chodník pre jogging.

The Oberoi Beach Resort Al Zorah má 89 priestranných a presvetlených izieb, suite a víl, ktoré sú elegantne zariadené a každá má privátnu terasu.