New York - Big Apple

New York - Big Apple

NEW YORK - zoznámte sa. S obrovskými mrakodrapmi, múzeami prešpikovanými moderným umením a exkluzívnymi módnymi domami, New York vie ako si získať Vašu pozornosť od svitania až do súmraku. V noci Vám nedajú spať bary a kluby, kde máte možnosť stretnúť nejednu celebritu.

S obrovskými mrakodrapmi, múzeami prešpikovanými moderným umením a exkluzívnymi módnymi domami, New York vie ako si získať Vašu pozornosť od svitania až do súmraku. V noci Vám nedajú spať bary a kluby, kde máte možnosť stretnúť nejednu celebritu.

NYC alebo aj „Big Apple“
Empire State Building. Socha slobody. Times Square. Brooklyn Bridge.

New York patrí k špičke svetových metropol vďaka možnostiam, ktoré ponúka pre obchod, zábavu a turizmus.

 Nespočetné možnosti stravovania vo fast food reťazcoch od výmyslu sveta až k michelinovským reštauráciám, kde je nutné si rezervovať stôl mesiace vopred. Návšteva mestských štvrtí China Town alebo Little Italy tiež stojí zato – na jednom mieste sa prenesiete z USA do Ázie alebo Talianska.

A tie obchody. Prechádzka po 5th avenue je zážitkom samým o sebe a to nielen pre dámy. Výklady svetových módnych značiek sa predbiehajú vo veľkoleposti a práve táto časť New Yorku je dôkazom, že umenie nenájdeme len v múzeách. Ani fanúšikovia technologických vychytávok neostanú sklamaní, Apple store na 5th Avenue v podobe sklenej kocky je pre niektorých zábavou na celý deň. Oproti stojí hotelová ikona The Plaza, hotel, ktorý pozná snáď každý vďaka filmu Sám doma v New Yorku.

Mesto, ktoré nikdy nespí

Nie je to iba prezývka, že toto mesto nikdy nespí. Pravdepodobne, nikdy nebudete mať čas spraviť si v New Yorku ani len krátku prestávku.

Z hlboka sa nadýchnite a uvidíte ako slnečné lúče obchádzajú budovu Chrysler, choďte na Times Square a vychutnajte si pohľad na najdrahšie reklamné plochy na svete, skúste sa prejsť po Wall Street a uvidíte, čo je to stres. V neďalekom Battery parku môžete nakŕmiť zvedavé veveričky, pokým budete čakať na trajekt k Soche slobody a Ellis Island.

Dokonca aj vlakové stanice sú tu umením. Grand Central Station je zároveň najväčšia stanica na svete so 44 nástupišťami a detailnou výzdobou patrí k povinným zastávkam každého návštevníka, aj keď sa vlakom nikam nechystáte.

Kultúra

Večer ponúka nespočetné možnosti. Pokiaľ máte radi muzikály a vynikajúcich hercov určite navštívte aspoň jedno predstavenie v niektorom z divadiel na Broadway. Známe príbehy aj Disneyho rozprávky ožívajú každý večer v jedinečnej atmosfére.

Športoví fanúšikovia môžu vidieť hrať hviezdy NHL alebo NBA úplne zblízka v pravej atmosfére štadiónov.

Zelený New York

New York sa usiluje prilákať stále viac turistov a chce, aby sa tu cítili príjemne. V susedstve štvrti SoHo, Chelsea a Greenwich Village natrafíte na cupcake kaviarne, kokteilové bary a butiky s netradičnou módou.

Priamo uprostred mesta je kolosálny Central Park - upokojujúci útek z betónovej džungle na Manhattane. Choďte si ráno zabehať a načerpajte energiu tohto miesta.

Slávna ZOO v Bronxe známa tiež z nejednej rozprávky a filmu stojí za návštevu.

 

Náš tip v New Yorku aj pre rodiny s deťmi

INTREPID Sea, Air & Space Museum Complex  - sa nachádza autenticky na lietadlovej lodi INTREPID, ktorú si môžete prehliadnuť. Nájdete tam aj prvý space shuttle ENTERPRISE alebo ponorku zo studenej vojny, ktorou sa tiež môžete prejsť. Taktiež tu nájdete legendu medzi lietadlami a to Concorde let. spoločnosti British Airways, v ktorom Vám urobia výklad a priblížia zaujímavé fakty. Paluba lode však nie je prázdna, je priam posiata tými najrýchlejšími lietadlami na svete.

 

EVENT - NEW YORK CITY MARATON

Všetci chcú byť pritom: 100 000 bežcov sa uchádzalo o štartové číslo v roku 2017 na New York City Maraton – a to už mesiace pred jeho konaním! Len 50 000 z nich dostane svoju šancu, pomerať si sily na najväčšom maratóne na svete. Trasa závodu, ktorý sa koná 11.04.2018 vedie cez všetky časti Big Apple. Štart je na Staten Island, odtiaľ sa pobeží cez rieku Hudson do Brooklynu, cez Queens a  Manhattan až do Bronxu. Cieľ závodu je v ikonickom Central Parku.