Najlepší wellness na Slovensku

Najlepší wellness na Slovensku. V ktorých hoteloch ho nájdete?

Wellness pobyty, najmä v lone prírody, sú dnes čoraz obľúbenejší spôsob odreagovania sa a načerpania nových síl. Kam sa za takýmto oddychom vybrať?

Najlepší wellness na Slovensku. V ktorých hoteloch ho nájdete? 

Wellness pobyty, najmä v lone prírody, sú dnes čoraz obľúbenejší spôsob odreagovania sa a načerpania nových síl. Už sa nechceme na dovolenke naháňať, túžime stres vypotiť v saune. Alebo zhumpľované a stuhnuté telá zveriť do rúk schopných masérov. 

Kam sa za takýmto oddychom vybrať? Hoci sa tieto relaxačné aktivity a pobyty spájajú predovšetkým s našimi horskými oblasťami, užijete si ich po celej krajine. Dôkazom sú aj najlepšie wellness hotely na Slovensku, ktoré sme pre vás vybrali. 

 

Kde pre vás pripravili najlepší wellness na Slovensku?

Wellness Hotel Grand Jasná

Domovom hotela je obľúbená Demänovská Dolina v pohorí Nízke Tatry, preto lokalita láka najmä čarovným prírodným prostredím. Ubytovacie zariadenie s viac ako 150 pohodlnými a komfortne zariadenými izbami a apartmánmi má luxusnú polohu. Nájdete ho priamo pri lyžiarskej zjazdovke. K dolnej stanici lanovky to máte z hotela len niekoľko metrov. 

V blízkosti sú okrem 50 kilometrov upravovaných zjazdoviek moderného strediska aj ďalšie atraktivity kúzelného Liptova. Po aktivitami nabitom dni si isto radi oddýchnete a necháte sa rozmaznávať. Ešteže Hotel Grand Jasná patrí medzi najlepšie wellness hotely na Slovensku. 

https://slovensko.tui-reisecenter.sk/sk/search/17/16663563832hKQfvAmX1avdKcMDj1x9L#hotelGallery-7 

Načerpať energiu môžete pod rukami odborníkov na masážach a procedúrach. Napätia a stresu vás zbavia blahodarné účinky nedotknutej horskej prírody a modernej wellness starostlivosti vo veľmi príjemnom prostredí. Relaxovať môžete vo vnútornom bazéne, ale aj vo vonkajších vírivkách priamo pod hviezdami. K dispozícii tiež budete mať sauny – vonkajšiu fínsku, aromaterapeutickú či soľnú parnú. 

Grand hotel Permon

Domovom exkluzívneho hotela a najlepšieho wellnessu na Slovensku sú Vysoké Tatry, konkrétne tichá horská osada Podbanské. Vyrástol pod štítom Kriváň, na ktorý sa počas pobytu môžete pozerať z niektorých izieb vyššieho štandardu. Celkovo ponúka ubytovanie vo viac ako 150 izbách a apartmánoch, kde sa budete vďaka ich modernému vybaveniu a komfortu cítiť ako doma. 

Hádam ich ani nebudete chcieť opustiť, aby ste vyrazili na svah, ktorý je len asi 200 metrov od hotela. Prejsť sa tiež môžete niekoľkými náučnými chodníkmi alebo aj k Štrbskému plesu, ktoré je nádherné v každom ročnom období. Vďaka centrálnej polohe Podbanského môžete zamieriť kamkoľvek. Na výlet vás zlákajú Západné a Vysoké Tatry, Liptov, Nízke Tatry či blízke Poľsko. 

Zdroj:Bigstock

Dokonalý oddych si však užijete aj priamo v hoteli, ktorý sa pýši najväčším wellness a saunovým svetom pod Tatrami. Nejeden portál ho práve preto zaradil medzi najlepšie wellness hotely na Slovensku. 

V obrovskom saunovom svete nájdete viac ako 30 atrakcií vrátane sáun a vodných či parných kúpeľov, kde využívajú iba prírodné látky. Rozmaznávať vás budú aj masáže, perličkové kúpele a zábaly. Oddýchnuť si môžete vnútri aj vonku, kde pri relaxe vo vírivke budete obdivovať kúzelne zasnežený Kriváň.

 

Hotel Bešeňová 

V srdci krásneho Liptova leží aj Hotel Bešeňová. Tentoraz ho nenájdete niekoľko krokov od lyžiarskeho strediska, hoci ani tie nie sú ďaleko, ale v blízkosti vody. Vo vodnej nádrži Bešeňová sa neokúpete, je to zakázané, no vynahradí vám to Liptovská Mara, od hotela vzdialená len niekoľko kilometrov. Blízko je aj obľúbený Archeoskanzen Havránok, ktorý vám zase odhalí tajomstvá života Keltov. 

https://slovensko.tui-reisecenter.sk/sk/search/21/1666600898RVsccK164stjxDq7hjntQl#hotelGallery-11 

To sú ale skôr aktivity na mesiace s príjemnejším počasím. Ak prídete v zime, poteší vás výborný wellness a mnoho atrakcií vo Vodnom parku Bešeňová. Hotel s vynikajúcimi službami nájdete priamo v areáli parku. Za zábavou na toboganoch či relaxom v termálnych bazénoch tak vyrazíte hádam aj v župane. Oddýchnuť si môžete v geotermálne vode, ktorá má veľmi priaznivý vplyv na telo aj dušu.

Ponoríte sa do nej v 4 vonkajších bazénoch, kde je aj v zime teplota vody od 27 do 39 °C, alebo v relaxačnom bazéne s podvodnými masážnymi tryskami. I v tomto hoteli môžete absolvovať masáže a procedúry. Privíta vás aj saunový svet s muziko či aroma terapiou. 

 

Wellness Hotel Diplomat 

Kam inam by ste mali cestovať za najlepším wellness pobytom na Slovensku než do mesta s dlhou kúpeľnou tradíciou. Také sú aj Rajecké Teplice, ktoré obklopuje niekoľko úžasných pohorí. Podobne ako ostatné, aj Wellness Hotel Diplomat má prírodu na dosah. Za turistikou môžete vybehnúť napríklad k zvláštnemu skalnému útvaru Stratený budzogáň či na hrad Lietava. Blízko je to aj k obľúbeným lyžiarskym strediskám v rámci Rajeckej doliny.

Unsplash/Alain Wong

Hotel okrem gastronomických a ubytovacích služieb ponúka aj najlepší wellness na Slovensku. Jeho súčasťou je saunový svet, kde nájdete fínsku, soľnú či bylinkovú saunu. V nej si doprajete dokonalý relax s arómami z liečivých bylín. Stresu, bolestí a svalovej strnulosti vás pomôže zbaviť aj jacuzzi alebo vodný svet a jeho bazény s hydromasážnymi tryskami, protiprúdom, perličkovým kúpeľom, vodnými chrličmi i masážnym sedením.

 

Grandhotel Praha 

Čo je najlepší wellness na Slovensku? Predsa panenská príroda a svieži čerstvý vzduch, ktorý má sám o sebe priam liečivé účinky. To sú len dva z mnohých dôvodov, prečo vyrážame načerpať sily do Vysokých Tatier. V ich srdci, na úpätí Lomnického štítu, vyrástol rozprávkový Grandhotel Praha. Postavený v magickom secesnom štýle víta návštevníkov už od roku 1905. Tradičné secesné prvky si našli cestu aj do viac ako 100 štýlových izieb a apartmánov, v ktorých si užijete oddych i skvelé výhľady na Lomnický štít. 

https://slovensko.tui-reisecenter.sk/sk/search/13/1666602685Wbqud4Yzp00SxwJY3TIP7U#hotelGallery-4

 

Aj tento hotel má veľmi príjemnú polohu, vďaka ktorej sa nebudete počas dovolenky nudiť. Okrem sánkovania si užijete prechádzky zasneženou krajinou či lyžovanie, za ktorým vás odvezie aj skibus. Ďaleko to nemáte ani k lanovke na Skalnaté pleso a Chodníku korunami stromov Bachledka. 

No ak nechcete, nemusíte ani vytiahnuť päty z hotela, kde zažijete jeden z najlepších wellness pobytov na Slovensku. V Grand Mountain Spa sa vám o zážitok a dokonalé uvoľnenie postarajú masáže a procedúry, v ktorých sa využívajú tatranské bylinky a lesné plody. Samozrejmosťou sú sauny vonku i vnútri a vírivka. Najjedinečnejšou časťou je ale vonkajší bazén. Z neho môžete obdivovať výhľad na popradskú kotlinu pod Lomnickým štítom či nebo plné hviezd. 

 

Hotel Zochova chata

Kto povedal, že za najlepším wellnessom na Slovensku musíte cestovať až do našich veľhôr. Užiť si ho môžete aj kúsok od nášho hlavného mesta. Možnosť ponúka príjemné ubytovanie v okrajovej časti Modry. Už pri ceste do Hotela Zochova chata si uvedomíte, že za sebou nechávate ruch mesta a približujete sa k prírode uprostred Malých Karpát. Zároveň stále ostávate blízko „civilizácie“, vďaka čomu poľahky vyrazíte na ochutnávku vína či, hoci ste v nižších polohách, na lyže. 

Zdroj: Unsplash/Ian Schneider

Zaujímavý je aj samotný hotel, ktorý pred niekoľkými mesiacmi zmenil koncept na Adult Friendly. Deťom vstup nezakazuje, ale berie ich ako dospelých pri platení i poskytovaní služieb. Mladší ako 15 rokov sa tiež nedostanú do bazénovej časti a Wellness & Spa. 

V tejto časti si môžete ísť rekreačne zaplávať či posilňovať. O vaše stuhnuté svalstvo sa postarajú profesionálni maséri. Relaxovať, a to aj za svitu mesiaca, sa dá vo vírivke. Súčasťou komplexu s najlepším wellnessom na Slovensku je saunový svet so saunami aj s Kneippovým kúpeľom a ľadopádom. Saunovať sa môžete tiež vonku, v barelovej saune z cédrového dreva, ktorá je s privátnou vírivkou súčasťou wellness záhrady pod korunami bukových stromov.