Mexiko: dovolenka s tequillou v ruke

Mexiko - krajina kde zažijete viac ako na klasickej dovolenke pri mori

Mexiko je krajina, ktorú by mal každý navštíviť aspoň raz za život. Jednoznačne ide o prekrásnu krajinu, v ktorej máte možnosť zažiť oveľa viac, ako na klasickej dovolenke pri mori. Príjemní a pohostinní ľudia, ktorí sú hrdí na svoj pôvod a to hlavne vďaka bohatej histórií. Veď práve tu sa nachádza niekoľko tisíc historických mayských miest, ktoré v dnešnej dobe predstavujú obrovské turistické lákadlo. Okrem toho tu máte možnosť objaviť bohatú kultúru v rozličných mestách alebo exotické pláže pripomínajúce fotky z Photoshopu.

                                                                    

Mexiko vás očarí rozmanitým prostredím

Vydajte sa na spoznávanie tejto krásnej krajiny s takmer nekonečnými možnosťami. Prekrásne pláže, priezračne čisté Karibské more, ale aj dažďové pralesy a pohoria vytvárajú dokonalé prostredie na nadobudnutie nových zážitkov. Okrem toho tiež nájdete nespočetné množstvo novo vybudovaných rezortov, v ktorých vaša dovolenka nadobudne nový level. Najmä vďaka tomu predstavuje Mexiko dokonalú destináciu pre turistov, ale aj dovolenkárov. Doprajte si zaslúžený odpočinok a zároveň spoznajte krajinu.

Navštívte mayské mestá

Mexiko sa pýši bohatou históriou a kultúrou. K tomu prispieva skutočnosť, že sa tu nachádza niekoľko tisíc mayských miest. Medzi najznámejšie patria Chichén Ítza a Tulum. Práve prvé spomenuté miesto patrí medzi najnavštevovanejšie a najvyhľadávanejšie archeologické miesta v Mexiku. Nájdete tu pôvodnú mayskú pyramídu, ktorá sa vyznačuje jedinečnou starovekou architektúrou. Mesto Tulum za ním tiež nezaostáva. Tulum je populárne miesto, ktoré ročne navštívi obrovské množstvo turistov. Nenájdete tu veľkolepú pyramídu, budete mať však možnosť nazrieť a prechádzať sa po skutočne jedinečnom mieste. Pri správnom výbere sprievodcu, bude vaša prehliadka tohto miesta neopakovateľným zážitkom. Už pred vstupom do samotného mesta sa prejdete cez kúsok lesnatej časti, v ktorej máte možnosť stretnúť leguánov takmer na každom kroku. Okrem toho sa tu nachádza niekoľko pozostatkov mayských budov, ktoré vytvárajú dokonalý pôžitok z tejto návštevy. Nájdete tu tiež nádherný kúsok súkromnej pláže, na ktorej si budete môcť po prehliadke mesta oddýchnuť, poprípade sa okúpať v Karibskom mori. Nechajte sa zlákať možnosťami a krásami, ktorými Mexiko disponuje a doprajte si viac.

Vyberte si zo širokej ponuky hotelov v Mexiku.