Maurícius: ostrov s nevídanými kontrastmi

Na Mauríciu spoznáte skutočný význam slova krása.

Kontrast farieb, kultúr a chutí vytvára z dovolenky na Mauríciu zapamätateľný zážitok.

Ostrov Mauricius bol pomenovaný po holandskom princovi Maurice Van Nassau. Ak sa Maurícius nachádza medzi vašimi cestovateľskými snami, tieto miesta na ostrove by ste mali zaradiť na svoj zoznam. 

Ile aux Cerfs

Je považovaný za raj vodných športov. Miestne dlhé pláže patria k najkrajším na ostrove. Fanúšikovia golfu si prídu na svoje na 18 jamkovom ihrisku. Na Ille aux Cerfs sa dostanete hneď niekoľkými loďami vrátane rýchlolode, lode s preskleným dnom, katamaranu a dokonca pirátskej lode. Zaujímavá je miestna korytnačia farma. 

Bras d’Eau

Je malá zátoka vnútri lagúny Poste Lafayette. Jej verejná pláž má výhľad na juh, čo znamená, že tu môžete pozorovať východ aj západ Slnka. Keď je veterno, čo je pomerne často, môžete tu kitesurfovať. Miestni sa tu zvyknú stretávať pri rôznych slávnostných príležitostiach. Keby ste sa na Mauríciu nachádzali 31. decembra, odporúčame Bras d´Eau navštíviť o polnoci. Mali by ste tak príležitosť zažiť tu takmer hodinový silvestrovský ohňostroj. 

Belle Mare

Nachádza sa tu nádherná biela pláž. Pobrežná cesta lemovaná bielym pieskom prechádza od Palmaru do Trou d’Eau Douce, vinie sa do Grand Port a končí v dedine Mahebourg. Obľúbeným športom v Belle Mare je parasailing. 

Flacq

Túto dedinku si zapíšte na svoj zoznam najmä ak obľubujete trhy pod holým nebom. Tie sa tu konajú každú stredu a nedeľu, neďaleko historickej budovy súdu. 

Ile d’Ambre

Dobrodružné duše sa tu môžu vydať na plavbu lagúnou na kayaku. Ak nechcete veslovať sami, kúpte si výlet s miestnym sprievodcom a vychutnajte si kúpanie, návštevu ruín, prechádzku po lese a oddych. 

Jaskyne Roches Noires

Z dediniek Roches Noires a Rivière du Rempart sa ponúka prechádzka s objavovaním vulkanickej aktivity, ktorá formovala ostrov Maurícius. Kúpanie a šnorchlovanie v miestnych prameňoch vo vás zanechá nezabudnuteľný zážitok. 

Dovolenka na Mauríciu

Ak hľadáte cestičky na ostrov Maurícius, radi vám pripravíme ponuku dovolenky na Mauríciu. Ubytujeme vás okrem iného v hoteloch známach hotelových sietí ako Constance, LUX a Beachcomber

Pozrieť ponuky dovolenky na Mauríciu