Letná dovolenka na gréckom ostrove Kos

Letná dovolenka na gréckom ostrove Kos

Zbožňujete Grécko? A poznáte už ostrov Kos? Nech sa páči, zoznámte sa.

GRÉCKO – zbožňujeme !

A Grécko to nie je len Kréta, Atény a Santorini. Grécko sú aj Rhodos, Kos a Korfu a mnoho menších ostrovov. Dnes sme zaostrili na ostrov KOS, kde sme vybrali hotely, ktoré sa hodia ku každému typu dovolenkára.

Začíname ostrovom KOS

Grécko patrí ku klasickým letným dovolenkovým cieľom. Vďaka miernemu podnebiu, nádherným plážam, chutnému jedlu, úžasnej prírode s vodopádmi, národnými parkmi, vulkánmi, atď., priateľskými domácimi a typickými bielymi domami s modrými kopulami – toto všetko tvorí obraz Grécka ako ho poznáme. Pokiaľ chcete svoju letnú dovolenku stráviť v Grécku môžete určite počítať s oddychom a teplým počasím.

Je určite zložité vybrať dokonalú dovolenku na gréckych ostrovoch, nakoniec Grécko to nie sú „len“ Kréta a Santorini. Pozreli ste sa niekedy na malý ostrov Kos? Rodné miesto Hippokrata a veľmi obľúbený medzi dovolenkármi vďaka pekným plážam.

 

INŠPIRUJTE SA NAŠIM VÝBEROM

Miláčik rodín: Hotel Caravia Beach

Na deti zameraný 4* hotel Caravia Beach v blízkosti Marmari leží priamo na pomaly sa zvažujúcej, jemnopiesočnatej pláži a ponúka všetko, čo je pre rodinnú dovolenku dôležité: detský klub od 4 rokov, detský bazén, detské animácie, detský bufet, ihrisko a minidiskotéka. V rozľahlom areály s udržiavanou záhradou je 297 izieb. Moderné bungalovy sa skladajú z dvoch izieb, ktoré sú navzájom oddelené posuvnými dverami, to najlepšie riešenie pre rodinu s deťmi. Hotel Caravia Beach presviedča aj odporúčaním klientom 97% a s ocenením TUI TOP Quality a TUI Umwelt Champion (víťaz v ochrane životného prostredia).

Pre všetky vodné živly – Blue Lagoon resort

So svojím obrovským aquaparkom je Blue Lagoon Resort perfektným tipom pre milovníkov vody. 5 bazénov v rozľahlom areály, medzi nimi aj detský bazén, vnútorný bazén a dva bazény sú vyhradené len pre dospelých. Slnečníky, uteráky a ležadlá s bez poplatku. Hotel zaujme, či veľkých alebo malých predovšetkým vodným parkom a skvelými šmykľavkami. Aj ponuka športových aktivít je rozsiahla: tenis, boccia, minigolf alebo biliard.

Pre gurmánov a aktívnych dovolenkárov : ROBINSON Club Daidalos

S oceneniami ako TUI TOP Quality, TUI Umwelt Champion a TUI FAMILY Champion patrí  ROBINSON Club Daidalos k Créme de la Créme na ostrove Kos. A to nie len vďaka službám, ktoré 4* club ponúka: priama poloha pri mori s prekrásnym výhľadom na okolie, ponuka vodných športov a top servisom. Čerstvé rôznorodé pokrmy nadchli väčšinu hostí. 4 reštaurácie, z toho dve špecializované na Vás čakajú v ROBINSON Club Daidalos a postarajú sa o zdravú, vyváženú, trendovú kuchyňu. Absolútnym highlightom je gala večera, ktorá sa koná raz týždenne.

Pre designovú dovolenku: Hotel Michelangelo

Ten výhľad na more, infinity bazén, tá poloha. 5* Hotel Michelangelo je tým pravým potešením pre oči. Môžete sa tešiť na fenomenálne výhľady na more z infinity bazéna, výborné jedlo a moderný design. Pre vydarenú dovolenku pri vode je Michelangelo výborným výberom, ponúka dospelým aj wellness, viaceré bazény a nehlučné animácie. Strmo sa zvažujúca pláž je prístupná po schodoch. Mesto Kos je vzdialené len pár kilometrov a nájdete tam niekoľko clubov a pozoruhodností.

Milovníci pláže: Hotel Horizon Beach Resort

Pre pokojnú letnú dovolenku je jedným z najdôležitejších kritérií poloha. A tá nemôže byť jednoducho lepšia ako v 4*+ Horizon Beach Resorte. Hotel leží priamo na prekrásnej, jemnopiesočnatej pláži Trouos, ktorá sa radí k najkrajším plážam ostrova. Vstup do mora sa zvažuje veľmi pomaly a na pláži nájdete niekoľko pokojných tienistých miest, ktoré obzvlášť ocenia rodiny s deťmi. Rybárska dedinka Mastichari ponúka možnosti na malé výlety a prechádzky a mesto Kos tiež nie je ďaleko. Veľký areál hotela, priateľský personál a vynikajúca gastrnómia (polpenzia) – to sú ďalšie atribúty tohto hotela.

A náš absolútny bestseller: TUI MAGIC LIFE Marmari Palace

Kto sa nemieni vzdať žiadnych nárokov ani na dovolenke, je v 5* TUI MAGIC LIFE Marmari Palace na správnom mieste. Náš bestseller na Kose ponúka naozaj všetko:

  • Priamo na piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora
  • Prekrásny rozľahlý areál
  • Pokojné okolie,  km od šarmantnej dedinky Mastichari
  • 7 bazénov (športový bazén, rodinný bazén, vnútorný whirpool, relaxačný)
  • Prvotriedny servis
  • Bohatá all inclusive ponuka
  • Vynikajúce športové a zábavné animácie  (eventy, windsurfing, tenis, kanoe, bicykle a mnoho ďalšieho v cene)
  • 3 reštaurácie s výbornou stravou
  • Opatrovanie detí viac krát do týždňa, babysitting, animácie pre mládežníkov

Našli ste si dovolenku na základe našich odporúčaní? Pokiaľ nie, kliknite pre celkovú ponuku na ostrove Kos sem