Last minute dovolenka v Turecku

Dovolenka pri mori, golf, rafting či turecké kúpele.

V Turecku je z čoho vyberať. Letoviská nájdete na pobreží Egejského a Čierneho mora a severnej časti Cypru.

Turecko patrí z väčšej časti geograficky k Ázii. Mieša sa tu východná a západná kultúra a pri jeho návšteve cítite odkaz dávnej aj neďalekej histórie. Stretáva sa tu niekoľko kultúr a spolu vytvárajú zmes orientálnej a európskej kultúry. Dovolenkári v Turecku sú často príjemne prekvapení miestou priateľskosťou a pohostinnosťou. Prístup Turkov k hosťom sa nezmenil ani napriek rozvoju masového turizmu. Turecký jazyk sa vyvinul z viacerých dialektov a patrí do rovnakej skupiny jazykov ako fínština a maďarčina. Tradičné oblečenie je súčasťou tradičnej tureckej kultúry. Yasmak, Islak, Fes, Salvar, Yelek, Cepken a Entari patria k tradičným tureckým kostýmom. 

Turecká kuchyňa patrí k najznámejším na svete a vyznačuje sa variabilitou chutí a farieb. Turci v sebe nosia vášeň k jedlu. Čím ďalej na východ v Turecku cestujete, tým je jedlo korenistejšie. Konzumácia jedla má v Turecku predovšetkým spoločenský rozmer. Je to priestor na stretnutie sa a vychutnanie si jedla. Polievka má v miestnej kuchyni svoje stále miesto. Najčastejšie zeleninová a pestrá. Kebab je vďaka svojmu rozšíreniu po celom svete snáď najznámejšie turecké jedlo. Ak máte chuť na niečo na povzbudenie, dajte si raki - číry alkoholický nápoj s chuťou anýzu. 

Last minute dovolenku v Turecku môžete stráviť na pobreží hneď niekoľkých morí - Stredozemného, Egejského a Čierneho. Pláže sú prevažne jemne kamienkové s vodou s rôznymi odtieňmi tyrkysovej farby. Najkrajšie pláže sú Icmeler, Oludeniz, Kleopatra a Pamucak. 

Infraštrukúra pre cestovný ruch je v Turecku výborne prepracovaná. Hotely ponúkajú all inclusive služby s úrovňou, s ktorou bude spokojný aj náročnejší dovolenkár. Strava v hoteloch je pestrá na suroviny aj chute.

Vyberte si dovolenku v Turecku