Kanárske ostrovy - LANZAROTE - Ironman 2018

Kanárske ostrovy - Lanzarote - Ironman 2018

Jedno z najtradičnejších športových podujatí sveta – IRONMAN Lanzarote.

Jedno z najtradičnejších športových podujatí sveta – IRONMAN Lanzarote. Od roku 1992 sa koná práve na Kanárskych ostrovoch oficiálny kvalifikačný závod v triatlone pre svetové majstrostvá IRONMAN na Hawaii. Mix plávania, bicyklovania a behu priťahuje každoročne mnohých návštevníkov a účastníkov na Kanárske ostrovy.

Tento rok 26.05.2018 odštartuje 27-krát v prostredí jedinečného vulkanického ostrova Lanzarote.

Pokiaľ máte záujem byť najbližšie ako je možné alebo sa plánujete zúčastniť, ponúkame Vám možnosť zažiť IRONMANa na Lanzarote. Triatlon odštartuje vedľa hotela Suite-Hotel Fariones Playa 4*. Prežite atmosféru podujatia na vlastnej koži.

 

Ostrov v atlantickom oceáne – Lanzarote alebo aj vitajte v národnom parku

Prechádzka po Las Coloradas sa Vám určite oplatí. Východne od Playa Blanca sa nachádza 6 pláži obkolesených hornatou pobrežnou kulisou. Vychutnajte si pohľad ponad zátoku Playa de Papagayo známu svojou krásou. Jemný piesok a tyrkysovo modrá voda sú kontrastom čistoty. Morské prúdenie pomaly roluje volny až na pláž. Nádherné miesto na zemi stvorené na vychutnávanie si slnečných lúčov a mora.

Najlepší čas na cestovanie:

Turisti, fanúšikovia horských bicyklov, surfovania a kiteovania majú možnosť si po celý rok vychutnávať dobré podmienky v príjemnom teplom podnebí. Hľadačov slnečných lúčov len zriedkavo zaskočí dážď. Pokiaľ sa radi kúpete v mori, tiež si prídete na svoje, avšak v zimných mesiacoch je potrebné počítať s tým, že voda bude čerstvá. Na upozornenie, v lete môžu termíny vystúpiť až na 40°C.

Gastronómia:

„cocina canaria“ spája španielsku kuchyňu s africkou a juhoamerickou. Často sú podavané čerstvé ryby, taktiež jahňacina a králik. K tomu nezameniteľné „papas arrugadas“ v šupke varené zemiaky s mojo omáčkou.

Architektúra a umenie:

Najznámejší syn ostrova Lanzarote bol geniálny architekt, maliar, staviteľ. Návšteva umeleckých a kultúrnych centier objasní ako to všetko César Manrique zvládol. Príroda sa spája s umením a architektúrou: lávové tunely, monumenty, kaktusové záhrady a vyhliadky.

Príroda:

Typicky vulkanická krajina so svojimi formami a farebnou škálou robí z Lanzarote jeden z najvizuálnejšie bohatých ostrovov tohto súostrovia. Niektoré úseky sú úplne bez rastlín, predsa však sú miesta, kde sú kvitnúce kaktusy, guľaté svetlozelené buše a tmavozelené jazerá. Za zmienku stoja aj kopce z vĺn z tyrkysovo modrej vody.

Lokálna vychytávka:

Vína z vinárstva/bodega El Bermejo sú jediné, ktoré sú známe ekologickým pestovaním odrôd Malvasia a Deégo. V sudoch sú produkované  vynikajúce vína. Čerstvá ryba z Atlantiku a pohár bieleho vína Bermejo urobia z dovolenkového večera perfektný zážitok.

Naše tipy na ostrove: