JUŽNÝ CYPRUS  = Kúpacia sezóna máj-november, ideálna dovolenka celoročne!

JUŽNÝ CYPRUS = Kúpacia sezóna máj-november, ideálna dovolenka celoročne!

Legenda hovorí, že na tomto ostrove bola zrodená bohyňa Afrodita, a to práve na pláži Petra tou Romiou, ktorá sa radí medzi jednu z najkrajších na svete. Ale tretí najväčší ostrov v Stredozemnom mori ponúka svojim návštevníkom omnoho viac ako len legendy.

JUŽNÝ CYPRUS

Kúpacia sezóna máj-november, ideálna dovolenka celoročne!

Legenda hovorí, že na tomto ostrove bola zrodená bohyňa Afrodita, a to práve na pláži Petra tou Romiou, ktorá sa radí medzi jednu z najkrajších na svete. Ale tretí najväčší ostrov v Stredozemnom mori ponúka svojim návštevníkom omnoho viac ako len legendy.  Vďaka ideálnym klimatickým podmienkam, teplému moru, krásnym plážam, bohatej histórii, fascinujúcej prírode a v neposlednom rade vynikajúcej gastronómii, patrí Cyprus medzi jednu z najobľúbenejších destinácií v Stredomorí a to celoročne.

Z Viedne sú samozrejmosťou v hlavnej sezóne priame lety do Larnacy denne už niekoľko rokov, čo umožňuje flexibilitu pri výbere termínu a dĺžky pobytu. Plus let jedenkrát do týždňa do Paphosu. Aj v zimnej sezóne sú niekoľkokrát do týždňa priame letecké spojenia z Viedne dovolenkárom k dispozícii.

V letnom období sa milovníci mora a teplej vody nebudú vedieť odtrhnúť od pláží s bielym pieskom a krištáľovo čistým morom. V mimosezóne je stále príjemné stredomorské podnebie osviežujúce, teploty tu zvyčajne neklesajú pod 20 stupňov °C. Bicyklovanie, golf, wellness, tenis a návšteva historických pamiatok sú preto hlavným bodom dovolenky.

NAŠE TIPY PRE SKVELÚ PLÁŽOVÚ DOVOLENKU:

TUI FAMILY LIFE Aeneas Resort & Spa by Atlantica 5*

Moderný hotelový areál s krásnym výhľadom na more v obľúbenom letovisku Ayia Napa. Známa Nissi Beach s jemným pieskom a krištáľovo čistým morom je vzdialená len 150m.  Celým areálom sa tiahne rozľahlý bazénový svet v štýle lagúny. Tím animátorov v TUI FAMILY LIFE Aeneas Resort & Spa by Atlantica, zaškolený priamo touroperátorom TUI, poteší všetky deti. Detský klub je rozdelený do štyroch vekových kategórií.

Sunrise Beach 4*+

Obľúbený dovolenkový hotel leží na najkrajšej pláži na ostrove. Ale to nie je všetko, čo  tento hotel ponúka. Priateľský a neustále sa zlepšujúci servis si chvália klienti, ktorí sa rozhodli si po niekoľkýkrát zopakovať dovolenku v Sunrise Beach v letovisku Protaras. Detský bazén, babysitter servis, miniklub, detské animácie a ihrisko presvedčia vašich najmenších. A vďaka 5-tim reštauráciám s rozmanitou ponukou neostane nik hladný.

Atlantica Mare Village 5*

Prírodná pláž patriaca priamo hotelu a výhľad na prekrásny Cap Greco. Hlavná budova s lounge sedením, obrovská záhrada a osobný servis sú zárukou oddychu a relaxu. Letovisko Ayia Napa je vzdialené 4km. Kto by mal záujem si spestriť dovolenkové dni v Atlantica Mare Village, ponuka vodných športov ho určite osvieži.

TUI SENSIMAR Pioneer Beach Hotel 4*

Pre páry, ktoré hľadajú pokoj a relax odporúčame moderný adults only hotel pri Paphose TUI SENSIMAR Pioneer Beach Hotel. Vychutnajte si chvíle pre seba samých, či už na pomaly sa zvažujúcej pláži s krásnym výhľadom na more alebo si urobte prechádzku do neďalekého mesta Paphos, ktoré vás očarí svojím pobrežným životom, históriou a malými obchodíkmi. Kreatívna kuchyňa, prvotriedny servis a športové aktivity zamerané na relax a oddych vám zaručene pomôžu uniknúť pred každodenným pracovným stereotypom.

NAŠE TIPY PRE SKVELÚ DOVOLENKU V MIMOSEZÓNE:

TUI SENSATORI Resort Aphrodite Hills 5*

Areál hotela sa týči ponad more, je obkolesený golfovým ihriskom a nájdete tu aj najväčšiu tenisovú akadémiu na Cypre. K tomu bezchybný výhľad na more, beach club a Spa, ktoré patrí podľa Condé Nast k 3 najlepším v Európe. Moderný a luxusný dizajn hotela TUI SENSATORI Resort Aphrodite Hills s inovatívnymi večernými animáciami a chic dining v štyroch reštauráciách premenia vašu dovolenku mimo hlavnej sezóny na nezabudnuteľný zážitok.

 Anassa 6*

Názov hotela v preklade znamená kráľovná – viac ako len príhodné meno pre tento majestátny klenot. Aj ten najnáročnejší hosť sa sem bude túžiť vrátiť. Hotel leží v prírodnej rezervácii, priamo na pláži a máte pocit ako by ste sa nachádzali v malej dedinke s vlastnou kaplnkou. O gastronómii na tomto mieste je možné napísať aj román. Elegantné suity, niektoré s privátnym bazénom a zeleň dopĺňajú lokálnu architektúru a robia z tohto miesta exkluzívny hotel na najvyššej úrovni. Hotel Anassa splní sny o dokonalej dovolenke.

Travel Expert Katarina