Ibiza - ostrov detí kvetov

Ibiza - ostrov Detí kvetov

Ibiza je od 60-tych rokov ostrovom Detí kvetov - hnutia hippies. Od tých čias sa život na ostrove spája najmä so zábavou. Ibiza však neostala len symbolom neviazaných party. Nájdete tu priestor na oddych a spoznávanie miestnej kultúry. Aká je Ibiza očami nášho kolegu, ktorý na ostrove strávil dovolenku? 

Hlavný mestom ostrova Ibiza je mesto s rovnomenným názvom. Je popreplietané romantickými uličkami s príznačnými taverničkami a obchodmi. Nad mestom sa týči hrad Castell d'Eivissa. V miestnom prístave môžete obdivovať jachty najrozličnejších veľkostí, ale aj veľké výletné lode, ponúkajúce spojenie medzi Baleárskymi ostrovmi. 

uličky ostrov Ibiza

Po prílete sme si na letisku požičali auto. Ako sa neskôr ukázalo, bol to ten najlepší nápad. Ostrov Ibiza predstavuje nádherný kus zelene v mori. Vďaka požičanému autu sme objavili malé, nedotknuté pláže, ku ktorým sme sa často museli prejsť aj niekoľko minút. Prechádzka však vždy stála za zážitok. 

Odporúčam navštíviť zátoku Cala de San Vincent a hotel Grupotel Cala San Vincente. Zátoka má svoje čaro, ktoré spočíva najmä v tom, že okrem niekoľkých reštaurácií si tu dovolenku užijete na veľkej pláži prakticky v súkromí, len s hosťami ubytovanými v hoteli. 

Kam za zábavou a nákupmi? 

V hlavnom meste zábavy -  San Antoniu sa na diskotéke vyšantíte 24 hodnín denne, 7 dní v týždni. Dostali sme odporúčanie na návštevu HIPPY MARKETU. Kúpite tu veci od výmyslu sveta a zároveň absolvujete príjemnú prechádzku.

Ísť na ostrov Ibiza a nenavštíviť priľahlý ostrov Formentera, by bola veľká škoda. Tento panenský ostrov je preslávený najmä vďaka ťažbe morskej soli, špecifickej gastronómii a nádhernej prírode. Po plavbe na Formenteru sme si požičali skúter a na ňom sme navštívili pláže Es Caló a Es Migjom.

Na pláži Es Copinyar sme sa ubytovali v hoteli RIU la Mola. Nad hotelom je borovicový les cez ktorý sa dostanete k majáku na ,, konci ostrova“. Far de la Mola sa nachádza na okraji útesu a v tunajšej kaviarni si môžete vychutnať kávu s výhľadom na more.

Ibiza hotel RIU La Mola

- hotel RIU La Mola na ostrove Formentera - 

Ak cestujete na Ibizu najmä za morom, odporúčame najkrajšie pláže Ibize: Aigua Blanques, Cala Bassa, Cala Tarida, Calo des Moro, Cala Salada, Cala Nova, Sa caleta beach. 

Útesy na ostrove Ibiza

  

POZRIEŤ PONUKY DOVOLENKY NA IBIZE