FIRST MINUTE vs. LAST MINUTE

FIRST MINUTE vs. LAST MINUTE

Prinášame pár tipov, ktoré Vám môžu pomôcť v rozhodovaní.

FIRST MINUTE vs. LAST MINUTE


Prinášame pár tipov, ktoré Vám môžu pomôcť v rozhodovaní. Okrem bonusov za skorú rezerváciu tzv. "first minute", ktoré sú častokrát omnoho zaujímavejšie ako dovolenka na poslednú chvíľu tzv. "last minute" ponuky, prináša skoré rozhodnutie aj mnohé iné výhody. Už len pocit, že sa máte v lete načo tešiť a nemusíte hneď vyplatiť celú sumu zájazdu.

Rakúski a nemeckí touroperátori sledujú situáciu na trhu už niekoľko rokov, kde je bežné, že si väčšina klientov svoju letnú dovolenku rezervuje už v decembri – first minute. Voľné kapacity sú obsadené ešte v zimných mesiacoch, a preto last minute ponuky v lete už skoro vôbec neexistujú. Naopak, v lete si klienti rezervujú už svoje zimné dovolenky.

VÝHODY REZERVÁCIE DOVOLENKY V PREDSTIHU – FIRST MINUTE

Výber destinácie


Pokiaľ si rezervujete svoju dovolenku včas, máte možnosť si vybrať destináciu (región), ktorá je Vám blízka, ktorá je podľa Vás bezpečná a kde sa budete cítiť príjemne. Mnoho iných záujemcov rozmýšľa rovnako, preto môžete ostať zaskočení, že lety a hotely do určitých krajín budú neskôr obsadené a budete nútení robiť kompromisy.

 

Výber hotela


Tie najlepšie hotely a rezorty bývajú počas celej sezóny obsadené. Tí, čo ich poznajú už vedia, že pokiaľ sa chcú vrátiť, neoplatí sa čakať. Na kvalitné hotely nebývajú "last minute" ponuky práve preto, že sú obsadené hosťami, ktorí vedia prečo sa radi vrátia. Naopak za vernosť a skoré rozhodnutie ich odmenia cenovým zvýhodnením v podobe bonusov za skorú rezerváciu.

 

Výber izby


Ste väčšia rodina, ktorá potrebuje svoj priestor alebo romantici a hľadáte izbu s privátnym bazénom? Máte radi bungalovy s vlastnou terasou a sedením alebo sa radi pozeráte na more z najvyššieho poschodia hotelovej budovy? Každý hotel disponuje iba určitým počtom izieb a z každej kategórie ich má len niekoľko. Pokiaľ Vám záleží na pohodlí, vyberte si včas, kým tie najlepšie izby už nie sú obsadené.

Termín dovolenky


V neposlednom rade včasným plánovaním vopred si vyberáte termín a dĺžku pobytu, ktoré vyhovujú Vám a nemusíte sa prispôsobovať zvyšným dostupným miestam a stresu s posúvaním dovolenky v práci alebo pýtaním detí zo školy. Samozrejme mnohí namietajú, že oni sa z rôznych dôvodov nemôžu rozhodnúť včas, lebo nevedia, či deti nebudú choré, či sa nebudú musieť starať o niekoho blízkeho v rodine, atď. Pre tieto prípady slúži komplexné cestovné poistenie napríklad od Európskej cestovnej poisťovne.

 

Sviatky, školské prázdniny, dni voľna, predĺžené víkendy

Mnoho ľudí si plánuje svoje dovolenky, predĺžené víkendy práve počas sviatkov, kedy ušetria pár dní zo svojej dovolenky alebo nemusia pýtať deti zo školy. Otočením stránky v kalendári a objavením sviatku v kalendári je už pravdepodobne na cestovanie neskoro.

Akékoľvek termíny, kde sú sviatky, či už v našej krajine, prípadne aj v okolitých (Vianoce, Veľká noc), školské prázdniny treba počítať s tým, že bude záujem o rôzne destinácie vyšší ako v iné termíny.

V týchto prípadoch má plánovanie vopred veľkú výhodu, ľahko sa totiž môže stať, že pokiaľ budete čakať na last minute, ostanete nakoniec doma alebo zaplatíte mnohonásobne vyššiu sumu za svoju dovolenku. 

 

Pre inšpiráciu kliknite na náš katalóg: 

https://www.tui-reisecenter.sk/uploads/tui.sk/7oi2da5c1u-tui-slovensky-katalog-2018.pdf